روشی اقتصادی برای تولید پره توربین‌های صنایع نیروگاهی | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

روشی اقتصادی برای تولید پره توربین‌های صنایع نیروگاهی

  • دوشنبه 01 دی 1399 20:50
  • شناسه 48480
روشی اقتصادی برای تولید پره توربین‌های صنایع نیروگاهی

یک شرکت‌ دانش بنیان قطعات پیچیده مورد نیاز صنایع مانند پره توربین‌های صنایع نفت و گاز و نیروگاهی را با روش اقتصادی تولید می‌کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، عباس الفتی، مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان گفت: در این شرکت روش اتصال به روش لایه‌گذاری یا TLP را در کشور عملیاتی کردیم. این روش برای اتصال مواد و قطعات فلزی مختلف کاربرد دارد.

الفتی ادامه داد: در این روش، قطعات پیچیده فلزی به جای ریخته‌گری به روش‌های رایج قبلی، در یک کوره تحت روش TLP به یکدیگر اتصال داده می‌شوند. هزینه کمتر، دقت بالا و نتیجه مطلوب‌تر از جمله مزایای استفاده از روش TLP به جای استفاده از روش‌های رایج ریخته‌گری است.

 مدیرعامل این شرکت دانش بنیان تولید ‌قطعات پیچیده مورد استفاده در توربین‌سازی مانند پره‌های توربین، صنایع نفت، گاز و نیرو را از جمله قطعات فلزی دانست که در این شرکت با این روش ساخته می‌شوند و ادامه داد: در روش TLP قطعات داخل یک کوره خاص و تحت خلاء قرار می‌گیرند و به یکدیگر کاملاً اتصال پیدا می‌کنند.

بر اساس اعلام معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، الفتی خاطر نشان کرد: تحریم‌ها باعث شد تا صنایع بزرگ کشور مانند فولادسازی یا صنایع نفت و گاز به جای تکیه به واردات، نیازهای فناورانه خود را به شرکت‌های دانش‌بنیان ارائه کنند. هر چند، هنوز هم بسیاری از صنایع به جای سپردن کار به شرکت ما، اقدام به واردات محصولات گران‌قیمت‌تر خارجی می‌کنند، زیرا هنوز به کالای ایران‌ساخت باور ندارند.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «تولید»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها