تولید انواع ماده آنتی بیوتیک اولیه خوراکی و تزریقی در شرکت داروسازی دانا | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

تولید انواع ماده آنتی بیوتیک اولیه خوراکی و تزریقی در شرکت داروسازی دانا

  • شنبه 10 آبان 1399 15:40
  • شناسه 46785
تولید انواع ماده آنتی بیوتیک اولیه خوراکی و تزریقی در شرکت داروسازی دانا

مدیر عامل شرکت داروسازی دانا (زکریا) از تولید سالانه بیش از هزار تن انواع ماده آنتی بیوتیک اولیه خوراکی و تزریقی در ان شرکت خبر داد

خارزی مدیر عامل شرکت داروسازی دانا در گفتگو با شبکه ایران کالا گفت: در سال 1377 با توجه به نیاز دارویی کشور شرکت دانا را تأسیس کردیم و رسالت خود را تأمین مواد اولیه و انواع داروهای آنتی بیوتیک مورد نیاز کشور قرار دادیم.

آقای خارزی اظهار داشت: با برند زکریا شروع به کار کردیم و اکنون با نام دانا به عنوان بزرگترین تولید کننده مواد اولیه و مواد آنتی بیوتیک در اشکال مختلف در حال فعالیت هستیم.

وی افزود: در شرکت دانا بیش از هزار تن انواع ماده آنتی بیوتیک اولیه خوراکی و تزریقی و در حوزه ویال های تزریقی نیز سالانه 50 میلیون ویال ظرفیت  تولید در گروه های مختلف داریم.

خارزی با بیان اینکه بیش از 500 میلیون عدد انوع قرص و کپسول آنتی بیوتیک در کشور تولید می کنیم ادامه داد: هم در حوزه آنتی بیوتیک و هم در حوزه مکمل ها بزرگترین تولید کننده انواع آن ها هستیم که با تیراژی حدود دو میلیارد در سال در شرکت دانا جزو چند شرکت اول دنیا در این حوزه محسوب می شویم

وی در خصوص نحوه توزیع انواع دارو در کشور گفت: با بیش از ده شرکت توزیع در حال همکاری هستیم که محصول ما به این شرکت ها تحویل داده می شود و توسط این شرکت ها به داروخانه های سراسر کشور ارسال می شود.

آقای خارزی در خصوص راه های ارتباطی با شرکت دانا گفت: شماره تماس دفتر فروش داروسای دانا 885540626 و 04136300591 است و همچنین سایت www.danapharma.com در دسترس هموطنان است که در صورت بروز هرگونه مشکل می توانند با ما در تماس باشند.

وی تشریح کرد: داروها به سه دسته تقسیم می شوند یکی داروهایی که از ارز دولتی استفاده می شوند داروهای بدون نسخه و داروهای مکمل که با توجه به نوع دارو قیمت گذاری می شوند و قیمت آن ها در سراسر کشور یکی است و نوسان قیمت به دست دلال ها اتفاق می افتد و به کمبود آن ارتباطی ندارد.

خارزی گفت: حدود 850 نفر به صورت شبانه روزی در حال فعالیت هستند که امیدواریم بتوانیم این تعداد را به 1200 نفر برسانیم.

وی در پایان گفت: در شرکت دانا سعی کردیم در حوزه پیشگیری جلوتر از بقیه حرکت کنیم و در حوزه تولید انواع مکمل برای تقویت سیستم ایمنی به خصوص در دوران شیوع کرونا محصولات خوبی را در حال تولید داریم. روند صادرات دارو به دلیل تحریم های شدید و همچنین استفاده از ارز دولتی مشکل است ولی خوشبختانه توانستیم به خوبی نیاز داخل را تأمین کنیم.

مطالب بیشتر از «تولید»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها