دلایل برگشت خوردن هندوانه های صادراتی از مرز ترکیه | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

دلایل برگشت خوردن هندوانه های صادراتی از مرز ترکیه

  • یکشنبه 15 تیر 1399 23:25
  • شناسه 44067
دلایل برگشت خوردن هندوانه های صادراتی از مرز ترکیه

رئیس خانه اقتصاد و تجارت ایران و ترکیه در گفتگو با شبکه ایران کالا دلایل ممانعت دولت ترکیه از ورود هندوانه های کشاوزان ایرانی را تشریح کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا جلال ابراهیمی با حضور در استودیوی برنامه تحریریه اتاق اقتصاد با اشاره به پیشینه روابط تاریخی بین ایران و ترکیه گفت: به خاطر رعایت پروتکل های بهداشتی برای مقابله با شیوع کرونا، مرزهای ایران با ترکیه به مدت زیادی بسته ماند.

ترکیه در هر شرایطی به صادرات می اندیشد/الگوهای درست را بهتر بشناسیم

وی ادامه داد: هر چند که ترکیه در همان ایام کرونا با کشورهای اروپایی مراوده داشته و رفت و آمد کامیون ها بین آنها در جریان بود اما رابطه با ایران قطع شد اما اخیر مرز زمینی ترکیه بازگشایی شد. البته دولت ترکیه برای عبور و مرور کامیون های ایرانی مقررات سختی تعین کرده که برای رعایت نکات بهداشتی است.

رئیس خانه اقتصاد و تجارت ایران و ترکیه با اشاره به برگشت خوردن هندوانه های ایران از ترکیه گفت: دو دلیل برای این رخداد وجود دارد. دلیل اصلی این مسئله برداشت محصول هندوانه در استانهای شرقی ترکیه است که دولت آنکارا برای حمایت از کشاورزی خود از ورود هندوانه ایران جلوگیری کرد. دلیل دوم جلوگیری از ورود هندوانه ایرانی، خراب بودن و غیرقابل استفاده بودن آنها بود.

وی با اشاره به وجود سخت گیریهای دولت ترکیه برای ورود کامیون های ایرانی گفت: زمانی که بار هندوانه به مدت 45 روز در پشت کامیونهای ایرانی در پشت مرزهای ترکیه معطل می ماند، اساسا هندوانه ها تازگی خود را از دست داده و فاسد می شود.

شما مخاطبان محترم می توانید مشروح صحبت های دبیر اتاق مشترک ایران و ترکیهه را در فایل ویدئویی پیوست برنامه مشاهده کنید.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «خبر تاپ»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها