صادرات 30 درصدی محصولات ایران‌زاک | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

صادرات 30 درصدی محصولات ایران‌زاک

  • شنبه 10 آبان 1399 18:44
  • شناسه 46797
صادرات 30 درصدی محصولات ایران‌زاک

مدیر شرکت ایران‌زاک گفت سالانه 3 هزار تن، آدامس، اسمارتیز و فراورده‌های کاکائویی تولید می‌کنیم که 30 درصد آن به کشورهای منطقه صادر می‌شود.

استادعظیم مدیر عامل شرکت تولیدی ایران‌زاک گفت شرکت ایران‌زاک در سال 1351 تصویب شده و بعد از انقلاب در اختیار بنیاد شهید قرار گرفت و بعد به بخش خصوصی واگذار شد. آقای استاد عظیم گفت شرکت ما 4 نوع آدامس تولید می‌کند و در کنار آن اسمارتیز و فراورده‌های کاکائویی را هم تولید می‌کنیم. وی گفت ما سالانه 3 هزار تن محصول تولید می‌کنیم که در کشور مقام سوم را داریم و در شهرهای مختلف نمایندگی داریم.

مدیر عامل شرکت تولیدی ایران‌زاک گفت به کشورهای منطقه هم صادرات داریم که 30 درصد محصولات ما صادر می‌شود. استادعظیم گفت آدامس‌ها در دو دسته باشکر و بدون شکر تولید می‌شوند که برخی، محصول با شکر را به جای محصول بدون شکر معرفی می‌کنند. وی گفت از سال 97 واردات محصولات خارجی ممنوع شده و قبلا محصولاتی با تاریخ انقضای نزدیک وارد می‌شد. وی افزود ما رنگ مصنوعی را حذف کردیم و از کورکومین، رنگ طبیعی زرد و ماده موثر زردچوبه در آدامس استفاده کردیم که خاصیت تقویت سیستم ایمنی دارد.

استاد عظیم گفت ما 250 نفر اشتغال مستقیم داریم که کارخانه 24 ساعته مشغول کار است. وی گفت در موج سوم بیماری کرونا، درگیری شدید بود اما مراقبت‌ها در محیط کاری را تشدید کردیم.

تولید کننده آدامس گفت امسال تخصیص ارز به کندی صورت می‌گیرد و تولیدکنندگان 70 درصد ارز صادراتی را باید در سامانه نیما بفروشند که در صف دریافت قرار می‌گیرند. وی گفت بانک‌ها و شهرک‌های صنعتی با ما همکاری خوبی داشتند ولی بانک مرکزی با همین چالش ارزی برای ما مشکل ایجاد کرده است.

وی درباره آِنده شرکت ایران‌زاک هم گفت یک پروژه توسعه 2400 متری داریم که شهریورماه امسال کلید خورد و امیدواریم در دهه فجر از آن بهره‌برداری کنیم که تولید ما را 50 درصد افزایش می‌دهد. استاد عظیم گفت متاسفانه آدامس‌های تقلبی در بازار زیاد شده و برخی کالاهای خارجی تاریخ گذشته با قیمت نازل در بازار به فروش می‌رسد. وی از مصرف کنندگان خواست با در نظر گرفتن کیفیت خوب تولیدات کشورمان، مصرف کالای داخلی را در اولویت قرار دهند.

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «تولید»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها