آخرین وضعیت گمرک ها و مرزهای کشور | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

آخرین وضعیت گمرک ها و مرزهای کشور

  • پنجشنبه 08 خرداد 1399 13:20
  • شناسه 43589
 آخرین وضعیت گمرک ها و مرزهای کشور

سخنگوی گمرک در گفتگو با شبکه ابران کالا آخرین وضعیت گمرک ها و مرزهای ایران با کشورهای همسایه را اطلاع رسانی کرد.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا روح‌الله لطیفی در گفت وگو تصویری با برنامه تحریریه اتاق اقتصاد ضمن تشریح آخرین وضعیت مرزهای کشور گفت: در صورت تایید اقدامات مشترک ایران و ترکمنستان، از اول ماه ژوئن یعنی ۱۲ خرداد مرزهای ما با ترکمنستان بازگشایی می‌شود.

وی ادامه داد: قبل از بازگشایی مرزهای ایران با ترکمنستان قرار است کارشناسان به‌صورت ویدئوکنفرانس و در صورت نیاز به شکل حضوری از امکانات بهداشتی مرز بازدید کنند و بعد از تایید روز ۱۲ خرداد شاهد بازگشایی مرزهای‌مان در حوزه ریلی و زمینی خواهیم بود.وی ادامه داد: تجارت ما با ترکیه فعلا همچنان از طریق ریل و از گمرک رازی فعال است که البته نسبت به قبل سرعت کمتر شده است. مرز بازرگان به‌صورت کامل از سوم اسفند بسته بوده و بیش از ۳ ماه است که ورود کامیون‌های ایرانی به ترکیه ممنوع است.

سخنگوی گمرک در مورد آخرین وضعیت مرزهای کشور با پاکستان اظهار کرد: در حال حاضر ورود و خروج کامیون های تجاری بین دو کشور جریان دارد و از طریق مرز میرجاوه به علاوه بازارچه مرزی حدود ۷۵ کامیون به‌صورت یک روز در میان پذیرش می‌شود.

وی از بازگشایی مرز افغانستان خبر داد و گفت: از روز گذشته مرزهای ایران با افغانستان فعال شده و رفت و آمد کامیون های ترانزیتی و فعالیت گمرکها آغاز شده است.

بازگشایی مرزهای زمینی و هوایی ترکیه؛ 20 روز بعد

لطیفی ادامه داد: تجارت ما با ترکیه فعلا همچنان از طریق ریل و از گمرک رازی فعال است. مرز بازرگان که به‌صورت کامل از سوم اسفند بسته بوده همچنان بسته مانده و ورود کامیون‌های ایرانی به ترکیه ممنوع است. بر اساس گفتگوی تلفنی آقای روحانی با رئیس جمهور ترکیه مقرر شده است که تا 20 روز بعد مرزهای هوایی و زمینی ایران و ترکیه فعال شوند.

بازگشایی مرز عراق در گرو تصمیم استانداران

وی درباره وضعیت مرزها عراق افزود: درباره مرزهای ما با حوزه عربی عراق منتظر تصمیم دولت جدید عراق هستیم و زمزمه‌هایی مبنی بر بازگشایی مرز مهران بعد از تعطیلات عید فطر وجود داشت اما تا کنون رخ نداده است. بازگشایی مرزهای عربی عراق اختیار عمل به استانداران واگذار شده و پیش بینی می شود مرزهای شلمچه و مهران طی روزهای آنده بازگشای شود

شما مخاطبان محترم می توانید مشروح صحبت های سخنگوی گمرک را در فایل ویدئویی پیوست برنامه مشاهده کنید.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «خبر تاپ»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها