نیروگاه تولید برق 4 مگاواتی در شهرک صنعتی توس افتتاح شد | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

نیروگاه تولید برق 4 مگاواتی در شهرک صنعتی توس افتتاح شد

 • جمعه 25 مرداد 1398 14:32
 • شناسه 39199
نیروگاه تولید برق 4 مگاواتی در شهرک صنعتی توس افتتاح شد

نیروگاه تولید برق و حرارت 4 مگاواتی با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در شهرک صنعتی توس افتتاح شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا  به نقل از فارس با حضور محسن صالح‌نیا، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت امروز نیروگاه تولید برق و حرارت چهار مگاواتی در شهرک صنعتی توس افتتاح شد.

طراحی این نیروگاه و تجهیزات آن توسط نیروهای داخلی صورت گرفته است، همچنین، این نیروگاه برای 15 نفر به‌صورت مستقیم و 150 نفر غیرمستقیم اشتغالزایی می‌کند.

صالح نیا امروز در ادامه بازدیدهای خود از شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی در مراسم تجلیل از واحدهای نمونه شهرک صنعتی توس که در مرکز خدمات فناوری شهرک صنعتی توس مشهد برگزار شد، شرکت کرد و گفت: حمایت از صنایع کوچک و متوسط به‌معنی حمایت از کل صنایع کشور است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به‌اینکه 95 درصد از 44 هزار واحدهای تولیدی در شهرک‌های صنعتی کشور را صنایع کوچک تشکیل می‌دهند، افزود: هیچ واحد بزرگی نیست که به‌نحوی وابسته به‌این صنایع کوچک نباشد.

وی ادامه داد: اولین برنامه وزارت صنعت به‌کارگیری توانمندی‌های داخلی با شعار «نهضت ساخت داخل» و هدف‌گذاری این نهضت حمایت از صنایع کوچک است.

صالح‌نیا بیان کرد: این وازارتخانه با تامین نقدینگی، زیرساخت‌ها و توسعه فعالیت‌های صنایع کوچک در مراکز شهرک‌های صنعتی از آنان پیشتبانی می‌کند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص قایلبت‌های خراسان رضوی در حوزه صنعتی، گفت: این استان جزو استان‌های شاخصی است که قابلیت تحقق اهداف مورد نظر را دارد.

وی ضمن بیان اینکه خراسان رضوی شرایط توسعه صنایع کوچک را دارد و از استان‌های برتر در این زمینه است، تصریح کرد: می‌توان خراسان رضوی را به‌عنوان الگو در سایر استان‌ها معرفی کرد و از تجربیات آن بهره برد، البته در خودِ استان باید توازن ایجاد شود، با توجه به‌محرومیت‌هایی که وجود دارد، واحدهای تولیدی را از مرکز شهر به‌دیگر مکان‌های استان توسعه داد.

فاصله بین صنعت و دانشگاه باید برداشته شود

در ادامه این مراسم نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با اشاره به‌اینکه قبل از انقلاب در مدارس به‌جوانان این‌گونه القا می‌کردند که ایرانی توانایی انجام هیچ کاری را ندارد و باید در ذیل قدرت‌های دیگر تعرف شود، گفت: اما امروز می‌بینید که دنیا توانمندی‌های جوانان ایرانی را باور کرده و این‌گونه تحلیل می‌کنند که ایرانیان توانایی انجام هر کاری را بخواهند، دارند.

حجت الاسلام نصرالله پژمانفر ادامه داد: این توانمندی‌ها را باید به‌نسل‌های دیگر انتقال دهیم.

وی افزود: متاسفانه هستند افرادی که با این موضوع مخالفت و مشکل‌تراشی می‌کنند.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه باید بین بخش صنعت و دانشگاه تعامل ایجاد شود، متذکر شد: فاصله بین دانشگاه و صنعت باید برداشته شود، چراکه این دو در کنار هم کارهای بزرگی می‌توانند انجام دهند.

پژمانفر با یادآوری سرنگونی پهپاد آمریکایی در آسمان ایران توسط جوانان این کشور، تصریح کرد: این امر افتخار بزرگی است و نشان از توانمندی‌های جوانان ایرانی دارد.

وی تاکید کرد: باید به‌تولید نگاه جدی داشته باشیم، البته که بخشی از تولید را کشاورزی تشکیل می‌دهد، اما بخش مهم تولیدات را صنایع تشکیل می‌دهند.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شهرک‌های صنعتی برای زیرساخت‌های خود نیازمند اعتبارات مورد نیاز هستند، از معاون وزیر تامین نیازهای  شهرک‌های صنعتی، خواستار ایجاد ایستگاه مترو برای کارگران و برطرف کردن مشکل جاده شهرک صنعتی شد.

زیرساخت‌های بخش خصوص را باید تقویت کنیم

در ادامه ارشد وزارت دفاع در خراسان رضوی گفت: با توجه به‌اینکه توانمندی‌های زیادی در خراسان رضوی در عرصه صنایع کوچک داریم، برای نمایش این ظرفیت‌ها نمایشگاه‌هایی با همکاری شهرک صنعتی برپا کرده‌ایم.

هادی علوی‌گل با تاکید بر این موضوع که زیرساخت‌های بخش خصوصی را باید تقویت کنیم، تصریح کرد: این زیرساخت‌ها در خراسان رضوی از جمله اقداماتی است که باید مورد توجه قرار گیرد تا شرکت‌ها توسعه یابند.

صنایع کوچک، اشتغال را به‌دنبال دارند

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی نیز در ادامه این مراسم با اشاره به‌روز صنایع کوچک و متوسط، گفت: فقط حمایت یک روزه از این صنایع کافی نیست، این صنایع نیاز به‌حمایت بیشتری دارند، چراکه این صنایع سبب ایجاد اشتغال در کشور می‌شوند.

حسینی ادامه داد: زیرساخت‌های فعلی در شهرک‌های صنعتی توقع سرمایه‌گذاران و فعالان اقتصادی را برطرف نمی‌کند بنابراین باید این مشکل مرتفع شود تا بتوان جذب سرمایه کرد.

شناسایی 600 واحد نیمه راکد در خراسان رضوی

در ادامه مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی نیز با اشاره به‌فعالیت‌های این شرکت، بیان کرد: فعالیت‌های این شرکت تامین و تسهیل امور صنایع کوچک، ارائه خدمات نرم افزاری، آموزش افراد، هدایت صنعت‌گران، اعزام تورهای صنعتی، حمایت از نمایشگاه‌ها، معرفی قابلیت‌های داخلی و استفاده از آنان است.

مسعود مهدی‌زاده‌مقدم بیان کرد: هدف ما توسعه نهضت ساخت داخل با استفاده از ظرفیت‌های داخلی در راستای این سخن رهبری مبنی بر اینکه «باید تحریم را تبدیل به‌فرصت کنیم» است.

وی خاطرنشان کرد: یکی از اقداماتی که در سال جاری انجام شد، شناسایی وضعیت واحدهای راکد و نیمه راکد است که در این راستا 600 واحد نیمه راکد را شناسایی کردیم.

گفتنی است؛ در پایان مراسم تفاهم نامه‌ای بین صنعت فولاد خراسان رضوی و شرکت شهرک‌های صنعتی استان و یک تفاهم‌نامه دیگر بین ارشد وزارت دفاع در خراسان رضوی و شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی با هدف بهره‌گیری از ظرفیت به‌منظور تامین نیارهای اساسی کشور امضا شد، در این مراسم، کتابخانه دیجیتال تخصصی صنایع خراسان رضوی افتتاح شد، در این کتابخانه بیش از 3 میلیون منبع بارگذاری شده است.

داوطلبان می‌توانند به‌صورت آنلاین به‌کتابخانه متصل و مطالب خود را جستجو کنند.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «خبر تاپ»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها

 • افزایش جمعیت دام مولد و تولیدات دامی در 2 سال اخیر

  افزایش جمعیت دام مولد و تولیدات دامی در 2 سال اخیر

  معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی گفت: از سال ۱۳۹۶ تاکنون، نه‌تنها هیچ‌گونه کاهشی در جمعیت دام کشور گزارش نشده، بلکه افزایش جمعیت را در دام مولد و تولیدات دامی داشته‌ایم.

 • تولید و صادرات ماءالشعیر در کارخانه دانژه آریا

  تولید و صادرات ماءالشعیر در کارخانه دانژه آریا

  مدیر کارخانه دانژه آریا در گفت و گو با تحریریه اقتصاد شبکه ایران کالا گفت:مجموعه کارخانه دانژه آریا تلاش دارد با وجود کمبودها مواد اولیه را تولید و محصولات نهایی خود را به جز عرضه در بازار به کشورهای دیگر هم صادر کند.

 • مجلس یازدهم باید در نظارت قوی باشد

  مجلس یازدهم باید در نظارت قوی باشد

  عضو هیئت مدیره انجمن صنفی طلا و جواهر در گفت و گو با تحریریه اقتصاد شبکه ایران کالا گفت: نمایندگان مجلس 4 سال فرصت دارند که در این فرصت باید چالش‌های اشتغال را برطرف کنند و باید در بخش نظارت بهتر عمل کنیم.

 • نمایندگان مجلس یازدهم قوانین دست و پاگیر گردشگری را اصلاح کنند

  نمایندگان مجلس یازدهم قوانین دست و پاگیر گردشگری را اصلاح کنند

  رئیس کمیسیون گردشگری اتاق ایران در گفت و گو با تحریریه اقتصاد شبکه ایران کالا گفت: قوانینی در صنعت گردشگری وجود دارد که فقط سد راه می کند از مجلس یازدهم انتظار داریم برای برطرف شدن این قوانین قدم بردارد.

 • تولید نجات دهنده اقتصاد کشور است

  تولید نجات دهنده اقتصاد کشور است

  دبیرکل انجمن نساجی ایران در گفت و گو با تحریریه اقتصاد شبکه ایران کالا گفت: ما باید با یادآوری فرمایش امام که مجلس در راس امور است به اصلح ترنی افراد رای دهیم تا بتوانند در آینده برای بدنه ی تولید ما هم اثرگذار باشند.

 • نمایندگان مجلس باید خلاءهای بین قانون و عمل به قانون را برطرف کنند

  نمایندگان مجلس باید خلاءهای بین قانون و عمل به قانون را برطرف کنند

  قائم مقام گروه تولیدی عالیس در گفت و گو با تحریریه اقتصاد شبکه ایران کالا گفت:فاصله بین قانون و عمل به قانون خلاء ایست که تولیدکنندگان را آزار می‌دهد و نمایندگان مجلس باید شرایط تولید را ساماندهی کنند و ارتباط‌های بانک‌ها با تولید را تسهیل کنند.

 • مجلس یازدهم جایگاه فرش ایرانی را دریابد

  مجلس یازدهم جایگاه فرش ایرانی را دریابد

  رئیس اتحادیه فرش دستباف کشور در گفت و گو با تحریریه اقتصاد شبکه ایران کالا گفت: نمایندگان مجلس باید مشخص کنند که فرش دستباف چه جایگاهی دارد و بودجه اختصاصی به آن تعلق گیرد.

 • مجلس قدرتمند می تواند مشکلات بخش تولید را از بین ببرد

  مجلس قدرتمند می تواند مشکلات بخش تولید را از بین ببرد

  عضو هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان قارچ خوراکی کشور در گفت و گو با تحریریه اقتصاد شبکه ایران کالا گفت: وجود تعدد در قوانین و دست و پاگیر بدن آنها یکی از آسیب های حوزه تولید است که از مجلس یازدهم توقع داریم در این راستا گام های موثری بردارند.

 • نقش مهم مجلس در تنظیم بازار

  نقش مهم مجلس در تنظیم بازار

  یک فعال اقتصادی در گفت و گو با تحریریه اقتصاد شبکه ایران کالا گفت: از نمایندگان مجلس یازدهم تقاضا داریم تا قوانین را تغییر دهند و بحث‌های تنظیم بازار و تولید را در کشور تخصصی کنند.

 • نماینده های مجلس باید آموزش مسائل مهم اقتصادی را ببینند

  نماینده های مجلس باید آموزش مسائل مهم اقتصادی را ببینند

  رییس کمیسیون تسهیل کسب و کار اتاق بازرگانی ایران در گفت و گو با تحریریه اقتصاد شبکه ایران کالا گفت: لازم است نماینده ها قبل از ورود به مجلس در مورد موضوعات مختلف اقتصادی آموزش ببینند تا بتوانند با دانش بیشتری به مسائل تخصصی اقتصاد ورود کند.

 • مجلس یازدهم باید مجلس اقتصادی باشد

  مجلس یازدهم باید مجلس اقتصادی باشد

  رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی کارفرمایی تولید کنندگان نوشت افزار کشور در گفت و گو با تحریریه اقتصاد شبکه ایران کالا با بیان اینکه تولیدکنندگان ایرانی توان تامین کامل نیازهای بازار را دارند گفت: مجلس یازدهم باید مجلسی اقتصادی باشد تا بتواند با الویت حمایت از تولید کشور رونق تولید را به اقتصاد برگرداند.

 • پالایش قوانین مهمترین وظیفه مجلس

  پالایش قوانین مهمترین وظیفه مجلس

  مدیرمسئول روزنامه جهان اقتصاد در گفت و گو با تحریریه اقتصاد شبکه ایران کالا گفت: مجلس رکن اصلی یک نظام است و باید با پالایش قوانین گذشته بررسی کند تا به امروز هر قانونی چه فایده ای داشته، تا بتوانند در صورت نیاز قوانین را بروز و یا مجددا تصویب کنند.

 • تامین ۵۱ قطعه ایران‌خودرو، با همکاری شرکت‌های دانش بنیان

  تامین ۵۱ قطعه ایران‌خودرو، با همکاری شرکت‌های دانش بنیان

  به گفته مدیرعامل ایران‌خودرو، سیاست‌هایی در ایران‌خودرو در حمایت از شرکت‌های دانش بنیان تدوین شده که تاکنون منجر به تولید و تامین ۵۱ قطعه و ماده اولیه این گروه از داخل کشور شده است.

 • با افتخار کالای ایرانی بخریم نه از روی اجبار

  با افتخار کالای ایرانی بخریم نه از روی اجبار

  معاون امور بازرگانی شرکت امرسان در گفت و گو با تحریریه اقتصاد شبکه ایران کالا گفت: مردم کشور ما باید با افتخار کالای ایرانی بخرند نه از روی اجبار ، امروز تولیدات ما به بهترین برندهای دنیا در حال رقابت است.

 • مجلس آینده می تواند فضای کارآفرینی را بهبود ببخشد

  مجلس آینده می تواند فضای کارآفرینی را بهبود ببخشد

  یک فعال اقتصادی در گفت و گو با برنامه تحریریه اقتصاد شبکه ایران کالا گفت: مجلس آینده باید طرح هایی بدهد که فضای کارآفرینی را بهبود ببخشد. دولت نیز باید لوایح کارشناسی در حوزه اشتغالزایی را به مجلس ارائه کند.

 • ماموریت مجلس آینده، اصلاح مسیر بانکداری است

  ماموریت مجلس آینده، اصلاح مسیر بانکداری است

  کارشناس حوزه بانکداری در گفت و گو با برنامه تحریریه اقتصاد شبکه ایران کالا گفت: وضعیت بانک های کشور باید از حالت بنگاه داری درآمده و به سمت بنگاه سازی و کمک به فعالیت های اقتصادی برود.

 • عناوین اصلی روزنامه های اقتصادی 1 اسفند

  عناوین اصلی روزنامه های اقتصادی 1 اسفند

  روزنامه های اقتصادی امروز به مسائلی همچون ترخیص کالاهای لوکس و مصرفی، مطالبه ی مردم از مجلس یازدهم،مجلس قوی زمینه ساز اقتصادقوی، کلاهای محبوس در راه بازار و ... پرداختند.

 • واگذاری سهام کیش ایر

  واگذاری سهام کیش ایر

  عضو هیات مدیره و معاون اقتصادی سازمان منطقه آزاد کیش از آماده‌سازی کیش ایر برای واگذاری بخشی از سهام آن در بازار سهام خبر داد.

 • صندوق های قرض الحسنه اشتغال زایی در خدمت کارآفرینی

  صندوق های قرض الحسنه اشتغال زایی در خدمت کارآفرینی

  مدیر آموزش، اشتغال و کارآفرینی سازمان بسیج سازندگی استان تهران در گفت و گو با برنامه تحریریه اقتصاد شبکه ایران کالا گفت: صندوق های قرض الحسنه اشتغال زایی می تواند کارآفرینی و اشتغال در کشور را توسعه دهد

 • چرا امتیازدهی مسافران به رانندگان اسنپ مهم است؟

  چرا امتیازدهی مسافران به رانندگان اسنپ مهم است؟

  سامانه اسنپ اعلام کرده که بیش از نیمی از سفرهای انجام شده در این سامانه فاقد امتیازدهی مشتریان هستند و با ذکر این نکته که مشارکت هر چه بیشتر کاربران در این سرویس امتیازدهی می‌تواند به بهبود خدمات سفرها کمک کند تاکید کرده که این امتیازها راهنمای تیم پشتیبانی مسافرین خواهند بود.

 • صادرکنندگان خرما بخوانند!

  صادرکنندگان خرما بخوانند!

  رئیس سازمان توسعه تجارت گفت: صادرات خرما از تاریخ ۱۵ فروردین تا ۳۱ اردیبهشت سال ۹۹ مشمول عوارض صادراتی است.

 • دانش‌بنیان‌های ایرانی به اوراسیا سفر می‌کنند

  دانش‌بنیان‌های ایرانی به اوراسیا سفر می‌کنند

  دانش‌بنیان‌ها با حمایت مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ۱۲ تا ۱۶ اسفندماه امسال راهی قاره اوراسیا می‌شوند تا در مذاکرات رو در رو با شرکت‌های تجاری این منطقه جغرافیایی، بازاری برای محصولات خود ایجاد کنند.

 • تصویب حذف ۴ صفر پول ملی در کمیسیون اقتصادی مجلس

  تصویب حذف ۴ صفر پول ملی در کمیسیون اقتصادی مجلس

  لایحه اصلاح ماده یک قانون پولی و بانکی کشور برای حذف چهار صفر از واحد پول ملی درکمیسیون اقتصادی مجلس تصویب شده که با تصویب نهایی در صحن مجلس، بانک مرکزی موظف است در مدت دو سال مقدمات اجرای این قانون را فراهم سازد.

 • ریگ های یلان

  ریگ های یلان

  منطقه ریگ های یلان ، بی نظیر ترین منطقه کویری کره زمین دربین سه استان کرمان ، سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی قرارگرفته و فاقد پوشش گیاهی است.

 • روستای بیدخوان

  روستای بیدخوان

  روستای بیدخوان در شهرستان بردسیر یکی از شهرستان های با پتانسیل بالای کشاورزی صنعتی و گردشگری است که  پیشینه ای كهن و قدمتی دیرینه دارد.

 • آتشکده بداغ آباد

  آتشکده بداغ آباد

  در محل باغچه بداغ آباد در سال ۱۰۱۴ قمری آتشکده ای با دستور شاه عباس صفوی ساخته شد که درنهایت ویران شد و هم اکنون آتشکده زرتشتیان کرمان در خیابان زریسف این شهر قرار گرفته است و هم چنان دایر است.

 • کوه علم شاه

  کوه علم شاه

  کوه جبال بارز که به علم شاه معروف است با ارتفاع ۳۷۳۴ متر از سطح دریا در ۵۰ کیلومتری جنوب شرقی شهر جیرفت و در سلسله کوههای جبال بارز واقع گردیده است.

 • باغ دیلمقانی

  باغ دیلمقانی

  باغ دیلمقانی در خیابان زریسف کرمان قرار دارد و امروز به عنوان پرورشگاه دیلمقانی از آن استفاده می شود.این باغ از یادگارهای دیلمقانی تاجر آذربایجانی مقیم کرمان است که به صنعت فرش رونق خاصی بخشید و سرانجام در راه زرند بدست بدخواهانش به قتل رسید.

 • تشکلات کارگری یک نماینده ثابت در مجلس می خواهد

  تشکلات کارگری یک نماینده ثابت در مجلس می خواهد

  عضو هیئت مدیره کانون عالی کارگران در گفت و گو با تحریریه اقتصاد شبکه ایران کالا گفت:تشکیلات کارگری حداقل باید یک نماینده‌ای را به صورت ثابت در مجلس شورای اسلامی داشته باشد تا بتواند به صورت منظم به مشکلات این قشر از مردم به موقع رسیدگی کند.

 • اقتصاد مهمترین رکن مجلس آینده باشد/ اقتصاد ما به سردار سلیمانی ها نیاز دارد

  اقتصاد مهمترین رکن مجلس آینده باشد/ اقتصاد ما به سردار سلیمانی ها نیاز دارد

  دکتر ملکی کارشناس مسائل اقتصادی در گفت و گو با تحریریه اقتصاد شبکه ایران کالا گفت: باتوجه به اینکه مردم نقش تعیین کننده ای در انتخاب یک نماینده اصلح برای ورود به مجلس را دارد. نمایندگان مردم هم باید در مجلس آینده بحث اقتصاد را در الویت برنامه های خود قرار دهند.