بسته جامع تأمین تجهیزات بنادر در سال ۹۸ اجرایی می‌شود | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

بسته جامع تأمین تجهیزات بنادر در سال ۹۸ اجرایی می‌شود

 • پنجشنبه 08 فروردین 1398 11:34
 • شناسه 37987
بسته جامع تأمین تجهیزات بنادر در سال ۹۸ اجرایی می‌شود

اله‌یار گفت: امیدواریم تا پایان امسال و بر اساس برنامه زمان بندی شده، ۲ پست اسکله اولیه فاز ۳ بندر شهیدرجایی را تحویل بگیریم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا،محمدرضا اله‌یار، معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی درباره پروژه‌هایی که امسال در بخش مهندسی و امور زیربنایی سازمان بنادر پیگیری خواهد شد، اظهار کرد: چند اولویت مشخص در حوزه مهندسی طی امسال تعریف شده است، یکی از موارد به موضوع نظام مدیریت پروژه مربوط می‌شود که پیاده سازی دو تا سه حوزه دانشی جدید در سال ۹۸ در دستور کار قرار گرفته است تا بتوانیم طبق برنامه ریزی در طول چهار سال، تمامی حوزه‌های دانشی را در سازمان بنادر و دریانوردی پیاده‌سازی کنیم.

وی تصریح کرد: برنامه تعریف شده دیگر این است که با وجود دارایی‌های فعلی در بخش زیرساخت‌ها و تجهیزات با برنامه ریزی مشخص و بر اساس استاندارد‌های بین‌المللی روز دنیا وضعیت خود را پیش ببریم و برای هر بندر نسخه مربوط به آن را طراحی کنیم تا بتوانیم طی یک بازه زمانی مشخص به نقطه‌ای مطلوب برسیم و دارایی‌های موجود در حوزه تجهیزات را با نگاهی یکپارچه به سمت استاندارد‌های بین‌المللی سوق دهیم.

اله یار اذعان کرد: طرح توسعه فاز ۳ بندر شهیدرجایی موضوع دیگری است که امیدواریم تا پایان امسال و بر اساس برنامه زمان‌بندی شده، ۲ پست اسکله اولیه آن را تحویل بگیریم.

وی تاکید کرد: علاوه بر این مطالعات فاز ۲ طرح توسعه بندر شهیدرجایی را در دستور کار قرار خواهیم داد و به شرط تامین منابع مالی فعالیت خود را پیش می‌بریم.

عضو هیئت عامل سازمان بنادر گفت: در حوزه تجهیزات نیز بسته بسیار جامع و بزرگی تعریف و در راستای طرح تحول صنعت دریایی تفاهمنامه‌ای بین وزارت راه و شهرسازی و وزارت دفاع منعقد و کمیته راهبری آن تعیین شده است تا از ظرفیت‌های مجموعه‌های توانمند داخلی به نحو مطلوب استفاده کنیم و متناسب با منابع مالی تامین شده بتوانیم پروژه‌ها را پیش ببریم که این اتفاق جهش بسیار بزرگی در حوزه تجهیز بنادر در حوزه دریایی است.

وی تأکید کرد: یکی دیگر از برنامه‌ها در سال جاری توسعه نرم افزار شبیه ساز تصمیم یار ورود شناور‌ها است. فعالیت این سامانه در سایر بنادر نیز در دستور کار قرار گرفته است و می‌تواند به نوبه خود عاملی برای استفاده حداکثری از ظرفیت‌های بندری و دریایی کشور باشد.

انتهای پیام/

 

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «حمل نقل»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

 • پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  یک کارشناس اقتصادی معتقد است به جای منطقه‌ای شدن دستمزد باید به سمت یکسان‌سازی دستمزد و برقراری عدالت در مناطق روستایی و شهری رفت. وی پلکانی شدن حداقل دستمزد کارگران در سال آینده را پیشنهاد کرد.

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها