لزوم حرکت به سمت بانکداری اسلامی | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

لزوم حرکت به سمت بانکداری اسلامی

  • چهارشنبه 07 اسفند 1398 18:23
  • شناسه 41718
لزوم حرکت به سمت بانکداری اسلامی

کارشناس مسائل اقتصادی در گفت و گو با تحریریه اقتصاد شبکه ایران کالا گفت: بانکداری اسلامی به معنای سهیم بودن بانک در سود و زیان مشتری است که این بهترین شیوه بانکداری است که بانک ها را از بنگاه داری دور می کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا سیدمحسن طباطبایی دبیر انجمن اقتصاد شهری ایران با حضور در استدیوی شبکه ایران کالا و در گفت و گو با تحریریه اقتصاد به رابطه بانکداری و اقتصاد شهری پرداخت.

دبیر انجمن اقتصاد شهری ایران گفت: بانک واسطه ای است که مردم و مشتریان با دریافت خدمات مالی رد آن فعالیت می کنند. و بانکدار کسی است که این خدمات را در اختیار مشتریان قرار می دهد.

وی افزود:انواع بانکداری در کشور عبارت است از بانکداری شرکتی،خرد،الکترونیک،اجتماعی،سرمایه گذاری،اخلاقی،شبکه های اجتماعی و غیره . بانکداری متناسب با کارکردی که دارد تعریف می شود بطور مثال بانکداری خرد به امور جزئی می پردازد و بانکداری خصوصی یعنی افرادی خاص با شرایطی خاص هستند که بانک برای اینکه منابع آنها را در مجموعه خود داشته باشد باید خدمات خاص هم به آنها بدهد.

طباطبایی خاطر نشان کرد: بانکداری اسلامی شیوه ای از بانکداری است که از همه ی انواع آن مهم تر و بهتر است که باید در یک کشور اسلامی پیاده شود، بانکداری اسلامی یعنی بانک در سود و زیان مشتری سهیم است.

وی افزود: مطالعه شاخص های اقتصادشهری را اقتصادشهری می نامند که این گرایش به بررسی عوامل و پاسخ به سوالاتی از قبیل هزینه های توسعه بزرگراه های کشورما از کجا تامین می شود؟،آیا واقعا با این هزینه ها می شود یک شهر را مدیریت و منابع و مصارف را در نظر گرفت می پردازد.

 

شما مخاطبان محترم می توانید مشروح صحبت های این دبیر انجمن اقتصاد شهری ایران را در فایل ویدئویی پیوست برنامه مشاهده کنید.

 

انتهای پیام/

مطالب بیشتر از «خبر تاپ»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها