ظرفیت های تعاونی روستایی استان گلستان | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

ظرفیت های تعاونی روستایی استان گلستان

 • چهارشنبه 01 بهمن 1399 16:30
 • شناسه 49514
ظرفیت های تعاونی روستایی استان گلستان

مدیر سازمان تعاونی روستایی استان گلستان گفت: ما در استان گلستان حدود 200 تعاونی فعال داریم که در بخش های تعاونی های روستایی، کشاورزی، تولید روستایی و تعاونی زنان فعالیت دارند.

کوچکی، مدیر سازمان تعاونی روستایی استان گلستان در گفتگو با شبکه ایران کالا گفت: ما در تولید محصولات کشاورزی در رتبه ششم کشوری هستیم و استان گلستان یکی از قطب های کشاورزی کشور است و ما در طول سال حدود پنج میلیون و پانصد تن تولید محصولات کشاورزی و دامی در استان داریم. عمده محصولات ما گندم، جو، کلزا، سیب زمینی، هندوانه، مرکبات، گوشت قرمز، مرغ  و تخم مرغ است.

مدیر سازمان تعاونی روستایی استان گلستان گفت: ما در تلاش هستیم تا با حذف واسطه ها و  دلالان در تولید محصولات و فروش محصولات به کشاورزان بیشترین کمک را بکنیم که کشاورزان هم تشویق شوند به تولید محصولات بیشتر و با کیفیت تر.

وی ادامه داد: در برنامه آتی ما ایجاد حداقل یک مرکز تحت عنوان روستا بازار را در دستور کار قرار داده ایم  و مکاتباتی با استانداری انجام داده ایم که فرماندارهای استان ما را کمک کنند و مکان های بدون استفاده خود را در اختیار ما بگذارند که ما از طریق این مکان ها بتوانیم محصولات تولیدی کشاورزان استان را در سطح خود استان و استان های همسایه از تولید به مصرف در اختیار مصرف کننده گان بگذاریم و بازار فروش خوبی نیز  برای کشاورزان ایجاد کنیم.

کوچکی از راه اندازی مجدد واحد های تولیدی تعطیل و نیمه تعطیل  در استان خبر داد و گفت: ما در بخش کشاورزی به عنوان نمونه در بخش کلزا که کشاورزان را تشویق برای کشت دانه های روغنی که یک محصول استراتژیک است کردیم که بتوانیم این صنعت نیمه تعطیل را رونق ببخشیم و احیا کنیم.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «تولید»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

 • سوم اسفند ماه 99

  پیش گشایش

  سوم اسفند ماه 99 (85)

  معاملات دیروز بازار هم چنگی به دل نمی زد و با وجود اینکه ما پنج شنبه جمعه صعود و رشد شارپ را در قیمت کالا ها در بازار های جهانی داشتیم ولی معاملات دیروز آنچنان که باید انتظار داشت نبود. کارشناس ها آقایان رستمی، بهمنش و فقرایی

 • چهارم اسفند ماه 99

  پیش گشایش

  چهارم اسفند ماه 99 (86)

  معاملات دیروز به نظر می رسد که بعد از آخرین سری که ارزش معاملات به محدوده 2700 میلیارد تومان رسید امروز دومین روز کسل بازار در سال 99 بود. کارشناس ها آقایان صادقی و قاسمی

 • پنجم اسفند ماه 99

  پیش گشایش

  پنجم اسفند ماه 99 (87)

  متاسفانه ارزش معاملات به شدت پایین اومده و خب دلایل متعددی را میتوان به آن نسبت داد و یکی از مواردی که باعث شده بازار نتونه واکنش بده به این حمایت ها بحث نوسان است. کارشناس ها آقایان نائینیان،سماوی و اسداللهی

 • ششم اسفند ماه 99

  پیش گشایش

  ششم اسفند ماه 99 (88)

  در معاملات دیروز به نظر می رسید تحرکاتی در بازار دیده شد و از میانه دوم بازار با لیدری گروه فلزات اساسی و شرکت ملی مس ایران بازار رنگ و بوی بهتری داشت

 • نان تمیجانی حاج رسول علیزاده

  پیشران

  نان تمیجانی حاج رسول علیزاده (6)

  نان تمیجان از آرد برنج محلی و بدون هیچ گونه افزودنی مانند جوش شیرین پخته می شود، آنها برنج خردشده یا برنج ریزه را می گیرندو آرد می کنند و با آبجوش تبدیل به خمیر می کنند، خمیر بعد از عمل آوری روی ساچ پهن شده و مدت زمانی طول نمی کشد که نان خوش طعم تمیجانی حاضر و آماده خوردن می شود.

آخرین خبرها