با حمایت صندوق نوآوری؛ تولید پماد ضد سوختگی و ترمیم کننده زخم بستر | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

با حمایت صندوق نوآوری؛ تولید پماد ضد سوختگی و ترمیم کننده زخم بستر

  • پنجشنبه 04 دی 1399 22:35
  • شناسه 48592
 با حمایت صندوق نوآوری؛ تولید پماد ضد سوختگی و ترمیم کننده زخم بستر

یک شرکت دانش بنیان با حمایت صندوق نوآوری موفق به تولید پماد ضد سوختگی با ویژگی درمان زخم بستر شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، احمد صادقی، مدیر عامل یک شرکت دانش بنیان  در مورد کاربرد پماد سوختگی که در این شرکت تولید می‌شود، گفت: از یک پماد سوختگی انتظار می‌رود که ضمن کاهش سریع درد و سوزش، از تاول زدن هم جلوگیری کند که پماد تولیدی شرکت ما نه‌ تنها این ویژگی‌ها را به آسیب دیدگان ارائه می‌کند، بلکه در صورت مواجهه با سوختگی جلدی خیلی شدید می‌تواند پوست بیمار را ترمیم کند. به عبارت دیگر پماد سوختگی ما با ماهیت کالای مصرفی و دارویی، اثرات سه‌گانه درمانی شامل ضد درد بودن، ترمیم زخم و کاهش جای سوختگی را در درمان انجام می‌دهد و از ایجاد تاول‌های جدید نیز جلوگیری می‌کند.

صادقی در مورد کاربرد‌های دیگر این دارو، گفت: کاربرد اصلی پماد سوختگی دانش بنیان تولیدی برای درمان انواع سوختگی‌های درجه اول و درجه دوم است. علاوه بر این پماد ریکاو برای درمان سوختگی‌های درجه سوم، سوختگی‌های حاصل از لیزر درمانی و پرتودرمانی، سوختگی پای کودک یا همان ادرار سوختگی، زخم‌های پای دیابتی و درمان شقاق سینه مادر در هنگام شیردهی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

او ادامه داد: یکی دیگر از کاربرد‌هایی که بر اثر تجربه به ویژگی‌های این محصول اضافه شده است درمان زخم بستر در تمامی مراحل حادث شدن زخم است، زیرا زخم بستر در مراحل مختلف به درمان‌های مختلف مانند برش بافت نیاز دارد، اما اگر از این پماد استفاده شود قابلیت ترمیم برای بافت‌های از بین رفته درشت و کوچک کاربرد دارد.

مدیر عامل این شرکت در مورد برنامه‌های آینده شرکت برای تولید محصولات دانش بنیان دیگر بیان کرد: میزان تولید سال جاری دو برابر تولید سال گذشته برنامه‌ریزی و هدف‌گذاری شده است. همچنین گسترش واحد تحقیق و توسعه یکی از برنامه‌های کلیدی و اساسی شرکت است به‌طوری‌که ۲۰ درصد از پرسنل شرکت در بخش تحقیق و توسعه R&D شرکت فعالیت می‌کنند و حدود ۱۸ نفر متخصص در زمینه‌های پزشکی، داروسازی و دکترای تخصص‌های مرتبط در این واحد مشغول به فعالیت هستند.

او نیرو‌های شاغل در این شرکت را ۸۰ نفر عنوان کرد و گفت: در حال حاضر ۳ محصول دیگر تولید شده که در مرحله دریافت گواهی دانش بنیانی هستند و محصولات دیگری نیز در مرحله دریافت پروانه تولید قرار دارند.

صادقی در مورد برنامه‌های صادراتی شرکت متبوع خود نیز توضیح داد و گفت: برای فراهم کردن امکان صادرات برای محصولات شرکت، در نمایشگاه تایلند حضور داشتیم و مذاکراتی نیز با کشور‌های روسیه، پاکستان و افغانستان در حال انجام است، اما هنوز به حجم قابل قبول صادراتی نرسیده‌ایم، زیرا صادرات دارو به کشور‌های دیگر و ثبت آن در کشور‌های هدف نیازمند زمان و هزینه زیادی است.

مدیر عامل این شرکت در مورد تسهیلات دریافتی این شرکت از صندوق نوآوری و شکوفایی تصریح کرد: ما از صندوق مبلغ سه میلیارد تومان تسهیلات سرمایه در گردش دریافت کردیم و تعامل بسیار خوبی با ما داشتند. تسهیلات صندوق نوآوری از حداقل‌های مورد انتظار ما فراتر بود و مستنداتی که برای ارائه وام تقاضا می‌کردند منطقی و قابل ارائه بود؛ بر این اساس مشکلی در ارائه مدارک و اخذ تسهیلات نداشتیم.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «تولید»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها