مصرف گاز خانگی رکورد زد | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

مصرف گاز خانگی رکورد زد

  • یکشنبه 29 دی 1398 17:46
  • شناسه 40921
مصرف گاز خانگی رکورد زد

سخنگوی شرکت ملی گاز ایران گفت: مصرف گاز خانگی با توجه به بارش سراسری برف در کشور و برودت هوا به ۵۹۹ میلیون متر مکعب در روز رسید و رکورد جدیدی ثبت کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا «محمد عسگری» سخنگوی شرکت ملی گاز ایران با بیان اینکه سرد شدن هوا باعث افزایش مصرف گاز در بخش خانگی و تجاری شده، ادامه داد:‌ با توجه به این شرایط مصرف بخش خانگی و تجاری به عدد بی‌سابقه ۵۹۹ میلیون متر مکعب رسیده است.

وی افزود:‌ اگر روند فعلی مصرف ادامه پپدا کند، مصرف گاز بخش خانگی به بالای ۶۰۰ میلیون متر مکعب در روز افزایش پیدا خواهد کرد.

رییس روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران بر لزوم توجه به صرفه‌جویی در مصرف گاز تاکید کرد و گفت:‌  اگرچه گاز بخش خانگی با توجه به افزایش تولید گاز در پارس جنوبی و همچنین توسعه شبکه گاز کشور به طور کامل تامین است،  اما افزایش مصرف در بخش خانگی باعث قطع گاز صنایع، ‌نیروگاه‌ها و پتروشیمی‌ها خواهد شد.

به گفته عسگری برای جلوگیری از قطع گاز سایر بخش ها لازم است تا مشترکان خانگی گاز صرفه‌جویی کنند.

به گزارش ایرنا، ‌ در حال حاضر  حدود  ۳۰ هزار روستا با ۴.۶ میلیون خانوار و یک هزار و ۱۸۴ شهر با ۱۸ میلیون خانوار به شبکه گاز متصل هستند، همچنین توسعه شبکه گاز برای بخش‌های تولید، صنایع و نیروگاهی نیز پیوسته ادامه دارد.

اگرچه گازرسانی به بخش خانگی همواره در اولویت شرکت ملی گاز ایران قرار دارد اما برای جلوگیری از قطع احتمالی گاز لازم است مشترکان گاز طبیعی از گرم کردن محیط‌هایی که استفاده نمی‌کنند، بپرهیزند و دمای رفاه را ۱۸ تا ۲۲ درجه نگه دارند تا بخش‌های نیروگاهی، تولیدی و صنعتی نیز با جریانی ایمن و پایدار، سوخت مورد نیاز خود را دریافت کنند. 

 

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «خبر تاپ»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها