هشدار به گندمکاران و دامداران درباره تغییرات جوی | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

هشدار به گندمکاران و دامداران درباره تغییرات جوی

  • دوشنبه 12 خرداد 1399 23:46
  • شناسه 43670
هشدار به گندمکاران و دامداران درباره تغییرات جوی

مدیرکل شبکه پایش سازمان هواشناسی در گفت و گو با شبکه ایران کالا به گندمکاران و دامداران نسبت به بروز خسارت طی روزهای آینده هشدار داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا مسعود حقیقت کارشناس سازمان هواشناسی در گفت و گوی تصویری با برنامه تلویزیونی تحریریه اقتصاد، از استمرار بارش باران در برخی استان‌ها خبر داد و گفت: امروز در استان‌های فارس، کرمان، ارتفاعات کهگیلویه و بویر احمد، جنوب سیستان و بلوچستان و ارتفاعات هرمزگان رگبار پراکنده گاهی رعد و برق و وزش باد داریم.

وی افزود: روز سه شنبه در دامنه‌های زاگرس، غرب و جنوب غرب، اصفهان، قم، زنجان، قزوین، البرز و تهران وزش باد شدید همراه با گرد و خاک پیش بینی می‌شود.

مدیرکل شبکه پایش سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه بارش‌های پراکنده تا پایان هفته در بسیاری از استان‌ها ادامه دارد، بیان کرد: روز چهارشنبه تا جمعه جوی آرام در اکثر مناطق کشور حاکم خواهد بود.

وی از افزایش نسبی دما در نوار شمالی کشور تا پایان هفته خبر داد و گفت: از امروز تا پایان هفته در نوار شرقی کشور بویژه زابل وزش باد شدید رخ می‌دهد.

توصیه به گندمکاران

حقیقت خاطر نشان کرد: در مناطق جنوب شرق کشور که در حال برداشت گندم هستند، وقوع بارش تند و رگبار پیش بینی شده است. از این رو به گندمکاران توصیه می شود که محصولاتشان را در محل سرپوشیده انبار کنند تا از وارد آمدن خسارت جلوگیری شود.

توصیه به دامداران

وی تاکید کرد: با توجه به روند افزایش دما در مناطق شمالی کشور، به نظر می رسد گرما موجب ایجاد استرس در گاوهای شیرده می شود از اینرو توصیه می شود نسبت به تهویه مناسب در محیط گاوداری اقدام کنند.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «خبر تاپ»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها