با حمایت شرکت توزیع نیروی برق تهران؛ از «اینورتر خورشیدی پربازده» رونمایی شد | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

با حمایت شرکت توزیع نیروی برق تهران؛ از «اینورتر خورشیدی پربازده» رونمایی شد

  • شنبه 06 دی 1399 08:49
  • شناسه 48620
با حمایت شرکت توزیع نیروی برق تهران؛ از «اینورتر خورشیدی پربازده» رونمایی شد

«محصول دانش‌بنیان اینورتر خورشیدی پربازده» با حمایت شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ برای نخستین بار در کشور به بهره‌برداری رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، با توجه به نگاه کلان وزارت نیرو به تولید و انبوه‌سازی محصولات دانش‌بنیان و پژوهش محور و همچنین هدایت حامل‌های انرژی به سمت پروژه‌های تحقیقاتی، در راستای تلاش برای بومی‌سازی فناوری داخلی «محصول دانش‌بنیان اینورتر خورشیدی پربازده» تیم تحقیقاتی دانشگاه صنعتی امیرکبیر با حمایت شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ برای نخستین بار در کشور به بهره‌برداری رسید.

مجید صلای نادری، معاون مدیرکل دفتر تحقیقات شرکت توانیر در مراسم رونمایی از محصول دانش‌بنیان تولید شده «اینورتر خورشیدی پربازده» که در هفتاد و هشتمین نشست کمیته عالی تحقیقات شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ برگزار شد با اعلام مطلب فوق افزود: تولید این محصول کاربردی فرصتی مغتنم برای توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر بوده و این محصول قابلیت سرمایه‌گذاری برای تولید تجاری و انبوه را خواهد داشت.

وی ادامه داد: در راستای حمایت از تجاری‌سازی این محصول از طریق‌ساز‌وکارهای موجود در شرکت توانیر و با اعلام آمادگی پژوهشگاه نیرو، امیدواریم نشست‌های تخصصی حمایت از پژوهشگران و تبدیل پروژه‌های تحقیقاتی آنها را در رسیدن به تولید انبوه، با جدیت در شرکت‌های توزیع نیروی برق ادامه دهیم.

حسین صبوری، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ نیز در این نشست خاطرنشان کرد: انبوه‌سازی و عملیاتی کردن پروژه‌های تحقیقاتی از اولویت‌های شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ است و امیدوار هستیم با توجه به توان بومی و با تکیه به نیروهای متخصص داخل کشور، چراغ خانه‌های مردم را روشن نگاه داریم.  

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «تولید»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها