ایران رتبه چهارم جهان در تولید عسل را دارد | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

ایران رتبه چهارم جهان در تولید عسل را دارد

  • سه شنبه 08 بهمن 1398 19:21
  • شناسه 41129
ایران رتبه چهارم جهان در تولید عسل را دارد

مدیر عامل اتحادیه سراسری زنبورداران ایران در گفتگو با برنامه تحریریه اتاق اقتصاد شبکه ایران کالا گفت: ایران از نظر کلونی زنبور عسل و مقدار تولید عسل رتبه چهارم جهان را دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا حسین باستانی با حضور در برنامه تحریریه اتاق اقتصاد، آمارهای جدیدی از وضعیت زنبورداری و تولید عسل را اعلام کرد

وی در خصوص تعداد واحدهای زنبورداری گفت: در سراسر کشور 32 اتحادیه استانی زنبورداری فعالیت می کنند و 250 تعاونی در حوزه زنبور داری ایجاد شده است. در حال حاضر 85 هزار زنبور دار فعال داریم که سالانه 90 هزار تن عسل تولید می کنند. بر اساس آمارهای رسمی، کشورمان از نظر کلونی زنبور عسل و مقدار تولید عسل رتبه چهارم جهان را دارد.

مدیر عامل اتحادیه سراسری زنبورداران ایران به وضعیت صادرات عسل نیز اشاره کرد و گفت: در سال های قبل وضعیت صادرات عسل مطلوب بود ولی مشکلات به وجود آمده طی دو سال سال گذشته موجب کاهش  صادرات شده است که در پی برنامه ریزی برای افزایش صادرات هستیم.

آذربایجان شرقی و غربی رکورددار تولید عسل

وی افزود: استان های آذربایجان غربی و شرقی، مازندران، اصفهان، فارس و اردبیل بیشترین تولید کنده عسل در کشور هستند. البته در سایر استانها نیز عسل تولید می شود اما رکورد دار تولید مربوط به آذربایجان غربی و شرقی است.

انتهای پیام/

 

 

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «خبر تاپ»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها