پیشنهاد واردات برنج‌ پرمحصول / نرخ برنج هندی بالای ۲۰ هزار تومان است | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

پیشنهاد واردات برنج‌ پرمحصول / نرخ برنج هندی بالای ۲۰ هزار تومان است

  • پنجشنبه 06 آذر 1399 21:33
  • شناسه 47665
پیشنهاد واردات برنج‌ پرمحصول / نرخ برنج هندی بالای ۲۰ هزار تومان است

دبیر انجمن واردکنندگان برنج گفت: با توجه به عدم ثبت سفارش جدید، از رئیس جمهور تقاضا داریم که مجوز واردات برنج‌ پرمحصول را بدهد تا دهک‌های ضعیف بتوانند نیاز خود را تامین کنند.

دبیر انجمن واردکنندگان برنج، درباره آخرین وضعیت ترخیص برنج‌های وارداتی مانده در گمرک اظهار کرد: برنج‌های وارداتی مانده در گمرک بر مبنای تخصیص ارز از گمرک ترخیص می‌شود.

 

وی افزود: برخی واردکنندگان اقدام به ترخیص برنج‌های وارداتی خود از گمرک کردند که به سبب افزایش نرخ ارز و عدم امکان فروش محصول متناسب با نوسانات ارزی با زیان فروختند، اما برخی دیگر از تجار به علت نداشتن سرمایه این کار را نکردند و همچنان منتظرند تا با کاهش نرخ ارز اقدام ‌به ترخیص کنند.

کشاورز با اشاره به اینکه واردات برنج صرفه اقتصادی ندارد، بیان کرد: براین اساس واردکنندگان ثبت سفارش جدیدی نداشتند، به همین خاطر از رئیس جمهور تقاضا داریم که مجوز واردات برنج پرمحصول خارجی را به واردکنندگان دهد که نرخ محصول ۵۰ درصد از این قیمت پایین‌تر است.

دبیر انجمن واردکنندگان در پایان قیمت برنج هندی و پاکستانی را بالای ۲۰ هزار تومان اعلام کرد و گفت: با توجه به آنکه نرخ برنج‌ پرمحصول کمتر از ۲۰ هزار تومان است، از این رو با واردات آن بسیاری از دهک‌های ضعیف جامعه می‌توانند نیاز خود را تامین‌کنند.

مطالب بیشتر از «تولید»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها