افتتاح ۲۷ طرح صنعت آب و برق و انرژی | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

افتتاح ۲۷ طرح صنعت آب و برق و انرژی

  • سه شنبه 08 بهمن 1398 15:01
  • شناسه 41123
افتتاح ۲۷ طرح صنعت آب و برق و انرژی

وزیر نیرو: امروز در استان تهران ۲۷ طرح از ۱۳۲ طرح مهم صنعت آب و برق کشور افتتاح شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا رضا اردکانیان وزیر نیرو گفت: امروز در استان تهران ۲۷ طرح از ۱۳۲ طرح مهم صنعت آب و برق کشور افتتاح شد.

رضا اردکانیان در آئین بهره برداری از طرح‌های صنعت آب و برق استان تهران افزود: بابت افتتاح این طرح‌ها باید تشکر ویژه از دولت، بخش‌های اجرایی، مقام معظم رهبری به خاطر اجازه برای برداشت از صندوق توسعه ملی و تمامی کسانی که ما را در انجام این طرح‌ها یاری کردند، کنم.

وی گفت: طرح‌های بسیار مهمی برای بالا بردن کیفیت آب در استان تهران اجرا شده و، اما اکنون در این استان حدود ۱۴ میلیون جمعیت داریم که ۱۰ میلیون از آن در تهران زندگی می‌کنند.

وی افزود: یک ششم جمعیت کشور را استان تهران در خود جای داده که این حاکی از اهمیت تامین، جمع آوری و توزیع درست آب شرب مردم است.

آقای اردکانیان در ادامه گفت: امروز وزارت نیرو در استان تهران برای افتتاح این طرح‌ها حدود ۳۵ هزارمیلیارد تومان در بخش‌های مختلف آب و برق و فاضلاب هزینه کرده است.

وی افزود: همه مسئولین نظام جمهوری اسلامی دنبال رضایت مندی و خدمت به مردم هستند و ما این توفیق را پیدا کردیم با اجرای مهم‌ترین طرح‌های حیاتی در کشور در این زمینه پیشرو باشیم.

آقای اردکانیان گفت: امروز در ۳۲ استان کشور ۱۳۲ طرح آب و برق و فاضلاب و با سرمایه گذاری ۱۹ هزار و ۴۴۰ میلیارد تومان افتتاح کردیم که مهم‌ترین طرح امروز واحد دوم تصفیه خانه تهران است که جمعیتی حدود ۲ میلیون نفر را در شهر‌های پاک دشت، ورامین، ​قرچک، پیشوا تحت پوشش قرار می‌دهد.

وزیر نیرو افزود: ۲۰ طرح دیگر خرد و کلان با سرمایه گذاری ۲۷۵ میلیارد تومان در شهر‌های تهران، قرچک، ورامین و اسلامشهر و همچنین سه طرح نیروگاه خورشیدی با سرمایه گذاری ۱۲۷ میلیارد تومان و دماوند و ری و آب رسانی ۷۲ روستای پر جمعیت انجام و مورد بهره برداری قرار گرفته است.

وی گفت: این هفته در دهه فجر انقلاب اسلامی حدود ۱۰ هزار و ۷۹ میلیارد تومان طرح افتتاح می‌شود و اینجا باید از مدیران اجرایی و پیمانکاران و مشاوران استان تهران قدردانی کنیم.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما اردکانیان افزود: در دولت تدبیر و امید ۱۰ هزار و ۶۰۰ روستای کشور را به شبکه آب سالم وصل کردیم که تعداد ۷ میلیون نفر روستایی را بهره‌مند کرده است.

 

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «خبر تاپ»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها