کشف داروی موثر در درمان کرونا توسط محققان ایرانی | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

کشف داروی موثر در درمان کرونا توسط محققان ایرانی

  • چهارشنبه 25 تیر 1399 11:47
  • شناسه 44171
کشف داروی موثر در درمان کرونا توسط محققان ایرانی

معماری، محقق کرونا و فوق تخصص بیماری های گوش و حلق و بینی و عضو هیئت علمی دانشگاه مازندران در گفتگو با شبکه تلویزیونی ایران کالا از کشف داروی کرونا در شهرستان آمل خبر داد.

کشف این دارو با تلاشهای شبکه بهداشت آمل انجام شده و منشاء گیاهی دارد. داروی مذکور در مقایسه با داروهای مشابه عوارض بسیارکمی دارد.

این دارو ابتدا بر روی 690 داوطلب آزمایش شد و در ادامه دو گروه 72 نفره با شرایط مساوی مورد آزمایش قرار گرفتند. در گروهی که دارو را دریافت کردند بیش از 95 درصد بیماران نیاز به بستری پیدا نکرده و بیماران بستری نیز در مدت زمان کمتری مرخص شدند.

دکتر معماری ادامه داد: گروهی متشکل از داروسازان عفونی، ریه و رشته‌های دیگر مثل گوش و حلق و بینی چندین ماه روی این دارو تحقیق و آزمایشات لازم را انجام داده‌اند.

دکتر معماری زمان تأثیرگذاری این دارو را حدود 4 روز اعلام کرد و گفت: خوشبختانه داروی ساخته شده روی تمام بیماران با ویژگی‌های متفاوت جسمی و حتی بیمارانی که بیماری زمینه‌ای داشته اند تأثیر مثبت داشته است.

دکتر معماری در خصوص عوارض این بیماری تصریح کرد: با مصرف این دارو در برخی بیماران عوارض کمی دیده شده که جای نگرانی نیست و این موضوع کاملا طبیعیست ضمن اینکه محققان در حال بررسی این موضوع هستند.

این دارو را می توان در سایر استانها نیز آزمایش کرد و باتوجه به اینکه عارضه خاصی برای آن مشاهده نشده لذا برای همه افراد قابل استفاده بوده و با تجویز در مناطق قرمز می توان این مناطق را از وضعیت قرمز خارج کرد.

مطالب بیشتر از «خبر تاپ»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها