سه توصیه فساد زدا برای نمایندگان مجلس یازدهم | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

سه توصیه فساد زدا برای نمایندگان مجلس یازدهم

  • شنبه 10 خرداد 1399 18:54
  • شناسه 43634
سه توصیه فساد زدا برای نمایندگان مجلس یازدهم

دبیر انجمن اقتصاد شهری در گفت و گو با شبکه ایران کالا از نمایندگان مجلس یازدهم خواست تا با عمل کردن به سه توصیه، از اقتصاد کشور فسادزدایی کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا سیدمحسن طباطبایی کارشناس مسائل اقتصادی و دبیر انجمن اقتصاد شهری با حضور در استودیوی برنامه تلویزیونی تحریریه اقتصاد به وظیفه تقنینی و نظارتی مجلس اشاره کرد و گفت: مجلس یازدهم باید چند موضوع کلیدی را مدنظر قرار دهد. یکی از این مسائل، بازنگری برخی از قوانین است. برای نمونه نمایندگان باید اصلاح قانون رفع موانع تولید را در دستور کار قرار دهند و  بند 57 آن را بازنگری کنند.

دبیر انجمن اقتصاد شهری افزود: تعدادی از قوانینی که روی تولید و تجارت اثرگذار است باید بازنگری شده و با اصلاح کامل ابلاغ شود.

طباطبایی تاکید کرد: موضوع مهم دیگری که مجلس جدید باید به آن پایبند باشد، ثبت دارایی نمایندگان است. نمایندگان باید به صورت شفاف دارایی خود و خانواده خودشان را در ابتدای دوره و پایان آن ثبت برسانند تا ابهامات موجود در دارایی نمایندگان را از بین ببرد.

دبیر انجمن اقتصاد شهری ادامه داد: نکته سومی که اهمیت بالایی دارد این است که نمایندگان جدید از معرفی افراد و سفارش آنها برای استخدام یا انتصاب به دستگاه ها خودداری کنند چرا که ذات اینکار فسادزا بوده و منجر به بروز معضلات و رسوایی می شود.

وی تاکید کرد: مجلس باید برای رفع تورم و گرانی افسار گسیخته برنامه ارائه دهد. مجلس باید به بی برنامگی موجود در کشور پایان بدهد و برنامه بلند مدتی را برای بهبود وضعیت اقتصاد کشور ارائه کند.

شما مخاطبان محترم می توانید مشروح صحبت های دبیر انجمن اقتصاد شهری را در فایل ویدئویی پیوست برنامه مشاهده کنید.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «خبر تاپ»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها