یک مقام مسئول در اتاق بازرگانی: طی روزهای آینده مشکل ماسک و مواد ضدعفونی حل می شود | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

یک مقام مسئول در اتاق بازرگانی: طی روزهای آینده مشکل ماسک و مواد ضدعفونی حل می شود

  • دوشنبه 05 اسفند 1398 17:57
  • شناسه 41670
یک مقام مسئول در اتاق بازرگانی: طی روزهای آینده مشکل ماسک و مواد ضدعفونی حل می شود

رئیس کمیسیون اقتصاد سلامت اتاق بازرگانی استان تهران در گفتگو با برنامه تلویزیونی تحریریه اقتصاد شبکه ایران کالا گفت: نابسامانی به وجود آمده در توزیع و گرانی ماسک ناشی از افزایش تقاضای ماسک و لوازم بهداشتی و ضدعفونی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا محمود نجفی عرب اظهار داشت: این مواد در حالت عادی فروش بسیار محدودی در بازار دارند و به طور خاص برای مراکز بهداشتی و درمانی تولید می‌شوند؛ اما وقتی تب شیوع کرونا در کشور قدرت گرفت ناگهان تقاضای چند میلیونی برای این محصولات بوجود آمد و همین مسئله تعادل بازار را برهم ریخت.

وی با بیان اینکه جلوی صادرات ماسک و مواد ضدعفونی گرفته شده و ظرف روزهای آینده تعادل به بازار بازخواهد گشت، بیان کرد: خوشبختانه کشور چه در حوزه تولید ماسک و چه در حوزه تولید ضدعفونی کننده‌های الکلی ظرفیت بسیار بالایی دارد. در کشور ما الکل آزمایشگاهی و پزشکی بسیار زیاد تولید می‌شود و همین امر مدیریت بازار در روزهای آینده را راحت خواهد کرد.

به گفته رئیس کمیسیون اقتصاد سلامت اتاق بازرگانی تهران؛ برنامه‌ریزی وزارت بهداشت بر ممنوع کردن صادرات این کالاها از حدود یک ماه قبل نیز دیگر عاملی است که به تأمین مواد مورد نیاز بازار کمک خواهد کرد.

شما مخاطبان محترم می توانید مشروح صحبت های رئیس کمیسیون اقتصاد سلامت اتاق بازرگانی استان تهران را در فایل ویدئویی پیوست برنامه مشاهده کنید.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «خبر تاپ»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها