هزینه ۳۰۰ میلیارد تومانی بازسازی واگن‌های مسافری قطارها | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

هزینه ۳۰۰ میلیارد تومانی بازسازی واگن‌های مسافری قطارها

 • یکشنبه 22 اردیبهشت 1398 12:31
 • شناسه 38467
هزینه ۳۰۰ میلیارد تومانی بازسازی واگن‌های مسافری قطارها

رجبی گفت: هم اکنون ۲۷۰ واگن مسافری نیازمند بازسازی است که هزینه هر واگن ۱.۳ میلیارد تومان است که در توان شرکت‌های حمل و نقلی نیست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، محمد رجبی، رئیس انجمن شرکت‌های حمل و نقل ریلی با بیان اینکه پیش فروش اینترنتی بلیت‌ قطار‌های حومه‌ای، پرسرعت، بین شهری از اردیبهشت تا یازدهم خرداد ماه متوقف شده است، گفت: افزایش هزینه‌های شرکت‌های حمل و نقل ریلی در حوزه تعمیرات و بازسازی باعث شده که بسیاری از شرکت‌های حمل و نقل دچار مشکل شوند و این در حالی است که در سال گذشته درخواست افزایش ۲۵ درصدی قیمت بلیت‌های قطار را داده بودیم، اما راه آهن و وزارت راه و شهرسازی تنها با افزایش ۱۰ درصدی آ‌ن موافقت کردند.

وی افزود: شرکت‌های حمل و نقل ریلی در حوزه مسافری از جمله قطار‌های پرسرعت، قطار‌های حومه‌ای و قطار‌های بین شهری در انتظار افزایش قیمت بلیت هستند و به دلیل آنکه امسال افزایش ۲۵ درصدی جوابگوی نیاز‌های این شرکت‌ها نیست، بنابراین درخواست افزایش قیمت بلیت بیش از ۲۵ درصد را داده‌ایم.

رجبی توضیح داد: قیمت برخی از قطعات یدکی از جمله چرخ قطارها، موتور و گیربکس واگن‌ها نسبت به سال ۹۶ بین ۲۰۰ تا ۴۰۰ درصد رشد داشته و افزایش هزینه‌های ارزی بر این حوزه تأثیر بسیار زیادی گذاشته است.

رئیس انجمن شرکت‌های حمل و نقل ریلی با اشاره به اینکه اگر دولت با درخواست افزایش قیمت بلیت قطار‌ها موافقت نکند، اظهار کرد: باید بر اساس ضرر و زیان‌هایی که به این شرکت‌ها وارد می‌شود یارانه پرداخت کند و از محل تبصره‌های بودجه هزینه‌های شرکت را تأمین و ردیف بودجه‌ای برای شرکت‌های حمل و نقلی درنظر بگیرد.

وی به هزینه‌های بازسازی واگن‌های فرسوده اشاره کرد و گفت: هم اکنون باید ۲۷۰ واگن مسافری را بازسازی کنیم که این بازسازی‌ها به جز بازسازی‌ها و تعمیرات روزانه واگن‌ها است.

رجبی با بیان اینکه هزینه بازسازی هر واگن قطار حداقل ۱.۳ میلیارد تومان است، گفت: در صورتی که بخواهیم امسال ۲۷۰ واگن را بازسازی کنیم باید ۳۰۰ میلیارد تومان هزینه پرداخت کنیم که این میزان برای شرکت‌های حمل و نقلی بسیار سنگین است.

رئیس انجمن شرکت‌های حمل و نقل ریلی اظهار کرد: در هفته جاری جلسه‌ای با وزارت راه و شهرسازی و راه آهن برای افزایش حداقلی ۲۵ درصدی قیمت بلیت قطار‌ها برگزار خواهیم کرد و امیدواریم به نتایج مثبتی در این جلسه برسیم.

وی یادآوری کرد: خوشبختانه شرکت راه آهن با شرکت‌های حمل و نقل ریلی هماهنگ است و نظر آنها برای افزایش قیمت بلیت مثبت است.


انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «حمل نقل»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

 • پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  یک کارشناس اقتصادی معتقد است به جای منطقه‌ای شدن دستمزد باید به سمت یکسان‌سازی دستمزد و برقراری عدالت در مناطق روستایی و شهری رفت. وی پلکانی شدن حداقل دستمزد کارگران در سال آینده را پیشنهاد کرد.

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها