توصیه کارشناس بورس به سهامداران: نسبت سود به قیمت سهام (p/e) را مورد توجه قرار دهید | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

توصیه کارشناس بورس به سهامداران: نسبت سود به قیمت سهام (p/e) را مورد توجه قرار دهید

  • دوشنبه 12 خرداد 1399 22:57
  • شناسه 43667
توصیه کارشناس بورس به سهامداران: نسبت سود به قیمت سهام (p/e) را مورد توجه قرار دهید

یک کارشناس بورس در گفتگو با شبکه ایران کالا به سهامداران توصیه کرد در خرید سهام به عواملی همچون سود آوری و نسبت سود به قیمت سهام (p/e)توجه داشته باشند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا احمدی کارشناس بورس، در گفتگوی تصویری با برنامه تلویزیونی تحریریه اقتصاد گفت:  شاخص کل بورس در اسفند، فروردین و اردیبهشت رشد سریعی داشت و موجب افزایش قیمت تعداد زیادی از سهم های بازار شد. از آنجا که افزایش شاخص امری دائمی و همیشگی نیست از اینرو کاهش شاخص و اصلاح آن گریز ناپذر است.

وی ادامه داد: وضعیت این روزهای بورس متعادل است و رفتارهای هیجانی کمتر مشاهده می شود. بازار امروز از حالت تب فروش یا تب خرید خارج و شکل متعادلی به خود گرفت.

احمدی افزود: در چنین بازار متعادلی، حقوقی های بازار نیز با رفتار معقولی صف های خرید یا فروش را مدیریت کردند.

وی خاطرنشان کرد: رشد بازار طی ماه های گذشته سریع بود و امکان اصلاح مجدد شاخص کل وجود دارد و دیگر رشد سریع بازار متصور نیست.

و به سهامداران بورس توصیه کرد در سهامداری منطقی و معقول باشند و به عواملی همچون سود آوری و نسبت سود به قیمت سهام (p/e)توجه داشته باشند.

این کارشناس بورس در خصوص سهام عدالت نیز اظهار کرد: در روش سهامداری مستقیم سهام عدالت افراد باید سریعا از طریق سامانه سجام نسبت به دریافت کد بورسی اقدام کنند اما در روش  غیرمستقیم  مردم باید صبر کنند تا در چند ماه آینده آن بخش از سهامی که در اختیار مدیریت استانی است، را بفروش برسانند.

شما مخاطبان محترم می توانید مشروح صحبت های کارشناس بورس را در فایل ویدئویی پیوست برنامه مشاهده کنید.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «خبر تاپ»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها