سومین فراخوان ثبت طرح در هشتمین دوره برنامه طرح‌های نوآورانه فناوری نانو | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

سومین فراخوان ثبت طرح در هشتمین دوره برنامه طرح‌های نوآورانه فناوری نانو

  • دوشنبه 07 بهمن 1398 18:44
  • شناسه 41107
سومین فراخوان ثبت طرح در هشتمین دوره برنامه طرح‌های نوآورانه فناوری نانو

 سومین فراخوان دریافت طرح در هشتمین دوره برنامه طرح‌های نوآورانه فناوری نانو، از تاریخ ۱۵ بهمن‌ماه آغاز می‌شود و آخرین مهلت ثبت طرح در این فراخوان، ۱۵ اسفندماه است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، هشتمین دوره برنامه نانومچ با هدف حمایت از فعالان حوزه فناوری نانو و در جهت تجاری‌سازی دستاوردهای آن‌ها، از مهرماه امسال آغاز شده است، در این دوره از برنامه، تاکنون دو فراخوان برگزار شده و تعدادی طرح از سمت متقاضیان دریافت شده است. نتایج برخی از این طرح‌ها، از طریق پرتال به متقاضیان اعلام شده و برخی دیگر نیز در حال ارزیابی هستند.

اکنون سومین و آخرین فراخوان دریافت طرح امسال، ۱۵ بهمن‌ماه اعلام شده و آخرین مهلت ثبت طرح در این فراخوان، ۱۵ اسفندماه است، براساس معیارهای پذیرش در این برنامه، طرح‌های دریافتی از چهار جنبه مختلف معیار فنی، معیار نانویی بودن، معیار تجاری ، معیار نوبودن موردارزیابی قرار می‌گیرند که هر کدام از این بخش ها ویژگی های خاص خود را دارد.

معیار فنی؛ بررسی سیر پژوهشی و تست‌های مرتبط، اعتبارسنجی نتایج ارائه شده، بررسی تست‌های کارایی، بازدید از آزمایشگاه - پایلوت- خط تولید نمونه - محصول تولید شده، در بخش معیار نو بودن؛ بررسی نوآوری طرح در داخل کشور و در سطح بین‌المللی، مقایسه جنبه نوآورانه طرح با آخرین ایده‌های مطرح در حوزه صنعتی مشابه و در بخش معیار نانویی بودن؛ از فناوری نانو و دانسته‌های علمی نانومقیاس (۱۰۰-۱ نانومتر) استفاده‌ شده باشد، کارکرد یا ویژگی محصول با فناوری نانو بهبود یافته باشد، فرآیند تولید محصول مهندسی باشد، تولیدکنندگان محصولات فناوری نانو باید حداقل آزمون‌های مشخص‌کننده جنس و اندازه جزء نانو متری و هم‌چنین آزمون‌های کارایی محصول نسبت به نمونه غیرنانومتری را به‌منظور انطباق محصول با سه شرط بالا، ارائه کنند.

در بخش معیار تجاری؛ توسعه و بهینه‌سازی محصول برای کاربرد صنعتی مشخص، امکان تأمین مواد اولیه در داخل کشور، امکان تولید صنعتی محصول، بررسی رقبای داخلی و خارجی، بررسی قیمت تمام شده محصول و رقابت‌پذیری آن در بازار، جم بازار موجود و یا پتانسیل آتی بازار و مزیت رقابتی محصول در مقایسه با محصولات مشابه در نظر گرفته شده است.

عامل بسیار مهم در موفقیت نهایی طرح‌ها، تعامل و انگیزه تیم است که این معیار صرفا برای طرح‌هایی در نظر گرفته می‌شود که پس از ارزیابی اولیه به جلسه مصاحبه حضوری دعوت می‌شوند.

این برنامه از تمامی تیم‌هایی که به نمونه‌ اولیه بهینه رسیده‌اند و با انگیزه و تمرکز در راستای توسعه طرح نوآورانه‌ خود در حال فعالیت هستند، دعوت می‌کند که طرح‌های خود را در این فراخوان ثبت کنند، در صورت پذیرش طرح‌ها، حمایت‌های برنامه در دسترس فناوران قرار خواهد گرفت تا بتوانند نمونه اولیه خود را توسعه داده و آماده ورود به صنعت و بازار کنند.

انتهای پیام/ 

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «خبر تاپ»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها