تولید آلومینیوم به رشد۶۱ درصدی رسید | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

تولید آلومینیوم به رشد۶۱ درصدی رسید

  • یکشنبه 29 فروردین 1400 00:24
  • شناسه 62340
تولید آلومینیوم به رشد۶۱ درصدی رسید

طبق آمار منتشر شده از سوی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، میزان تولید شمش آلومینیوم در سال گذشته (۱۳۹۹) با رشد ۶۱ درصدی به بیش از ۴۴۶ هزار تن رسیده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، ترکیب منحصر به فرد و خواص عالی آلومینیم، این فلز را از جمله مهمترین مواد مهندسی و ساخت مصالح تبدیل کرده است،   جرم سبک، استحکام به وزن بالا و مقاومت بالا در مقابل خوردگی و زنگ زدگی، آلومینیم را تبدیل به یک فلز عالی کرده و  به لحاظ کیفیت و از نظر ارزش، کاربردی‌ترین فلز بعد از آهن به شمار می آید که در تمامی بخش های صنعت به‌ویژه خودروسازی، قطعه‌سازی و لوازم خانگی پر کاربرد است. بنابراین افزلیش تولید آن می‌تواند گامی موثر در رونق تولید صنایع نیز باشد.

طی دوازده ماهه سال ۱۳۹۹ مجموع تولید شرکت‌های ایرالکو، المهدی-هرمزآل، آلومینای ایران و آلومینیوم جنوب به ۴۴۶ هزار و ۸۴۲ تن رسیده و این در حالی است که مجموع تولید در سال ۱۳۹۸،   ۲۷۸ هزار و ۳۱۸ تن بوده است.

در این میان شرکت ایرالکو با تولید بیش از ۱۸۵ هزار تن بیشترین سهم از تولید را در اختیار داشت و پس از آن المهدی-هرمزآل با تولید ۱۶۳ هزار تن در جایگاه دوم قرار گرفته است. شرکت‌های سالکو (آلومینیوم جنوب) با تولید افزون بر ۷۲.۱ هزار تن و آلومینای ایران با تولید ۲۵.۴ هزار تن نیز در جایگاه سوم و چهارم قرار گرفته‌اند.

همچنین تولید آلومینیوم طی اسفند ماه سال ۱۳۹۹ نیز رشد ۳۸ درصدی را تجربه کرده و به بیش از ۴۱ هزار تن رسیده است. مجموع تولید آلومینیوم در اسفند ۱۳۹۸، ۳۰ هزار تن ثبت شده است.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «تولید»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها