ساخت‌وساز در مناطق آزاد مازندران تحت کنترل است / تعیین ۳۰ محور برای تحقق شعار «جهش تولید» | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

ساخت‌وساز در مناطق آزاد مازندران تحت کنترل است / تعیین ۳۰ محور برای تحقق شعار «جهش تولید»

  • شنبه 17 خرداد 1399 15:45
  • شناسه 43717
ساخت‌وساز در مناطق آزاد مازندران تحت کنترل است / تعیین ۳۰ محور برای تحقق شعار «جهش تولید»

یک مقام مسئول در پاسخ به سوالی مبنی بر ساخت و ساز بی رویه در مناطق آزاد استان مازندران گفت در این مناطق ساخت و سازها کاملا تحت کنترل و نظارت است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا صبح امروز ساختمان اتاق بازرگانی استان مازندران با حضور غلامحسین شافعی، رئیس اتاق بازرگانی ایران، افتتاح شد.

غلامحسن شافعی در این مراسم با بیان اینکه مازندران در بسیاری از شاخص‌های اقتصادی و کشاورزی دارای رتبه‌های اول و دوم کشوری است، افزود: همچنین این استان در بخش صنعتی جزو پنج استان برتر کشور است.

شافعی یادآور شد: در برنامه‌های توسعه کشور از ابتدا تاکنون یک نسخه واحد برای کشور نوشته شد و آن را ابلاغ کرده‌اند درحالی که برنامه‌های توسعه باید منطقه‌ای تدوین شود.

رئیس اتاق بازرگانی ایران با تاکید براینکه شرایط کرونایی و تحریم‌ها در کشور ویژه است، تصریح کرد: نیازمند نگاه جامع و تعاملی برای رفع مشکلات هستیم و باید با محوریت جمعی مشکلات را پیگیری کنیم.

وی با اینکه تاپایان سال پنجره واحد در کشور راه اندازی می‌شود، گفت: برای راه اندازی دادگاه اقتصادی و تجاری نیز از سوی قوه قضائیه اعلام آمادگی شده است که می‌تواند در مسائل اقتصادی در آینده تأثیرگذار باشد.

ظرفیت صادرات سالانه بیش از ۴۰۰ میلیون دلار در استان مازندران

خیریان‌پور معاون هماهنگی امور استانداری مازندران در ارتباط اینترنتی با شبکه ایران کالا در خصوص ظرفیت‌های اقتصادی این استان گفت: با توجه به شرایط موجود و برای تقلیل هزینه‌ها به ابتکار آقای حسین زادگان استاندار مازندران ارتباط ویدیو کنفرانسی با اتاقهای بازرگانی کشورهای دیگر داشتیم.

وی درادامه با اشاره به برخی از اهداف تشکیل این اتاق بازرگانی گفت: در رأس همه این فعالیت‌ها می‌توان به ایجاد هماهنگی و همکاری بین کشاورزان و صنعتکاران و سایر مشاغل و تولدکنندگان اشاره کرد. در کنار این موضوع ارتباط با اتاق بازرگانی سایر کشورها با هدف تبادل کالا و ورود به بازارهای جهانی و از سوی دیگر تشویق و ترغیب سرمایه گذار داخلی و خارجی برای سرمایه گذاری در امور تولیدی از اهداف مهم این اتاق است.

خیریان‌پور با تاکید بر توانایی‌های این استان در کشاورزی و تولید انواع مرکبات و آبزیان گفت: این استان با بالاترین ظرفیت تولید انواع مرکبات و برنج آمادگی صادرات این محصولات را دارد. صادرات استان مازندران سالانه ۷ میلیون تن انواع تولیدات کشاورزی، و باتوجه به وضعیت موجود کرونا نزدیک به ۵۰ هزار تن کی وی و بیش از ۱۵۰ هزار تن مرکبات است. ما نزدیک به ۴۰۰ میلیون دلار سال گذشته صادرات داشتیم در حالی که تمام محصولات ما همچنان ظرفیتهای بالاتری برای صادرات دارند.

وی در ادامه گفت: ۴ پایانه برای صادرات داریم. پایانه صادرات برنج، محصولات شیلاتی و خاویاری و پایانه صادرات گل و گیاه و پایانه صادرات انوان مرکبات و محصولات باغی و کی وی.

خیریان پور با اشاره به مبادی تبادل کالا در این استان گفت: ۳ بندر علی آباد فریدونکنار و نوشهر می‌توانند به عنوان مسیر ترانزیت برای کشور عمل کند. هر یک از این بنادر در مباحث گردشگری و صادرات و واردات می‌توانند مؤثر باشند و ساخت و سازها در این بندرها کاملاً کنترل شده و با مجوزهای مربوطه است.

این مقام مسئول در پایان با تاکید بر تحقق شعار سال «جهش تولید» گفت: ما در استانداری ۳۰ محور اقتصادی را مشخص کرده‌ایم که در سال جهش تولید اقدام کنیم. ۱۵۱۴ واحد صنعتی و تولیدی داریم که به نوعی اعلام ورشکستگی کرده بودند ما در استانداری تملیک این واحدها توسط بانک‌ها را متوقف کردیم و به خط تولید بازگرداندیم. اصلاح نژاد دام و بذر و اقدامات دیگری در راستای افزایش بهره وری و تحقق شعال جهش تولید در حال اقدام است.

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «خبر تاپ»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها