تولید کود در کشور نیازمند حمایت است/ شرکت بافق جزو 5 شرکت صادرکننده کود در ایران | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

تولید کود در کشور نیازمند حمایت است/ شرکت بافق جزو 5 شرکت صادرکننده کود در ایران

  • یکشنبه 06 بهمن 1398 18:31
  • شناسه 41072
تولید کود در کشور نیازمند حمایت است/ شرکت بافق جزو 5 شرکت صادرکننده کود در ایران

مدیر عامل شرکت فرایند کود و سم بافق در گفت و گو با تحریریه اقتصاد شبکه ایران کالا با بیان این اینکه پتانسیل خوبی برای تولید و صادرات داریم از وجود وارادات با ارز 4200 تومانی گلایه کرد و گفت: اگر حمایت های بیشتر از این صنعت صورت بگیرد حضور فعال تری در بازارهای داخل و خارج خواهیم داشت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا  بزرگ نیا مدیر عامل شرکت فرایند کود و سم بافق با حضور در استدیوی شبکه ایران کالا و در گفت و گو با تحریریه اقتصاد گفت: شرکت کود و سم بافق یکی از معدود شرکت هایی است ضمن تامین تولید داخل از فرصت های صادارات به کشورهای همسایه هم استفاده می کند.

مدیر عامل شرکت فرآیند کود و سم بافق تاکید کرد:کودهای موجود در کشور تحت نظارات موسسه تحقیقات آب و خاک هستند و هرکدام شماره ثبت کودی دارند که توسط آن ردگیری و نظارت می شوند.

وی گفت: تنها چالش آزار دهنده در صنعت کود کشور وارداتی است که در این صنعت بر مبنای ارز 4200 تومانی و یارانه ای که وزارت جهاد کشاورزی به کودهای وارداتی مجدد می دهد و این باعث می شود بازار رقابتی را تحت شعاع قرار می دهد.

بزرگ نیا افزود: شرکت های هدف برای صادرات این محصول کشورهای همسایه است که تا کنون به آذرباریجان ، عراق ، افغانستان و پاکستان صادرات داشتیم.

 

شما مخاطبان محترم می توانید مشروح صحبت های مدیرعامل شرکت فرایند کود و سم بافق را در فایل ویدئویی پیوست برنامه مشاهده کنید.

 

انتهای پیام/

 

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «خبر تاپ»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها