بازیهای رایانه ای ایرانی برای ایام قرنطینه | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

بازیهای رایانه ای ایرانی برای ایام قرنطینه

  • شنبه 09 فروردین 1399 20:09
  • شناسه 42340
بازیهای رایانه ای ایرانی برای ایام قرنطینه

بازی‌هایی که می‌توانند در روزهای قرنطینه سرگرم‌کننده باشند و بار فرهنگی بالایی دارند را در لیست فعالیت‌های فرهنگی خود قرار دهید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا به نقل از مهر، با توجه به اینکه این‌روزها ۹۰ درصد مردم در قرنطینه خانگی به سرمی‌برند، علاوه بر خوانش کتاب، تماشای فیلم و… می‌توانند بازی‌های موبایلی و ویدئویی را در تفریحات و سرگرمی خود بگنجانند. تفریحی که کم هزینه و سرگرم‌کننده است. همچنین بازی‌های آنلاین هم وجود دارند که علاوه بر مفرح بودن، تأثیرات روان‌شناختی خوب و عامل رشد خلاقیت در مخاطب بازی‌کننده می‌شود. در روزهای قرنطینه و برای جلوگیری از کرونا ویروس، ماندن در خانه روزهای کسالت‌باری را برای نوجوانان به وجود آورده است که با بازی رایانه‌ای این اوقات کمی سرگرم‌کننده تر خواهند شد.

شبیخون

«شبیخون» یک بازی آنلاین در سبک استراتژی است. شما در این بازی مدیریت مقر فرماندهی خود را بر عهده دارید و با قوی کردن استحکامات دفاعی خود می‌توانید در برابر هجوم دشمنان ایستادگی کنید.

دریاسالار

اگر دوست دارید فرمانده یک کشتی باشید و هیجان‌های دریاسالار بودن را تجربه کنید، بازی «دریاسالار» این لحظات جذاب و لذت بخش را برای شما فراهم می‌کند.

شما در این بازی باید قبل از بازی کشتی‌هایتان را برای مخفی شدن خوب بچینید و حین بازی برای نابود کردن کشتی‌های حریف محل اختفای آنها را پیدا کنید. هر کسی که تمام کشتی‌های حریف را نابود کرد پیروز میدان می‌شود.

کوتوله‌های آترو

هیولاها برای تسخیر آترو دست به حمله زده‌اند و در این راه از تمام امکاناتشان استفاده می‌کنند. کوتوله‌های آترو در برابر این حملات از قلعه دفاع می‌کنند ولی احتیاج به تقویت توان دفاعی دارند. شما می‌توانید با ادغام کوتوله‌ها در هم، آنها را قدرتمندتر و آماده نبرد کنید و از قلعه محافظت کنید.

این بازی توسط تیم آب‌های خونین، در سال ۱۳۸۹ تولید شده است، این بازی در بخش تفننی به‌عنوان بازی تازه برگزیده انتخاب شده بود.

جنگ کاغذی

بازی رقابتی آنلاین «جنگ کاغذی» یادآور بازی خاطره‌انگیز و نوستالژیکی است که بیشتر بچه‌های دهه ۵۰ و ۶۰ تجربه بازی کردنش را دارند و بچه‌های دهه ۷۰ و ۸۰ نیز با آن غریبه نیستند.

این محصول، بازی معروف و موفق مرکز رشد است که همواره جز بازی‌های برگزیده در بخش‌های مختلف قرار گرفته است. جنگ کاغذی ساخته تیم آب‌های خونین است که در سال ۱۳۹۶ تولید شده است.

کوریدور

«کوریدور» یک بازی استراتژی نوبتی با قابلیت بازی به صورت دو نفره و یا چهار نفره با حریف شانسی، دوستان و هوش مصنوعی است. بازی در یک صفحه ۹ در ۹ انجام می‌شود. هدف بازی رساندن مهره خود به آخرین خانه مقابل در صفحه است و هر بازیکن، ۱۰ دیوار در اختیار دارد که به وسیله‌ی آنها، باید مانع رسیدن مهره حریف به انتهای صفحه شود.

این بازی توسط تیم درفک و در سال ۱۳۹۸ ساخته شده است.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «خبر تاپ»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها