آمادگی کامل صندوق نوآوری برای تکمیل فب ملی «میکرو نانوالکترونیک» | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

آمادگی کامل صندوق نوآوری برای تکمیل فب ملی «میکرو نانوالکترونیک»

  • شنبه 13 دی 1399 09:19
  • شناسه 48892
آمادگی کامل صندوق نوآوری برای تکمیل فب ملی «میکرو نانوالکترونیک»

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی در بازدید از «فب ملی میکرو نانو الکترونیک» در پارک فناوری پردیس از آمادگی این صندوق برای تکمیل این پروژه بزرگ خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، علی وحدت در حاشیه بازدید از پارک فناوری پردیس در مورد طرح «فب ملی میکرو نانو الکترونیک» گفت: این طرح که با تجهیزات کاملا بومی برای انجام تحقیقات و تولید محصولات در حوزه میکرو نانو الکترونیک راه‌اندازی شده است نشانه خودباوری جوانان و پیشرفت کشور در حوزه علم و فناوری است.

وی گفت: این «فب» با ۳۰ تجهیز و دستگاه ساخت داخل و با توانمندی متخصصان کشور و شرکت‌های دانش بنیان طراحی و ساخته شده است.

وی گفت: صندوق نوآوری آمادگی دارد تا انواع خدمات خود را در حوزه‌های مختلف اعم از تسهیلات، سرمایه‌گذاری، ضمانت‌نامه و توانمندسازی در اختیار این پروژه بزرگ ملی قرار دهد.

اولین «فب ملی میکرو نانو الکترونیک» با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی راه‌اندازی شده و مکانی است که می‌توان نمونه‌های اولیه را مبتنی بر طراحی‌های الکترونیک در رابطه با ICها، مدارهای مجتمع و سایر قطعات میکرو و نانو الکترونیک تولید کرد. همچنین این مرکز امکان تولید نیمه صنعتی قطعات میکرو نانو الکترونیک در تیراژ نسبتا متوسط را دارد.

راه‌اندازی «فب‌«ها بسیار گران‌ قیمت‌ هستند و به همین دلیل کشورها به دو دسته کشورهای دارای فب و کشورهای فاقد فب تقسیم شده‌اند. بر این اساس ایجاد «فب»ها در کشور تحول بزرگی در صنعت میکرو نانو الکترونیک ایجاد می‌کند.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «تولید»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها