نیروگاه تولید برق 4 مگاواتی در شهرک صنعتی توس افتتاح شد | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

نیروگاه تولید برق 4 مگاواتی در شهرک صنعتی توس افتتاح شد

  • جمعه 25 مرداد 1398 14:32
  • شناسه 39199
نیروگاه تولید برق 4 مگاواتی در شهرک صنعتی توس افتتاح شد

نیروگاه تولید برق و حرارت 4 مگاواتی با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در شهرک صنعتی توس افتتاح شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا  به نقل از فارس با حضور محسن صالح‌نیا، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت امروز نیروگاه تولید برق و حرارت چهار مگاواتی در شهرک صنعتی توس افتتاح شد.

طراحی این نیروگاه و تجهیزات آن توسط نیروهای داخلی صورت گرفته است، همچنین، این نیروگاه برای 15 نفر به‌صورت مستقیم و 150 نفر غیرمستقیم اشتغالزایی می‌کند.

صالح نیا امروز در ادامه بازدیدهای خود از شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی در مراسم تجلیل از واحدهای نمونه شهرک صنعتی توس که در مرکز خدمات فناوری شهرک صنعتی توس مشهد برگزار شد، شرکت کرد و گفت: حمایت از صنایع کوچک و متوسط به‌معنی حمایت از کل صنایع کشور است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به‌اینکه 95 درصد از 44 هزار واحدهای تولیدی در شهرک‌های صنعتی کشور را صنایع کوچک تشکیل می‌دهند، افزود: هیچ واحد بزرگی نیست که به‌نحوی وابسته به‌این صنایع کوچک نباشد.

وی ادامه داد: اولین برنامه وزارت صنعت به‌کارگیری توانمندی‌های داخلی با شعار «نهضت ساخت داخل» و هدف‌گذاری این نهضت حمایت از صنایع کوچک است.

صالح‌نیا بیان کرد: این وازارتخانه با تامین نقدینگی، زیرساخت‌ها و توسعه فعالیت‌های صنایع کوچک در مراکز شهرک‌های صنعتی از آنان پیشتبانی می‌کند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص قایلبت‌های خراسان رضوی در حوزه صنعتی، گفت: این استان جزو استان‌های شاخصی است که قابلیت تحقق اهداف مورد نظر را دارد.

وی ضمن بیان اینکه خراسان رضوی شرایط توسعه صنایع کوچک را دارد و از استان‌های برتر در این زمینه است، تصریح کرد: می‌توان خراسان رضوی را به‌عنوان الگو در سایر استان‌ها معرفی کرد و از تجربیات آن بهره برد، البته در خودِ استان باید توازن ایجاد شود، با توجه به‌محرومیت‌هایی که وجود دارد، واحدهای تولیدی را از مرکز شهر به‌دیگر مکان‌های استان توسعه داد.

فاصله بین صنعت و دانشگاه باید برداشته شود

در ادامه این مراسم نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با اشاره به‌اینکه قبل از انقلاب در مدارس به‌جوانان این‌گونه القا می‌کردند که ایرانی توانایی انجام هیچ کاری را ندارد و باید در ذیل قدرت‌های دیگر تعرف شود، گفت: اما امروز می‌بینید که دنیا توانمندی‌های جوانان ایرانی را باور کرده و این‌گونه تحلیل می‌کنند که ایرانیان توانایی انجام هر کاری را بخواهند، دارند.

حجت الاسلام نصرالله پژمانفر ادامه داد: این توانمندی‌ها را باید به‌نسل‌های دیگر انتقال دهیم.

وی افزود: متاسفانه هستند افرادی که با این موضوع مخالفت و مشکل‌تراشی می‌کنند.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه باید بین بخش صنعت و دانشگاه تعامل ایجاد شود، متذکر شد: فاصله بین دانشگاه و صنعت باید برداشته شود، چراکه این دو در کنار هم کارهای بزرگی می‌توانند انجام دهند.

پژمانفر با یادآوری سرنگونی پهپاد آمریکایی در آسمان ایران توسط جوانان این کشور، تصریح کرد: این امر افتخار بزرگی است و نشان از توانمندی‌های جوانان ایرانی دارد.

وی تاکید کرد: باید به‌تولید نگاه جدی داشته باشیم، البته که بخشی از تولید را کشاورزی تشکیل می‌دهد، اما بخش مهم تولیدات را صنایع تشکیل می‌دهند.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شهرک‌های صنعتی برای زیرساخت‌های خود نیازمند اعتبارات مورد نیاز هستند، از معاون وزیر تامین نیازهای  شهرک‌های صنعتی، خواستار ایجاد ایستگاه مترو برای کارگران و برطرف کردن مشکل جاده شهرک صنعتی شد.

زیرساخت‌های بخش خصوص را باید تقویت کنیم

در ادامه ارشد وزارت دفاع در خراسان رضوی گفت: با توجه به‌اینکه توانمندی‌های زیادی در خراسان رضوی در عرصه صنایع کوچک داریم، برای نمایش این ظرفیت‌ها نمایشگاه‌هایی با همکاری شهرک صنعتی برپا کرده‌ایم.

هادی علوی‌گل با تاکید بر این موضوع که زیرساخت‌های بخش خصوصی را باید تقویت کنیم، تصریح کرد: این زیرساخت‌ها در خراسان رضوی از جمله اقداماتی است که باید مورد توجه قرار گیرد تا شرکت‌ها توسعه یابند.

صنایع کوچک، اشتغال را به‌دنبال دارند

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی نیز در ادامه این مراسم با اشاره به‌روز صنایع کوچک و متوسط، گفت: فقط حمایت یک روزه از این صنایع کافی نیست، این صنایع نیاز به‌حمایت بیشتری دارند، چراکه این صنایع سبب ایجاد اشتغال در کشور می‌شوند.

حسینی ادامه داد: زیرساخت‌های فعلی در شهرک‌های صنعتی توقع سرمایه‌گذاران و فعالان اقتصادی را برطرف نمی‌کند بنابراین باید این مشکل مرتفع شود تا بتوان جذب سرمایه کرد.

شناسایی 600 واحد نیمه راکد در خراسان رضوی

در ادامه مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی نیز با اشاره به‌فعالیت‌های این شرکت، بیان کرد: فعالیت‌های این شرکت تامین و تسهیل امور صنایع کوچک، ارائه خدمات نرم افزاری، آموزش افراد، هدایت صنعت‌گران، اعزام تورهای صنعتی، حمایت از نمایشگاه‌ها، معرفی قابلیت‌های داخلی و استفاده از آنان است.

مسعود مهدی‌زاده‌مقدم بیان کرد: هدف ما توسعه نهضت ساخت داخل با استفاده از ظرفیت‌های داخلی در راستای این سخن رهبری مبنی بر اینکه «باید تحریم را تبدیل به‌فرصت کنیم» است.

وی خاطرنشان کرد: یکی از اقداماتی که در سال جاری انجام شد، شناسایی وضعیت واحدهای راکد و نیمه راکد است که در این راستا 600 واحد نیمه راکد را شناسایی کردیم.

گفتنی است؛ در پایان مراسم تفاهم نامه‌ای بین صنعت فولاد خراسان رضوی و شرکت شهرک‌های صنعتی استان و یک تفاهم‌نامه دیگر بین ارشد وزارت دفاع در خراسان رضوی و شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی با هدف بهره‌گیری از ظرفیت به‌منظور تامین نیارهای اساسی کشور امضا شد، در این مراسم، کتابخانه دیجیتال تخصصی صنایع خراسان رضوی افتتاح شد، در این کتابخانه بیش از 3 میلیون منبع بارگذاری شده است.

داوطلبان می‌توانند به‌صورت آنلاین به‌کتابخانه متصل و مطالب خود را جستجو کنند.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «خبر تاپ»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها