تاثیر مثبت اجرای مصوبه شورای اقتصاد درباره CNG بر کاهش مصرف بنزین | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

تاثیر مثبت اجرای مصوبه شورای اقتصاد درباره CNG بر کاهش مصرف بنزین

 • سه شنبه 12 آذر 1398 20:08
 • شناسه 40321
تاثیر مثبت اجرای مصوبه شورای اقتصاد درباره CNG بر کاهش مصرف بنزین

رئیس انجمن صنفی جایگاه‌داران CNG گفت: در صورتی که طبق مصوبه شورای اقتصاد 6500 میلیارد تومان برای دوگانه‌سوز کردن خودرو‌های عمومی اختصاص یابد، میزان مصرف سی‌ان‌جی روزانه 10 میلیون متر مکعب افزایش می‌یابد که به تبع آن 10 میلیون لیتر کاهش مصرف بنزین خواهیم داشت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا اردشیر دادرس رئیس انجمن صنفی جایگاه‌داران CNG و صنایع وابسته در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس با اشاره به افزایش میزان مصرف CNG گفت: در 15 روز اول بعد از سهمیه‌بندی بنزین حدودا 20 درصد افزایش مصرف CNG در کشور داشتیم و شاهد استقبال بیشتری در جایگاه‌های CNG بودیم. در 15 روز دوم که سهمیه‌های بنزین خودروها تمام می‌شود نیز باید دوباره میزان افزایش مصرف CNG را بسنجیم تا رقم دقیق‌تری به دست آوریم. البته رقم افزایش مصرف CNG در طول 3 ماه به طور دقیق مشخص می‌شود و قطعا رقم مصرف بیشتر نیز خواهد شد.

وی گفت: قبل از سهمیه بندی بنزین، مصرف CNG روزانه حدود 19 میلیون متر مکعب بوده و الان به حدود 23  میلیون متر مکعب رسیده است. امیدواریم مصرف CNG به همین صورت رو به رشد باشد تا بتواند جایگزین بنزین شود و سبد سوخت مصرفی خودروها را متنوع‌تر کند. برای این کار نیاز به بسته حمایتی توسط دولت است که انجمن صنفی جایگاه‌داران CNG پیشنهادش را به دولت و مجلس داد.

دادرس با اشاره به اقدامات لازم برای توسعه صنعت CNG گفت: برای توسعه صنعت CNG‌ لازم است دولت کارت سوخت اعتباری برای مصرف گاز ایجاد کند و در اختیار ناوگان حمل و نقل و تاکسی‌های دوگانه‌سوز قرار دهد. همچنین باید سوبسیدهایی برای جایگاه‌های CNG در نظر بگیرند که افزایش میزان مصرف را پوشش دهند.

*با توسعه صنعت CNG روزانه 10 میلیون لیتر در مصرف بنزین صرفه‌جویی می‌شود

رئیس انجمن صنفی جایگاه‌داران CNG درباره مصوبه جدید شورای اقتصاد درباره دوگانه سوز کردن خودروها گفت: درنظرگرفتن بسته‌های حمایتی برای دوگانه‌سوز کردن خودروها یکی از اولویت‌ها است که دولت باید در راستای آن اقدامات لازم را انجام دهد. با این اقدام میتوان تعداد خودروهای دوگانه‌سوز را به بالای 6 میلیون خودرو رساند.

وی ادامه داد: در صورتی که طبق مصوبه شورای اقتصاد 6500 میلیارد تومان برای دوگانه‌سوز کردن 1.4 میلیون خودرو‌های عمومی اختصاص یابد، میزان مصرف سی‌ان‌جی روزانه 10 میلیون متر مکعب افزایش می‌یابد که به تبع آن 10 میلیون لیتر کاهش مصرف بنزین خواهیم داشت. میتوانیم این 10 میلیون لیتر بنزین را صادر کنیم و ارزآوری داشته باشیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: البته این حمایت‌ها نباید فقط در یک فاز متوقف شود و باید ادامه نیز این حمایت‌ها صورت بگیرد تا بتوانیم ظرف 10 سال آینده به اهداف سند چشم انداز خودرو دوگانه سوز مبنی بر دوگانه‌سوز کردن 11 میلیون خودرو در کشور برسیم. در این راستا باید بتوانیم حداقل 35 الی 49 درصد از سبد ناوگان حمل و نقل سوخت سبک کشور را سی‌ان‌جی‌سوز کنیم.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «خبر تاپ»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

 • نمایشگاه آسانسور:شرکت ایمن موتور فرش باف(سایت)
 • شرکت تولیدی پوشاک نانو مهیار زنجان

  پیشران 9

  شرکت تولیدی پوشاک نانو مهیار زنجان (3)

  شرکت تولیدی صادراتی پوشاک مهیار، سال 1366 با تولید جوراب، قدم به عرصه تولید نهاد. مدیریت این شرکت طی سالهای متمادی با عبور از چالشهای متعدد، روز به روز به میزان تولید خود افزود و محصولات خود را علاوه بر جوراب، به دستکش و زیرپوش نیز گسترش داد. این شرکت اولین تولید کننده جوراب آنتی باکتریال در ایران می باشد که با استفاده از فناوری نانوذرات نقره، اقدام به تولید جوراب با خاصیت ضد میکروب و ضد بو نموده است.

 • موج بافی ( اصلاح تایتل )

  تعادل

  موج بافی ( اصلاح تایتل ) (1)

  موج بافی موج پارچه ایست دستبافت که از پشم گوسفند بافته می شود و از رنگهای متعدد و شاد برخوردار است. در قدیم از موج به عنوان رختخواب پیچ ، پتو ، پشتی ، رویه کرسی ، سجاده و گاه برای چادر عشایر استفاده می شده است. از موج در ماه های سرد به عنوان رو انداز و قدیمترها به عنوان پوشش تزئیینی روی کرسی ها می انداختند. نقوش تزئیینی موج دارای ویژگی های مشابهی است و در محدوده خاصی سیر می کند. طرح های موج که از اصالت و خصوصیات محلی و بومی برخوردار هستند عبارتند از پر طاووس ، چهارخانه، سیاه و سفید، تخت قرمز ، گل، کله کبکی ، شانه ، گنجیشک ، پروانه، بزکوهی ، درخت و ماهی ، ترنج و برگ بیدی.

 • گردشگری استان فارس: روستای مارگون

  وطن من

  گردشگری استان فارس: روستای مارگون (69)

  روستای مارگون با طبیعتی بکر و آبشاری زیبا که بزرگترین آبشار خاورمیانه است با آب و هوایی کوهستانی و خنک و دشت های وسیع پرگل،بهار بهترین فصل برای دیدن این منطقه است.

 • گردشگری استان چهار محال و بختیاری:هلن

  وطن من

  گردشگری استان چهار محال و بختیاری:هلن (70)

  «هلن» منطقه ای حفاظت شده در چهار محال و بختیاری است.

آخرین خبرها