اهمیت تعاون روستایی در توسعه و رونق تولید | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

اهمیت تعاون روستایی در توسعه و رونق تولید

 • یکشنبه 05 بهمن 1399 16:54
 • شناسه 49643
اهمیت تعاون روستایی در توسعه و رونق تولید

مدیر کل دفتر توسعه تعاون سازمان مرکزی تعاون روستایی گفت: با وجود همکاری تعاون روستایی با دولت مسئولان به اندازه کافی به نیازهای کشاورزان توجه نمی‌کنند.

جهان پناه مدیر کل دفتر توسعه تعاون سازمان مرکزی تعاون روستایی در گفتگو با شکبه ایران کالا درمورد اهمیت تعاونی روستایی و کارکرد آن به بیان توضیحات پرداخت و گفت: تعاونی ها در بحث کارکرد اجتماعی و مشارکت اجتماعی روستایی تاثیرگذار است که به کارکرد اقتصادی می انجامد و داشته های کم مادی افراد را  در کنار هم جمع میکند و قابلیت ها را به دستاورد و کار اقتصادی اولیه تبدیل می کند و باعث تولید گسترده تر می شود که عرضه بدون واسطه را برای کشاورزان و مصرف کننده ایجاد میکند.

وی افزود: تعاونی روستایی از سال 1332 به طور سیستماتیک شروع به کار کرده و اکنون نزدیک به هفت هزار تعاونی روستایی در سطح کشور داریم و در بخش تعاونی تولید، تعاونی سهامی و زراعی، تعاونی کشت و صنعت و تعاونی زنان فعالیت داریم. ما از تامین مواد اولیه تا بازاریابی و بازار رسانی به ارائه خدمات می پردازیم. در متعادل سازی قیمت ها به دلیل عرضه مستقیم کالای تولید شده کشاورزان به مصرف کننده نیز تاثیرگذار هستیم و در بخش مشکلات روستایی که کم هم نیستند تعاونی روستایی محلی است که افراد روستایی با عضویت در آن شخصیت حقوقی پیدا می کنند و می توانند مطالبات خودشان را از دولت پیگیر باشند.

وی ادامه داد: ما در 40 سال اخیر کمک رسان دولت بوده ایم اما به اندازه کافی در بخش سیاست گذاری و اعتبار و امکانات بخشی به این حوزه توجه نشده است و ما امیدوار هستیم به تعاونی روستایی اهمیت بیشتری داده شود.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «تولید»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

 • صنایع غذایی هپتینا

  دشت اول

  صنایع غذایی هپتینا (10)

  خانم شیما سادات ترابی ساکن رفسنجان از نوجوانی به کارآفرینی و امور خیریه علاقمند بود . او کارگاه تولید کیک و کلمپه را در کشکوییه رفسنجان دایر کرده و حدود 15 نفر از ناشنوایان را به کار گرفته است .

 • تولید نگین گوهر درخشان

  دشت اول

  تولید نگین گوهر درخشان (11)

  خانم مریم علیپور اولین نفری بود که تراش سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی را از سال 1389 در شهرستان شهربابک شروع کرد . او صاحب شرکت تعاونی گوهر درخشان است و مربی چیره دستی نیز در این زمینه به شمار می آید . آدرس : کرمان ، رفسنجان ، خیابان شهدا ، شهدای 3 تلفن : 09137063798

 • تحریریه تولید

  تحریریه اقتصاد

  تحریریه تولید (1185)

  تولید تلویزیون با 44 درصد افزایش، ساخت گیربکس 6 سرعته برای نخستین بار در کشور، کاهش شمار فرش بافان در اصفهان وجدیدترین اخبار تولید و اقتصادی تحریریه تولید ساعت 12 یکشنبه 10 اسفند

 • تحریریه تولید

  تحریریه اقتصاد

  تحریریه تولید (1184)

  ارتباط تصویری با آقای لطیفی سخنگوی گمرک، گزارش رمزارزها یا کریپتوکارنسی، ساخت گیربکس 6 سرعته تحریریه تولید ساعت 10 یکشنبه 10 اسفند

 • صنایع مسی دینا تولید کننده انواع ظروف مسی دست ساز

  دشت اول

  صنایع مسی دینا تولید کننده انواع ظروف مسی دست ساز (1)

  هادی اشرف برای فروش و عرضه تولیدات خود نام و نشان تجاری مس دینا را برگزید و هم اکنون عنوان دار تولید کننده ظروف دست ساز مسی است .

آخرین خبرها