سهم 75 درصدی اتاق تعاون از ناوگان حمل و نقل | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

سهم 75 درصدی اتاق تعاون از ناوگان حمل و نقل

  • شنبه 10 خرداد 1399 18:34
  • شناسه 43632
سهم 75 درصدی اتاق تعاون از ناوگان حمل و نقل

رئیس کمیسیون حمل و نقل اتاق تعاون ایران در گفت و گو با شبکه ایران کالا از سهم 75 درصدی بخش تعاون در ناوگان حمل و نقل کشوری خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا هاشمی در ارتباط تصویری با برنامه تلویزیونی تحریریه اقتصاد ابتدا به ارائه آمار سازمانی اتاق تعاون پرداخت و گفت: ما هشت تعاونی فعال سراسری داریم که شامل اتحادیه اتوبوسرانی، درون شهری و برون شهری، اتحادیه تاکسیرانی درون شهری و برون شهری، اتحادیه تعاونی وانت بار، اتحادیه مینی بوسرانی، اتحادیه کامیون داران و اتحادیه حمل و نقل دریایی هستند که آنها به اعضای خود خدمات ارائه می کنند.

رئیس کمیسیون حمل و نقل اتاق تعاون ایران ادامه داد: ناوگان  بخش حمل و نقل زمینی متشکل از سه میلیون و 120 هزار دستگاه خودرو است. 600 هزار دستگاه از این رقم، مربوط به کامیون و کشنده، حدود 327 هزار دستگاه کامیونت، حدود دو میلیون و 200 هزار دستگاه وانت، 321 هزار تاکسی درون و برون شهری و 4500 دستگاه شناور دریایی و نهایتا 14 هزار 500  دستگاه اتوبوس است.

وی افزود: در تمامی قسمت های حمل و نقل، سهم بخش تعاون بالاست به گونه ای که سهم بخش تعاون از حمل و نقل مسافری 75 درصد است.  

هاشمی تاکید کرد: بخش حمل و نقل کشور ظرفیت خوبی برای توسعه دارد که مستلزم برنامه ریزی  ورازتخانه هایی همچون نفت، صمت، کشور و کار و تعاون و سازمان های بنادر، راهداری، سازمان برنامه و شهرداری ها است. با توجه به اینکه حمل و نقل شریان اصلی حرکت در جامعه است از این رو وزارتخانه ها و ارگان های یادشده باید نسبت به نوسازی ناوگان حمل و نقل برنامه ریزی داشته باشند.

انتهای پیام/

 

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «خبر تاپ»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها