سهامداران بورس با هر اتفاق کوچکی، وارد صف فروش نشوند | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

سهامداران بورس با هر اتفاق کوچکی، وارد صف فروش نشوند

  • یکشنبه 11 خرداد 1399 22:30
  • شناسه 43650
سهامداران بورس با هر اتفاق کوچکی، وارد صف فروش نشوند

یک کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با شبکه ایران کالا از سهامداران خواست در معاملات خود منطقی عمل کرده و با هر اتفاق کوچکی، وارد صف فروش نشوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا طی هفته گذشته شاخص بورس ریزش قابل توجهی داشت و از کانال یک میلیون و 100 هزار واحد، وارد کانال 900 هزار واحدی شد. از این رو برخی از سهامداران تازه وارد نگران حفظ سرمایه خود شده و با در صف فروش قرار دادن سهام های خود، موجب کاهش شاخص کل بورس شدند.

یک کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با برنامه تلویزیونی تحریریه اقتصاد گفت: سهامداران بورس نباید با بروز هر اتفاقی در صف فروش سهام قرار گرفته و کاهش شاخص را تشدید کنند. بازار سرمایه محلی است که باید صبر را پیشه کرد و منطقی عمل نمود.

سهام عدالت ارزنده است، نفروشید

عقیلی درباره سهام عدالت اظهار داشت: افراد دارای سهام عدالت می توانند با مراجعه به سایت سامانه و انتخاب گزینه مستقیم، 30 درصد سهام خود را توسط کارگزاری ها یا بانک ها به فروش برسانند.
وی به افراد توصیه کرد تا سهام عدالت خود را نفروشند چرا که سهام عدالت مشتمل بر سهام 36 شرکت مهم و پرطرفدار بورس است که از صنایع پتروشیمی، پالایشی، خودرویی و بانکی تشکیل شده است.

تاثیر ثبت نام خودرو بر کاهش شاخص بورس
این کارشناس از تاثیر ثبت نام خودرو در سایپا و ایران خودرو بر کاهش شاخص بورس خبر داد و گفت مقدار قابل توجهی از نقدینگی از بورس خارج و وارد بخش خودرو شد و همین مسئله منجر به ریزش شاخص بورس شد.
 

انتهای پیام/

 

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «خبر تاپ»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها