امکان فرود هواپیماهای پهن پیکر درفرودگاه پیام | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

امکان فرود هواپیماهای پهن پیکر درفرودگاه پیام

  • یکشنبه 12 فروردین 1397 11:09
  • شناسه 26371
امکان فرود هواپیماهای پهن پیکر درفرودگاه پیام

معاون هوانوردی و امور فرودگاهی شرکت خدمات هوایی و منطقه ویژه اقتصادی پیام گفت که هواپیمای آنتونوف 124 که جزء هواپیماهای پهن پیکر باری است، روز جمعه در فرودگاه پیام به زمین نشست.

به گزارش شبکه ایران کالا ، معاون هوانوردی و امور فرودگاهی شرکت خدمات هوایی و منطقه ویژه اقتصادی پیام در گفت وگو با خبرنگاران در کرج، افزود: این هواپیما با محموله 2 فروند بالگرد جهت ارائه خدمات اورژانس، روز جمعه وارد فرودگاه پیام شد. 
منوچهر اتقیایی  اضافه کرد: در حالی که عملیات بهسازی باند و سطوح پروازی فرودگاه پیام همزمان با مساعد شدن شرایط جوی ادامه یافته است، پروازهای کارگو این فرودگاه با ورود هواپیمای پهن پیکر آنتونوف 124 بدون وقفه ادامه دارد. 
وی گفت: با فرود این هواپیمای پهن پیکر، می توان ادعا کرد که باند و سطوح پروازی فرودگاه بین المللی پیام آماده فرود هواپیماهای پهن پیکر مسافری و باری است. 
وی ادامه داد: نخستین پرواز باری از بیشکک قرقیزستان به مقصد کرج روز چهارشنبه 8 فروردین ماه جاری بر باند فرودگاه بین المللی پیام نشست، این پروازها با مدیریت مرکز خدمات تجاری بین الملل پیام حامل ارزاق عمومی ضروری جهت تنظیم بازار در سال جدید ادامه خواهد داشت. 
48 پرواز کارگو سال گذشته در فرودگاه پیام بر زمین نشسته است که به نسبت سال 95 رشد 6 برابری را نشان می دهد. 
راه اندازی فرودگاه مسافری در استان یکی از درخواست های قدیمی مردم البرز بوده که محقق نشده اما اکنون به تلاش مسئولان فرودگاه پیام و استان البرز موافقت همه ذینفعان در این زمینه اخذ شده و هماهنگی خوبی برای تحقق این امر وجود دارد. بخش عمده ای از زیرساخت های یک فرودگاه بین المللی در این فرودگاه مهیا بوده و پتانسیل بزرگی برای منطقه محسوب می شود. 
به گفته سعید زرندی مدیرعامل فرودگاه و منطقه ویژه اقتصادی پیام، سرمایه گذاری مناسبی در حوزه فرودگاهی شرکت پیام در زمینه بهبود ایمنی و ایجاد زیرساخت ها از قبیل زیرسازی و آسفالت جدید سطوح پروازی، به روز رسانی تجهیزات ناوبری، تامین روشنایی اپرون و چراغ های باند، تجهیز ترمینال مسافری موقت با مساحت 6 هزار متر مربع، ایجاد دیوار بتنی و فنس کشی انجام شده است. 
7414/1535

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «حمل نقل»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها