ریسک بورس تا شهریور ماه امسال بسیار پایین است | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

ریسک بورس تا شهریور ماه امسال بسیار پایین است

  • سه شنبه 10 تیر 1399 12:32
  • شناسه 44032
ریسک بورس تا شهریور ماه امسال بسیار پایین است

یک کارشناس بازار سرمایه در گفت و گو با شبکه ایران کالا وضعیت آینده بورس ایران را مثبت ارزیابی کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا  امید پورمحمود  با حضور در استودیوی برنامه تلویزیونی تحریریه اقتصاد به کاهش شاخص در 9 تیر اشاره کرد و گفت: اصلاح دیروز بازار بورس تنها یک اصلاح روانی بود. تحلیلگران و بورس بازان روی اعداد حساس شده اند. رسیدن واحد به عدد یک و نیم میلیون واحدی یک حالت روانی ایجاد کرده بود و برخی از افراد به خاطر احتمال اصلاح شاخص، سهام های خود را فروخته بودند.

شاخص کل به دو میلیون واحد می رسد

وی رشد شاخص کل را ادامه دار خواند و پیش بینی کرد که شاخص کل تا مرز دو میلیون واحد برسد. وی دراین باره گفت: شاخص کل بورس رشد خوبی را تجربه خواهد کرد و شاخص کل به تدریج تا پایان سال به عدد دو میلیون واحدی خواهد رسید.

پورمحمود به سایر بازارهای مالی اشاره کرد و گفت: ورود مسکن به بورس کالا مثبت و سازنده است. برخی از افراد که با سرمایه کم خود نمی توانند برای خود مسکن بخرند با خرید سهام مسکن در بورس، سرمایه خود را افزایش بدهند.

سفته بازها محدود می شوند

وی ادامه داد: در بازارهای مالی دو دسته افراد وجود دارد. بخشی از آنها نوسان گیر و سفته باز هستند و با ورود و خروج سرمایه خود به بخش های مختلف اقتصاد منجر به بروز نابسامانی می شوند. بخشی دیگر نیز سرمایه گذار بلند مدت هستند. بر اساس اطلاعات و اخباری که رسانه ای شده دولت فعالیت افراد سفته باز را به شدت کنترل کرده و با پولشویی مبارزه سختی خواهد کرد.

این کارشناس اقتصادی، ریسک سرمایه گذاری در طلا و دلار را بیشتر از بورس دانست و افزود: وضعیت بورس شفاف است و ضریب نقدشوندگی سرمایه بالاست اما بازار طلا و دلار ریسک بالایی دارند و ممکن است در آینده دچار ضرر و زیان شوند.

وی به شایعات فضای مجازی درباره یکی از کارگزاری های بورس اشاره کرد و اظهار داشت: کارگزاری های بورس به علت تعهدات سنگینی که دارند تحت نظر هستند و امکان تضییع حقوق مردم از سوی آنها وجود ندارد. 

شما مخاطبان محترم می توانید مشروح صحبت های این کارشناس سرمایه را در فایل ویدئویی پیوست برنامه مشاهده کنید.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «خبر تاپ»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها