افزایش ۲۵ درصدی نرخ بلیت، شامل کوپه دربست نمی‌شود | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

افزایش ۲۵ درصدی نرخ بلیت، شامل کوپه دربست نمی‌شود

 • چهارشنبه 08 بهمن 1399 15:57
 • شناسه 49763
افزایش ۲۵ درصدی نرخ بلیت، شامل کوپه دربست نمی‌شود

معاون مسافری شرکت راه‌آهن با اشاره به مصوبه اخیر شورای عالی ترابری مبنی بر افزایش ۲۵ درصدی قیمت بلیت قطارها، اظهار کرد: افرادی که بلیت کوپه دربست خریداری کرده‌اند مشمول این افزایش قیمت نمی‌شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، میرحسن موسوی، معاون مسافری شرکت راه‌آهن در جمع خبرنگاران دلایل افزایش قیمت بلیت قطارهای مسافری طی روزهای اخیر را برشمرد و اظهار کرد: از ابتدای شروع ویروس کرونا بسیاری از خانواده‌ها به دلیل افزایش حجم تقاضا و فاصله‌گذاری اجتماعی برای کوپه‌های چهار نفره، اقدام به خرید دو بلیت کردند، این در حالی است که کوپه چهار نفره به دلیل رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی دو نفر می‌توانستند، استفاده کنند و در کوپه‌های شش نفره هم سه نفر می‌توانستند استفاده کنند.

وی گفت: بنابراین طبق مصوبه شورای‌عالی ترابری از ابتدای بهمن افزایش قیمت بلیت قطار برای کوپه‌هایی که دو نفر اقدام به خرید بلیت کردند و برای کوپه‌های شش نفره که ۳ نفر از آن‌ها استفاده می‌کردند، افزایش یافته است، بنابراین افرادی که بلیت کوپه دربست خریداری کرده‌اند مشمول افزایش قیمت ۲۵ درصدی نمی‌شوند.

 موسوی بابیان اینکه این مصوبه از ابتدای بهمن بوده و اجرای آن از دو، سه روزه آینده انجام می‌شود، افزود: این مصوبه بخش کوچکی از زیانی است که تاکنون شرکت‌های حمل‌ونقلی به دلیل شیوع ویروس کرونا دیده‌اند و ما در راستای اجرای مصوبه هم هیچ افزایش قیمتی برای بلیت‌های ایام نوروز نداریم.

معاون مسافری شرکت راه‌آهن عنوان کرد: مسافرانی نیز که پیش خرید بلیت کرده بودند، مشمول این افزایش قیمت نمی‌شوند.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «حمل نقل»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

 • صنایع غذایی هپتینا

  دشت اول

  صنایع غذایی هپتینا (10)

  خانم شیما سادات ترابی ساکن رفسنجان از نوجوانی به کارآفرینی و امور خیریه علاقمند بود . او کارگاه تولید کیک و کلمپه را در کشکوییه رفسنجان دایر کرده و حدود 15 نفر از ناشنوایان را به کار گرفته است .

 • تولید نگین گوهر درخشان

  دشت اول

  تولید نگین گوهر درخشان (11)

  خانم مریم علیپور اولین نفری بود که تراش سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی را از سال 1389 در شهرستان شهربابک شروع کرد . او صاحب شرکت تعاونی گوهر درخشان است و مربی چیره دستی نیز در این زمینه به شمار می آید . آدرس : کرمان ، رفسنجان ، خیابان شهدا ، شهدای 3 تلفن : 09137063798

 • تحریریه تولید

  تحریریه اقتصاد

  تحریریه تولید (1185)

  تولید تلویزیون با 44 درصد افزایش، ساخت گیربکس 6 سرعته برای نخستین بار در کشور، کاهش شمار فرش بافان در اصفهان وجدیدترین اخبار تولید و اقتصادی تحریریه تولید ساعت 12 یکشنبه 10 اسفند

 • تحریریه تولید

  تحریریه اقتصاد

  تحریریه تولید (1184)

  ارتباط تصویری با آقای لطیفی سخنگوی گمرک، گزارش رمزارزها یا کریپتوکارنسی، ساخت گیربکس 6 سرعته تحریریه تولید ساعت 10 یکشنبه 10 اسفند

 • صنایع مسی دینا تولید کننده انواع ظروف مسی دست ساز

  دشت اول

  صنایع مسی دینا تولید کننده انواع ظروف مسی دست ساز (1)

  هادی اشرف برای فروش و عرضه تولیدات خود نام و نشان تجاری مس دینا را برگزید و هم اکنون عنوان دار تولید کننده ظروف دست ساز مسی است .

آخرین خبرها