طرح تشکیل وزارت بازرگانی دوباره در صحن علنی مجلس رای‌گیری می‌شود | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

طرح تشکیل وزارت بازرگانی دوباره در صحن علنی مجلس رای‌گیری می‌شود

  • دوشنبه 22 مهر 1398 18:17
  • شناسه 39811
طرح تشکیل وزارت بازرگانی دوباره در صحن علنی مجلس رای‌گیری می‌شود

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: پس از رفع ایرادات طرح تشکیل وزارت بازرگانی، در جلسه علنی مجلس طرح و مورد بررسی و رای گیری قرار می‌گیرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا  علی کریمی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی درگفت‌و گو با خبرنگار فارس، گفت: طبق آئین‌نامه طرح تشکیل وزارت بازرگانی که از سوی شورای نگهبان رد شده باید دوباره در کمیسیون مربوطه در  مجلس شورای اسلامی بررسی و ایردات وارده  از سوی شورای نگهبان در این طرح رفع شود. 

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی بیان داشت: پس از رفع ایرادات طرح تشکیل وزارت بازرگانی این طرح برای تعیین تکلیف مجدد به صحن مجلس می‌رود و در آنجا طرح جدید رای گیری شده و نمایندگان مجلس شورای اسلامی درباره آن تصمیم‌گیری می‌کنند. 

 این نماینده مخالف طرح تشکیل وزارت بازرگانی بیان داشت: در شرایطی که دو وزارتخانه بازرگانی و صنایع از هم جدا بودند همواره  بین دو حوزه تولید و تجارت مناقشه و درگیری وجود داشت و وزارت بازرگانی عمدتاً به دنبال منفعت واردکنندگان بود به طوری که تراز تجاری ما در سال‌های طولانی به نفع واردات منفی بود. 

کریمی بیان داشت: فعلا نمی‌توان در مورد تصمیم نمایندگان و رای نمایندگان در رابطه با طرح تشکیل وزارت بازرگانی نظر داد زیرا باید ایرادات تعیین شده در این طرح از سوی شورای نگهبان مورد بررسی و کار کارشناسی قرار گیرد. 

به گزارش فارس طرح تشکیل وزارت بازرگانی سوم مهر ماه امسال به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید و به شورای نگهبان ارسال شد، اما این طرح از سوی روز گذشته 21 مهر توسط شورای نگهبان رد و  به مجلس ارجاع شده است. 

 عباس کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان  روز گذشته 21 مهر ماه 1398 اعلام کرد که طرح تشکیل وزارت بازرگانی توسط شورای نگهبان رد شده است. 

 سخنگوی شورای نگهبان در صفحه شخصی خود نظر این شورا درباره طرح تشکیل وزرات بازرگانی را اعلام کرد که متن آن به شرح زیر است:

«نظر شورای نگهبان راجع به طرح تشکیل وزارت بازرگانی: در تبصره ۱، انتقال وظایف مذکور در ماده ۱ قانون «تمرکز وظایف و اختیارات مربوط به بخش کشاورزی در وزارت جهاد کشاورزی» به وزارتخانه‌های ذیربط، بدون تعیین دقیق وظایف هر کدام از وزارتخانه‌ها، مغایر اصول ۸۵ و ۱۳۳ قانون اساسی شناخته شد.»

انتهای پیام/ 

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «خبر تاپ»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها