رتبه اول تولید خرما در سیستان و بلوچستان/ظرفیت بالای استان در جهش تولید | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

رتبه اول تولید خرما در سیستان و بلوچستان/ظرفیت بالای استان در جهش تولید

 • جمعه 02 خرداد 1399 13:02
 • شناسه 43494
رتبه اول تولید خرما در سیستان و بلوچستان/ظرفیت بالای استان در جهش تولید

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان سیستان و بلوچستان در گفت و گو با شبکه ایران کالا گفت: سیستان و بلوچستان رتبه اول را در تولید خرما در کل کشور دارد که اگر موانع اداری برطرف شود زمینه برای سرمایه گذاری در بخش کشاورزی و گلخانه ای هم فراوان است و همین اقدام ما زمینه را برای جهش تولید در تمام زمینه ها هموار می کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا  زورقی رییس سازمان جهاد کشاورزی استان سیستان و بلوچستان به گفت و گو با تحریریه اقتصادی شبکه ایران کالا پرداخت.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان سیستان و بلوچستان گفت: امروز در حوزه کشاورزی 807 طرح افتتاح شد که در زمینه های اب و خاک ، آبخیزداری بود و بزرگترین پروژه انتقال آب با اعتبار 3400 میلیارد تومان امروز افتتاح شد . این 32 هزار هکتار از بزرگترین طرح های خاورمیانه بود 260 میلیارد تومان اختصاص به بقیه طرح ها که شامل 806 طرح در بقیه استان است.

وی افزود: مسئله ای که مهم است اینکه منطقه سیستان و بلوچستان کم آب است و اگر هم آب باشد به صورت سیلاب است بنابرابن ذخیره و مدیریت آب استان مهم است که به وسیله احداث سد در منطقه سیستان سیلابها ذخیره میشود و مورد مصرف کشاورزها قرار میگیرد. این بارشها و سیلابها اگر به صورت پایدار باشد تولید و اشتغال پایدار در استان صورت میگیرد اگر این توزیع آب به صورت مفید نباشد کار کشاورزی هم به سرانجام نمیرسد. ذخیره آب و استفاده بهینه از این آبها بسیار مهم است که در حال انجام است و ما در تلاشیم مدیریت اب را فراهم کنیم.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان سیستان و بلوچستان تاکید کرد: آب به دوصورت هدر میرود 1 نفوذ در خاک، 2 تبخیر، که هردوی اینها باعث هدررفتن آب میشود با این پروژها جلوی اتلاف و هدر رفتن آب را میگیریم. ویژگیهای استان این است که اقلیم شمال و جنوب کشور با هم متفاوت است و حدود 1000 کیلومتر فاصله دارند . اگر آبها هدایت شود میتوان گلخانه هایی بسازیم برای اشتغال زایی افراد استان ، در جنوب استان میوهای گرم سیری و استوایی که هیچ جای میسر نیست کشت میشود

وی تصریح کرد: سیستان و بلوچستان رتبه اول را در تولید خرما در کل کشور دارد ، اگر موانع اداری برطرف شود زمینه برای سرمایه گذاری در بخش کشاورزی و گلخانه ای فراوان است و ظرفیت سرمایه گذاری هم خیلی بالاست حتی به سرمایه گذاران تسهیلات هم داده میشود.

 

شما مخاطبان محترم می توانید مشروح صحبت های رییس سازمان جهاد کشاورزی استان سیستان و بلوچستان را در فایل ویدئویی پیوست برنامه مشاهده کنید.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «خبر تاپ»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

 • محمد شفقی

  سازدهنی

  محمد شفقی (32)

  یکی از قدیمی ترین و مهم ترین تولید کنندگان فرش

 • تحریریه اقتصاد

  تحریریه اقتصاد

  تحریریه اقتصاد (525)

  طرح راه اندازی پنجره واحد فیزیکی شروع کسب و کار، ، تعیین تکلیف دستمزد کارگران، آخرین اخبار پلیس امنیت اقتصادی، آخرین اخبار اقتصادی: 1.6 میلیون نفر متقاضی مسکن ملی، بازگشت رونق به بازار سرمایه تحریریه اقتصاد ساعت 12 شنبه 10 خرداد

 • تحریریه اقتصاد

  تحریریه اقتصاد

  تحریریه اقتصاد (519)

  توانمندی تولید کنندگان، سیاست های پولی بانک مرکزی، گشت مشترک تعزیرات در بازار لوازم خانگی، اخبار اقتصادی: تسهیلات دهی به 12 رسته گل و گیاه زینتی، دریافت 60 هزار قطعه زمین برای ساخت مسکن تحریریه اقتصاد ساعت 12 چهارشنبه 07 خرداد

 • تحریریه اقتصاد

  تحریریه اقتصاد

  تحریریه اقتصاد (524)

  آیا روند بازار بورس و سهام عدالت در ماه های اخیر، آخرین اخبار و آمار کشاورزی، صنعت دام و طیور استان کردستان، اخبار اقتصادی روز: نخستین افتتاح طرح اقدام ملی مسکن در سیرجان انجام می‌شود و... تحریریه اقتصاد ساعت 10 شنبه 10 خرداد

 • پشت صحنه برنامه چشم انداز، معرفی بخش مخاطبان سایت

  گفتانه

  پشت صحنه برنامه چشم انداز، معرفی بخش مخاطبان سایت (7)

  پشت صحنه برنامه چشم انداز اقتصاد، پیام تصویری مهرافزار، مدیریت پارچه سرای ایلکار، پیام صوتی مخاطب، معرفی بخش مخاطبان سایت و... بخشهای برنامه این هفته را تشکیل می دهند.

آخرین خبرها