اضافه شدن 13 میلیون و 600 هزار نفر به سهامداران بورس / اطلاعات جدید از سهام عدالت | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

اضافه شدن 13 میلیون و 600 هزار نفر به سهامداران بورس / اطلاعات جدید از سهام عدالت

  • شنبه 10 خرداد 1399 12:24
  • شناسه 43622
اضافه شدن 13 میلیون و 600 هزار نفر به سهامداران بورس / اطلاعات جدید از سهام عدالت

سخنگوی ستاد راهبردی سهام عدالت در گفت و گو با شبکه ایران کالا از آغاز فروش سهام عدالت در بانکها و اضافه شدن آن به پورتفوی سهامداران خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا سخنگوی ستاد راهبردی سهام عدالت در ارتباط تصویری با برنامه تلویزیونی تحریریه اقتصاد به اضافه شدن 13 میلیون و 600 هزار کد سهامدارای به جامعه سهامداران اشاره کرد و افزود: از امروز شنبه مشمولان سهام عدالت می‌توانند قسمت یا تمامی ۳۰ درصد از سهام خود را بفروش برسانند و دارایی‌های خود را در سایت اعلامی از سوی شرکت سپرده گذاری ببینند.

مشاهده نمادهای بورسی سهام عدالت در پوتفوی سرمایه گذاری

آقای فهیمی ادامه داد: تاکنون رابطه بین مشمولان یک طرفه بوده و در سال یکبار سود دریافت می‌کردند و امکان خرید و فروش نداشتند، اما از روز شنبه هر فردی به طور مستقیم می‌تواند تک تک سهم شرکت‌ها را در پورتفوی خود ببیند و در مجامع شرکت‌ها حضور یابد.

مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی بیان کرد: به دو صورت امکان فروش سهام عدالت فراهم می‌شود بطوری که مشمولان سهام عدالت می‌توانند با مراجعه به بانک یکجا ۳۰ درصد از سهام خود را بفروش برسانند یا اینکه با مراجعه به کارگزاری‌ها و سایت منتخب شرکت سپرده گذاری مرکزی اقدام به فروش تک تک سهام شرکت‌ها در کارگزاری‌ها کنند.

وی افزود: برای فروش سهام عدالت به صورت یکجا سهامداران تا ۱۳ خرداد می‌توانند به بانک‌ها مراجعه کنند و ۳۰ درصد سهام خود را یکجا بفروش برسانند و تا پایان سال ۹۹ آزادسازی کامل سهام عدالت صورت می‌گیرد.

مردم در فروش سهام عدالت عجله نکنند

وی گفت: افرادی که اصطلاحاً بورس‌باز نیستند بهتر است سهام عدالت خود را نگه دارند؛ سهمی که قبلا یک میلیون تومان بوده الان ارزشش 15 برابر شده است.  اگر ده سال پیش سهام یک میلیون تومانی خود را می‌فروختند امروز سهامشان این ارزش را نداشت لذا برای ده سال آینده هم وضعیت به همین صورت است بنابراین دلیلی برای فروش وجود ندارد.

شما مخاطبان محترم می توانید مشروح صحبت های سخنگوی سهام عدالت را در فایل ویدئویی پیوست برنامه مشاهده کنید.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «خبر تاپ»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها