شرکت های دانش بنیان پیشتاز فعالیت های اقتصادی/کمبود آموزش حرفه ای در بخش های دانش بنیانی | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

شرکت های دانش بنیان پیشتاز فعالیت های اقتصادی/کمبود آموزش حرفه ای در بخش های دانش بنیانی

 • یکشنبه 10 فروردین 1399 15:54
 • شناسه 42355
شرکت های دانش بنیان پیشتاز فعالیت های اقتصادی/کمبود آموزش حرفه ای در بخش های دانش بنیانی

مدیرعامل شرکت دانش بنیان رانگو در گفت و گو با تحریریه اقتصاد شبکه ایران کالا گفت: رانگو در سال 97 طراحی و ایجاد شد، با کمپین های کوچک در حوزه خیریه کار خودش را پیش برده امروز شرکت های دانش بنیان پیشتاز فعالیت های اقتصادی بشمار می روند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا  حبیبی مدیرعامل شرکت دانش بنیان رانگو با حضور در استدیوی شبکه ایران کالا و در گفت و گو با تحریریه اقتصادی این شبکه به موضوع بررسی شرایط توسعه کسب و کارهای دانش بنیان پرداخت.

مدیرعامل شرکت دانش بنیان رانگو گفت: رانگو یک پلتفرم تامین مالی جمعی است که اعضای آن دور هم جمع شده اند که با استفاده از ادغام تجربه های پیشین، نوآوری و فناوری بستری فراهم کنند تا با تامین مالی جمعی نقشی در محقق کردن ایده های خلاقانه در زمینه های کارآفرینی، اشتغال و اجتماعی داشته باشد.

وی ادامه داد: تامین مالی جمعی معمولاً مشارکت جمعی توسط افرادی که سرمایه‌گذاری مشترک می‌کنند نامیده می‌شود، اغلب از طریق اینترنت انجام می‌شود تا از تلاش‌های یک کارآفرین  یا صاحب ایده توسط عموم جامعه یا سازمان‌ها حمایت شود. تأمین مالی جمعی برای اهداف متنوعی نظیر درمان بیماری تا چاپ کتاب، حمایت مالی هنرمندان تا طرفداران کمپین‌های اجتماعی و تأمین سرمایه لازم برای راه اندازی یک کسب و کار نوپا یا کسب و کار کوچک کاربرد دارد.

وی افزود: به کارگیری اصطلاح تامین مالی جمعی را می‌توان پس از ظهور پدیده جمع سپاری دانست. دلیل ظهور و گسترش تامین مالی جمعی به شکل سازمان یافته در قالب تأمین سرمایه مالی را می‌توان بحران مالی سال ۲۰۰۸ در جهان دانست. به علت تمایل کم بانک‌ها به وام دادن، کارآفرینان شروع به جستجوی راه‌های دیگری برای جذب سرمایه کردند. مشکلاتی که صنعتگران، کارآفرینان و سرمایه گذاران خرده پا در جمع‌آوری سرمایه داشتند منجر شد تا سرمایه‌گذاری سنتی که توسط دوستان و فامیل صورت می‌گرفت به شکل سرمایه‌گذاری جمعی بسط پیدا کند.

حبیبی تصریح کرد: در واقع می‌توان تامین مالی جمعی را یک روش اینترنتی برای تأمین سرمایه مالی معرفی کرد که به کسب و کارها و سازمان‌ها کمک می‌کند تا از طریق کمک‌های بلاعوض یا سرمایه‌گذاری اشخاص متعدد بتوانند ایده هایشان را عملی سازند. تامین مالی جمعی، پلتفرم بهره‌برداری از پتانسیل بالقوه انبوه جمعیت که تا پیش از آن به صورت هدفمند به آن توجه نشده بود را فراهم می‌نماید.

رانگو در سال 97 طراحی و ایجاد شد، با کمپین های کوچک در حوزه خیریه کار خودش را پیش برده و مدتی برای بازبینی فرآیندها، فعالیت خود را کاهش داد، رانگو مجددا در سال 98 فعالیت خود را از سر گرفت و با کمپین بزرگ سیل کارآفرینی قصد دارد ظرفیت خود را در جهت توانمندسازی افراد به کار گیرد و حیطه فعالیت خود را در این حوزه گسترده تر از قبل کند.

 

شما مخاطبان محترم می توانید مشروح صحبت های مدیرعامل شرکت دانش بنیان رانگو را در فایل ویدئویی پیوست برنامه مشاهده کنید.

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «خبر تاپ»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

 • پشت صحنه برنامه چشم انداز، معرفی بخش مخاطبان سایت

  گفتانه

  پشت صحنه برنامه چشم انداز، معرفی بخش مخاطبان سایت (7)

  پشت صحنه برنامه چشم انداز اقتصاد، پیام تصویری مهرافزار، مدیریت پارچه سرای ایلکار، پیام صوتی مخاطب، معرفی بخش مخاطبان سایت و... بخشهای برنامه این هفته را تشکیل می دهند.

 • تحریریه اقتصاد

  تحریریه اقتصاد

  تحریریه اقتصاد (529)

  کشت پنبه در کشور، بررسی نقل و انتقالات صوری در مسکن مهر پردیس، چالش های زنبورداران کشور، اخبار اقتصادی روز: شاخص بورس دوباره به زیر یک میلیون برگشت، پنجمین نفتکش ایرانی امروز وارد آبهای ونزوئلا می‌شود تحریریه اقتصاد ساعت 16 یک شنبه 11 خرداد

 • تحریریه اقتصاد

  تحریریه اقتصاد

  تحریریه اقتصاد (528)

  کشت پنبه در کشور، آخرین اخبار پلیس امنیت اقتصادی، ارزش روز سهام عدالت، ، اخبار اقتصادی روز: فروش یکجای 30 درصد از سهام عدالت، پرداخت 15 هزار میلیارد ریال تسهیلات جدید اشتغال پایدار و ... تحریریه اقتصاد ساعت 12یک شنبه 11 خرداد

 • تحریریه اقتصاد

  تحریریه اقتصاد

  تحریریه اقتصاد (527)

  ارزش به روز سهام عدالت، تعیین تکلیف دستمزد کارگران، اخبار اقتصادی روز: تولید بیش از 16 هزار خودرو در پارس‌خودرو، قیمت واقعی هر کیلو تخم مرغ 11 هزار تومان، سهام عدالت به‌صورت آنلاین قابل فروش نیست، اتصال ریلی ایران به افغانستان در سال جاری و.... تحریریه اقتصاد ساعت 10 یک شنبه 11 خرداد

 • تحریریه اقتصاد

  تحریریه اقتصاد

  تحریریه اقتصاد (526)

  ارزش به روز سهام عدالت، راه اندازی پنجره واحد فیزیکی شروع کسب و کار، تعیین تکلیف دستمزد کارگران و اخبار اقتصادی روز/ تحریریه اقتصاد ساعت 16 شنبه 10 خرداد

آخرین خبرها