گزارش تصویری / افتتاح نمایشگاه عکس فناوری و صنعتی (فردا) | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

گزارش تصویری / افتتاح نمایشگاه عکس فناوری و صنعتی (فردا)

  • سه شنبه 16 مهر 1398 19:11
  • شناسه 39742
گزارش تصویری / افتتاح نمایشگاه عکس فناوری و صنعتی (فردا)

نمایشگاه عکس‌های صنعتی و تبلیغاتی پنجمین جشنواره «فردا» با روایت‌های متفاوتی از تولیدات ملی و صنعتی در خانه هنرمندان ایران افتتاح شد.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، فریم‌هایی از تلاش صنعت‌گران، ماشین‌آلات صنعتی، صنایع معدن و ریلی و همچنین جاده‌ای و در بخش عکس‌های تبلیغاتی قاب‌هایی که بیشتر با محوریت محصولات غذایی بود، آثار منظوم گالری جشنواره «فردا» به‌شمار می‌آید.

اکبر عالمی رئیس هیات داوران بخش عکاسی، در حاشیه برگزاری این نمایشگاه، ضمن ابراز خرسندی از نمایش عمومی عکس‌های بخش مسابقه گفت: برگزاری این نمایشگاه اتفاقی خوبی است، اما با آرزوهای من فاصله دارد. از نظر من عکس‌های تبلیغاتی باید فرصت بی‌اطلاعی را از مخاطب بگیرد. در نمایشگاه، مخاطب یک لحظه از جلوی عکس رد می‌شود، بنابراین عکس‌ها باید به شکلی باشد که در نگاه اول با مخاطب ارتباط برقرار کند و او را وادار کند به عکس‌ها توجه عمیق داشته باشد.

در این نمایشگاه عکس‌های پذیرفته شده در مسابقه در بخش‌های «موضوعی راه آهن» و «صنعتی» در تالار بهار و عکس‌های بخش‌های «تبلیغاتی» و «دانشجویی» در گالری استاد نامی به نمایش گذاشته شده است.

اکبر عالمی با ابراز خرسندی از حضور و استقبال جوانان در نمایشگاه عکاسی جشنواره «فردا» بیان کرد: نمایش عمومی عکس‌های حاضر در مسابقه در کنار جشنواره می‌تواند برای جوانان ایجاد انگیزه کند و آن‌ها را تشویق و کنجکاو کند تا در مورد عکاسی صنعتی و تبلیغاتی که بخشی از ۱۱۴ گونه شاخه عکاسی است متمرکز شوند.

اکبر عالمی در پایان گفت: جشنواره فیلم و عکس فناوری و صنعتی(فردا) در سابقه پنج ساله‌ای که دارد به‌نظرم پیشرفت خوبی داشته است، اما برای سال‌های بعد باید بیشتر مورد توجه قرار بگیرد.

مجید رجبی‌معمار، مدیرعامل خانه هنرمندان هم در حاشیه بازدید از این نمایشگاه، جشنواره «فردا» را یک جشنواره کاربردی نام برد و اظهار کرد: خواسته یا ناخواسته تحریم‌های اقتصادی فضایی را در کشور ما ایجاد کرده است که باید از آن حسن استفاده را برد. در کشور ما علاوه‌بر صنعت، ظرفیت‌های بومی و ملی گوناگونی وجود دارد و شرایط اقتصادی، اجتماعی و حتی فرهنگی ما نیاز به چنین فعالیت‌هایی دارد که در نهایت منجر به رابطه بین هنر و اقتصاد می‌شود.

باتوجه به اینکه خانه هنرمندان میزبان این دوره از جشنواره فیلم و عکس صنعتی و فناوری (فردا) است، رجبی معمار در مقام مدیرعامل خانه هنرمندان دلیل همکاری و همراهی با جشنواره را اینطور اعلام کرد: جشنواره «فردا» یک وجه هنری دارد و به خاطر همین وجه هنری، خانه هنرمندان با این رویداد همکاری کرده است.ما در بخش عکس امکان برگزاری نمایشگاه را فراهم کرده‌ایم و سالن‌های استاد شهناز و استاد ناصری را به نمایش فیلم‌های حاضر در جشنواره اختصاص دادیم.

رجبی معمار در پایان یکی دیگر از دلایل همکاری با جشنواره «فردا» را کاربردی و تأثیرگذار بودن آن عنوان کردکه می‌تواند تاثیر هنر را در خودکفایی و امیدافزایی میان جوانان بالا ببرد.

نمایشگاه عکس جشنواره «فردا» تا روز ۱۴ مهرماه در خانه هنرمندان برای بازدید عموم دایر بود.

پنجمین جشنواره ملی فیلم و عکس فناوری و صنعتی (فردا) با هدف معرفی فعالیت‌ها، توانمندی‌ها و دستاوردهای کشور در بخش‌های مختلف علمی، فناوری، نوآوری و صنعتی توسط جهاد دانشگاهی هنر با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و به دبیری بهزاد رشیدی از 12 تا 14 مهرماه در تهران برگزار شد.

انتهای پیام/

 

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «خبر تاپ»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها