اصناف همگام با وزارت بهداشت در مقابله با کرونا | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

اصناف همگام با وزارت بهداشت در مقابله با کرونا

 • سه شنبه 19 فروردین 1399 22:51
 • شناسه 42626
اصناف همگام با وزارت بهداشت در مقابله با کرونا

مشاور عالی اتاق اصناف در گفت و گوی تلفنی با شبکه ایران کالا گفت: طبق دستورالعمل های صادره از وزارت بهداشت اصناف هم مکلف به رعایت تمامی نکات بهداشتی هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا   مجتبایی مشاور عالی اتاق اصناف در گفت و گوی تلفنی با شبکه ایران کالا به موضوع کرونا و اصناف پرداخت.

مجتبایی در پاسخ به این سوال که اصناف برای پیشگیری از ویروس کرونا باید چه اقداماتی را رعایت کنند  گفت: وزارت بهداشت ما از شبکه های پیشرو و دانایی است که قبل از انجام و اجازه شروع هر کاری یه سری دستوالعمل هایی و قوانینی در زمینه بهداشتی قرار داده  مثل ، نانوایی ها ، ارایشگاهها ، میوه و تره بار ، فروشگاههای پروتینی که باید استانداردهای بهداشتی را بطور کامل رعایت کنند.

وی افزود: ویروس کرونا یک سری شرایط و ضوابط جدید را به این قوانین اضافه کرد مثلا تا قبل از این برای استفاده از کارت خود صاحب مغازه کارت میکشید اما الان خود مشتری با حفظ بهداشت و استفاده از دستمال یا خلال دندان از دستگاه کارت خوان استفاده می کنند.

مشاور عالی اتاق اصناف تاکید کرد: از دیگر مسائلی که باید رعایت شود حضور مشتریان در مغازه با رعایت کردن فاصله از یکدیگر ، فاصله از فروشنده است و حتی خود کارمندان و فروشندگان هم باید فاصله ها و موارد بهداشتی را رعایت کنند.

وی ادامه داد: ویروس کرونا باعث شد رابطه کارکنان ، رابطه بین کارکنان و مشتری ، رابطه بین مشتری  و ... تغییر کند بنظر من حتی اگر ممکن باشد خود صاحب مغازه دارها هم طوری فضا را فراهم کنند که همه مشتریها باهم وارد مغازه نشوند. برای این طرح ضمانت اجرایی هم از طرف وزارت بهداشت و هم اتاق اصنافوجود دارد.

 

شما مخاطبان محترم می توانید مشروح صحبت های مشاور عالی اتاق اصناف را در فایل ویدئویی پیوست برنامه مشاهده کنید.

 

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «خبر تاپ»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

 • پشت صحنه برنامه چشم انداز، معرفی بخش مخاطبان سایت

  گفتانه

  پشت صحنه برنامه چشم انداز، معرفی بخش مخاطبان سایت (7)

  پشت صحنه برنامه چشم انداز اقتصاد، پیام تصویری مهرافزار، مدیریت پارچه سرای ایلکار، پیام صوتی مخاطب، معرفی بخش مخاطبان سایت و... بخشهای برنامه این هفته را تشکیل می دهند.

 • تحریریه اقتصاد

  تحریریه اقتصاد

  تحریریه اقتصاد (529)

  کشت پنبه در کشور، بررسی نقل و انتقالات صوری در مسکن مهر پردیس، چالش های زنبورداران کشور، اخبار اقتصادی روز: شاخص بورس دوباره به زیر یک میلیون برگشت، پنجمین نفتکش ایرانی امروز وارد آبهای ونزوئلا می‌شود تحریریه اقتصاد ساعت 16 یک شنبه 11 خرداد

 • تحریریه اقتصاد

  تحریریه اقتصاد

  تحریریه اقتصاد (528)

  کشت پنبه در کشور، آخرین اخبار پلیس امنیت اقتصادی، ارزش روز سهام عدالت، ، اخبار اقتصادی روز: فروش یکجای 30 درصد از سهام عدالت، پرداخت 15 هزار میلیارد ریال تسهیلات جدید اشتغال پایدار و ... تحریریه اقتصاد ساعت 12یک شنبه 11 خرداد

 • تحریریه اقتصاد

  تحریریه اقتصاد

  تحریریه اقتصاد (527)

  ارزش به روز سهام عدالت، تعیین تکلیف دستمزد کارگران، اخبار اقتصادی روز: تولید بیش از 16 هزار خودرو در پارس‌خودرو، قیمت واقعی هر کیلو تخم مرغ 11 هزار تومان، سهام عدالت به‌صورت آنلاین قابل فروش نیست، اتصال ریلی ایران به افغانستان در سال جاری و.... تحریریه اقتصاد ساعت 10 یک شنبه 11 خرداد

 • تحریریه اقتصاد

  تحریریه اقتصاد

  تحریریه اقتصاد (526)

  ارزش به روز سهام عدالت، راه اندازی پنجره واحد فیزیکی شروع کسب و کار، تعیین تکلیف دستمزد کارگران و اخبار اقتصادی روز/ تحریریه اقتصاد ساعت 16 شنبه 10 خرداد

آخرین خبرها