راه اندازی ۱۸ مرکز فوریت‎های بررسی مشکلات واحد‌های تولیدی و طرح‎های سرمایه‎گذاری | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

راه اندازی ۱۸ مرکز فوریت‎های بررسی مشکلات واحد‌های تولیدی و طرح‎های سرمایه‎گذاری

 • چهارشنبه 07 آبان 1399 16:37
 • شناسه 46704
راه اندازی ۱۸ مرکز فوریت‎های بررسی مشکلات واحد‌های تولیدی و طرح‎های سرمایه‎گذاری

قائم مقام وزیر صمت در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور، از راه اندازی ۱۸ مرکز فوریت‎های بررسی مشکلات واحد‌های تولیدی و طرح‎های سرمایه‎گذاری خبر داد.

آقای بابک دین پرست گفت: در ابلاغیه به استانداران سراسر کشور مقرر شد که این مراکز ظرف ۱۰ روز در سراسر کشور راه اندازی گردد که این مهم به همت استانداران به خوبی در دستور کار قرار گرفته و این مراکز شبانه روزی در ۱۸ استان کشور راه اندازی شده است.

وی گفت: ۵ مرکز فوریت‎های بررسی مشکلات واحد‌های تولیدی و طرح‎های سرمایه‎گذاری فردا و ۴ مرکز دیگر نیز روز ۵ شنبه، افتتاح می‌شود که تا آخر هفته ۲۷ مورد از این مراکز در سراسر کشور به بهره برداری خواهد رسید.

قائم مقام رئیس ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور اضافه کرد: این مراکز کار پنجره واحد را انجام خواهند داد و حضور نمایندگان دستگاه‌های ذیربط از ۸ تا ۲۰ در این مراکز الزامی خواهد بود.

دین پرست گفت: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز یک خط تلفن ۴ شماره‌ای ملی را به این مراکز اختصاص داده است که به زودی اعلام عمومی خواهد شد.

وی در خصوص جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید نیز افزود: می‌خواهیم در اکثر جلسات این ستاد، مشکلات تعدادی از واحد‌های بزرگ مقیاس استان‌ها را که کارگروه‌های استانی قادر به حل مشکلات آن‌ها نبوده اند، مورد بررسی و پیگیری قرار دهیم.

قائم مقام رئیس ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور ادامه داد: در همین راستا امروز مشکلات ۵ واحد تولیدی استان لرستان به عنوان نخستین استان در این طرح با حضور استاندار و مسئولان استانی مورد بررسی لازم قرار گرفت و تصمیمات لازم اتخاذ شد.

دین پرست گفت: همچنین در این جلسه روند تسویه مطالبات بانک‌ها از واحد‌های تولیدی که تسهیلات ارزی از صندوق توسعه ملی و سایر منابع بانکی دریافت کرده بودند، نیز مورد بررسی قرار گرفت.

وی اضافه کرد: در خصوص دریافت کنندگان تسهیلات از حساب ذخیره ارزی، ماده ۲۰ قانون رفع موانع تولید را به عنوان یک ماده قانونی حمایتی در اختیار داریم و در ارتباط با سایر دریافت کنندگان تسهیلات نیز تبصره ۳ ماده ۲۰ این قانون، ماده ۴۶ این قانون و ماده ۴۶ قانون برنامه ششم توسعه را در اختیار داریم که مقرر شد دبیرخانه جلسات خود را در ستاد برگزار کند و در عملکرد دستگاه‌ها در خصوص این تکالیف بررسی شود.

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «تولید»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

 • کارگاه و گالری هنر طلایی ایران

  پیشران

  کارگاه و گالری هنر طلایی ایران (19)

  کارگاه و گالری هنر طلایی ایران ، پس از سال ها تحصیل و تحقیق در خصوص شناخت سنگ های معدنی و همچنین کسب تجربه عملی در تراش سنگ های قیمتی ، پس از کسب مجوزهای لازم در سال 1390 اقدام به تاسیس این شرکت نمودند .بدلیل مراحل سخت و پر هزینه تولید زیورآلات ، انتخاب نوع سنگ ، به عنوان مواد اولیه از اهمیت خاصی برخوردار میباشد

 • گفتگو روز-به وقت تحلیل 4 آذر

  به وقت تحلیل

  گفتگو روز-به وقت تحلیل 4 آذر (13)

  به وقت تحلیل بورس با حضور آقای فرازمند کارشناس ارشد بازار سرمایه، مجری کارشناس طهماسبی پور

 • شرکت ترنج و محراب کاشان

  پیشران

  شرکت ترنج و محراب کاشان (7)

  شرکت فرش ترنج محراب کاشان در روستای محمدآباد مرکزی شهرستان آران و بیدگل فعالیت خود را در زمینه تولید فرش های دستباف آغاز کرد و راه اندازی این مجموعه بدون دریافت هیچ گونه تسهیلات دولتی و به طور کامل با قیمت مردم انجام شد

 • تیزر شرکت ظریف پرشین لیا

  صنایع قزوین و اصفهان

  تیزر شرکت ظریف پرشین لیا (1)

  شرکت ظریف پرشین لیا با مجوزسازمان صنایع دستی در امر تولید،تراش و نقاشی ظروف کریستال به روش صنایع دستی مشغول ادامه فعالیت می باشد . روش تولید این محصولات کاملا به صورت دستی بوده و با استفاده از مواد اولیه مرغوب، استفاده از تکنولوژی روز دنیا و پشتوانه هنر ایرانی از کیفیت درخشندگی و زیبایی بالایی برخوردار است .

 • تیزر شرکت ترنج و محراب کاشان

  پیشران

  تیزر شرکت ترنج و محراب کاشان (7)

  شرکت فرش ترنج محراب کاشان در روستای محمدآباد مرکزی شهرستان آران و بیدگل فعالیت خود را در زمینه تولید فرش های دستباف آغاز کرد و راه اندازی این مجموعه بدون دریافت هیچ گونه تسهیلات دولتی و به طور کامل با قیمت مردم انجام شد

آخرین خبرها