نمایشگاه ایران ساخت، تبلور رونق و جهش تولید/ نمایشگاهی که مصداق حمایت از کالای ایرانی است | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

نمایشگاه ایران ساخت، تبلور رونق و جهش تولید/ نمایشگاهی که مصداق حمایت از کالای ایرانی است

  • پنجشنبه 27 آذر 1399 12:23
  • شناسه 48366
نمایشگاه ایران ساخت، تبلور رونق و جهش تولید/ نمایشگاهی که مصداق حمایت از کالای ایرانی است

معاون نوآوری و تجاری‌سازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی در نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاه ایران‌ساخت رشد خوبی داشتند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، پیمان صالحی معاون نوآوری و تجاری‌سازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در افتتاحیه مشترک بیست و یکمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن‌بازار و هشتمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی که صبح امروز به صورت مجازی برگزار شد، بیان کرد: با نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران‌ساخت نه‌تنها توانستیم قله‌های ساخت مواد و تجهیزات را در نوردیم بلکه سرریز علمی که طی این هفت دوره گذشته انجام شد، بسیار قابل‌توجه است.

وی افزود: بسیاری از شرکت‌های دانش‌بنیانی که با شیوع ویروس کرونا محصولات و خدمات مورد نیاز را تأمین کردند، در نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاه ایران‌ساخت رشد پیدا کرده بودند. در دوره اول این نمایشگاه تنها 120 شرکت حضور داشتند و به تمامی محصولات یارانه 50 درصدی تعلق گرفته بود. سیاست معاونت علمی در دوره اول ارتقای فناوری بود. با تغییر سیاست‌ها، تصمیم بر این شد محصولات های‌تک از بالاترین میزان یارانه برخوردار شوند.

معاون نوآوری و تجاری‌سازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: نمایشگاه دوره هفتم در سال رونق تولید برگزار شد و فروش شرکت‌ها در آن نسبت به دوره‌ اول 260 درصد افزایش پیدا کرد. در هشتمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاه ایران‌ساخت 351 شرکت حضور دارند و 9 هزار محصول به نمایش گذاشته شده است. با توجه به این که ایران‌ساخت نمایشگاهی یک ساله و شناور است، تعداد شرکت‌ها و محصولات آن در سال افزایش می‌یابد.

صالحی بیان کرد: 63 درصد از فروش محصولات هفتمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران‌ساخت به دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی سایر استان‌ها و 37 درصد در تهران بوده است.   46 درصد از میزان خرید نمایشگاه سال گذشته نیز توسط واحدهای تابع وزارت علوم انجام شده است. بخش خصوصی برای خرید تجهیزات از این نمایشگاه می‌تواند از تسهیلات لیزینگ استفاده کند.

وی افزود: دانشگاه‌ها، پژوهشگاه و مراکز علمی و پژوهشی  زیرمجموعه وزارت علوم، دانشگاه‌ها، پژوهشگاه و مراکز علمی و پژوهشی زیرمجموعه وزارت بهداشت، مراکز و موسسات تحقیقاتی زیرمجموعه جهاد کشاورزی، دانشگاه آزاد اسلامی، مراکز آموزشی و پژوهشی مستقل وابسته به دستگاه‌های اجرایی، مدارس و پژوهش‌سراهای دانش‌آموزی، سازمان آموزش فنی‌وحرفه‌ای کشور، جهاد دانشگاهی و اعضای منتخب شبکه آزمایشگاهی می‌توانند از حمایت بلاعوض معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای خرید تجهیزات استفاده کنند.

معاون نوآوری و تجاری‌سازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران‌ساخت به بلوغ رسیده و جای خود را در میان مراکز و موسسات آموزشی و پژوهشی پیدا کرده است. این نمایشگاه تبلور رونق و جهش تولید، مصداق بی‌بدیل حمایت از کالای ایرانی است. ایران‌ساخت یعنی بیایدد با هم ایران را بسازیم.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «تولید»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها