آغاز به کار سینماها از ابتدای تیرماه / بلیط سینماها گران نخواهد شد | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

آغاز به کار سینماها از ابتدای تیرماه / بلیط سینماها گران نخواهد شد

  • دوشنبه 26 خرداد 1399 11:59
  • شناسه 43848
آغاز به کار سینماها از ابتدای تیرماه / بلیط سینماها گران نخواهد شد

سینماهای کشور از روزهای نخست اسفندماه سال گذشته به دلیل شیوع بیماری کرونا تعطیل شد و این تعطیلی تا پایان خردادماه ادامه خواهد داشت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا تنها چند روز پس از آغاز اکران ۶ فیلم «عطر داغ»، «چهل و هفت» «خوب بد جلف؛ ارتش سری»، «نرگس مست»، «دوئت» و «بی وزنی» به دلیل شیوع بیماری کرونا سینماها تعطیل شدند.

یکی از این فیلم ها افتتاحیه‌ای ۱ میلیاردی برای اکران برگزار کرده بود که با تشدید شرایط ویژه کرونایی در کشور مجبور به توقف اکران شد.

در کنار این فیلم‌ها که چند روزی از اکران عمومی را سپری کرده بودند، ۶ فیلم دیگر هم در نوبت اکران نوروزی بودند که زیر سایه کرونا آنها هم از نمایش در پرده های سینما بازماندند. «شنای پروانه»، «لاله»، «پسرکشی»، «لامینور»، «بازیوو» و «زن‌ها فرشته‌اند ۲» ۶ فیلمی بودند که در کنار «خوب، بد، جلف ۲» برای ورود به چرخه طلایی اکران نوروز ۹۹ صف بسته بودند اما حالا شرایط چندان متفاوتی نسبت به دیگر فیلم‌های متوقف در ترافیک اکران سینماها ندارند.

مسعود نجفی مدیرکل روابط عمومی سازمان امور  سینمایی در گفت و گو با شبکه ایران کالا درباره بازگشایی سینماها که نزدیک به ۴ ماه از تعطیلی آنها می گذرد گفت: همانطور که اعلام شد از ابتدای تیرماه سینماها دوباره بازگشایی می شوند و با ضوابط مشخص شده مجاز به فروش بلیط و اکران فیلم هستند.

وی افزود:  مهمترین شرط آغاز به کار سینماها فروش بلیط به اندازه ۵۰ درصد ظرفیت سالن ها است.

به گفته وی سینماداران موظف به رعایت پروتکل های بهداشتی هستند. در جلسه هفته گذشته مدیران سینما ها با حضور مدیریت اورژانس کشور آموزش‌های لازم را دیدند. روز گذشته نیز تفاهم‌نامه‌ای با شرکت داروسازی ابوریحان منعقد شد تا ۴۰ هزار عدد ژل ضدعفونی در اختیار سازمان امور سینمایی کشور قرار گیرد تا بین سینما ها توزیع شود.

 وی در خصوص برنامه زمانی اکران فیلم ها گفت: با توجه به این که سینماها از اسفند ماه تعطیل شد و برخی فیلم ها در آغاز دوره اکران بودند از ابتدای تیرماه فیلم به نوبت ابتدا ۷ فیلم اکران خواهد شد و به مرور تعداد فیلم ها تغییر خواهد کرد.

نجفی اظهار کرد: با توجه به اینکه پیش بینی از استقبال مخاطبان نداریم زمان اکران تا سه هفته از آغاز به کار سینماها نادیده گرفته شود و بعد از سه هفته زمان مقرر برای اکران هر فیلم تعیین خواهد شد.

وی تاکید کرد: هیچ افزایش قیمتی در بلیط سینما نخواهیم داشت و این به درخواست سینماداران است که افزایش قیمت در بلیط نداشته باشیم.

مدیر روابط عمومی سازمان سینمایی گفت: صنف سینمادار ها نیز به عنوان مشاغل آسیب پذیر از کرونا معرفی شد و سینماداران بعد از توقف اکران با تعامل با صندوق اعتباری هنر تسهیلاتی دریافت کردند.

شما مخاطبان گرامی می توانید برای اطلاع از مشروح صحبتهای مدیر روابط عمومی سازمان سینمایی فایل ویدیویی پیوست رامشاهده کنید.

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «خبر تاپ»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها