پاسخ بانک تجارت به سهامداران سبلان پارچه | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

پاسخ بانک تجارت به سهامداران سبلان پارچه

  • جمعه 04 مهر 1399 10:46
  • شناسه 45849
 پاسخ بانک تجارت به سهامداران سبلان پارچه

بانک تجارت به برخی شبهات در پرونده شرکت نساجی سبلان پارچه واقع در استان اردبیل پاسخ داد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا  به نقل از روابط عمومی بانک تجارت - شرکت سبلان پارچه در سنوات قبل از تسهیلات ارزی صندوق ذخیره ارزی و تسهیلات ریالی استفاده کرده که به دلیل عدم ایفای تعهدات بدهی شرکت به عهده تعویق درآمده و به دلیل سوء مدیریت شرکت و مشکلات ایجاد شده ناشی از عدم پرداخت حقوق کارگران و طلبکاران شرکت در استان و علی رغم میل بانک در سنوات گذشته بر اساس تصمیم شورای تامین استان اداره کارخانه را به بانک تجارت واگذارشد.
پس از راه اندازی کارخانه توسط بانک ، همزمان با فعالیت کارخانه  و بر اساس درخواست طلبکاران سابق شرکت مذکور از مرجع قضایی نهایتا حکم ورشکستگی شرکت به تاریخ سال 88 صادر و قطعی گردید .در همین راستا بانک با تنظیم قرارداد اجاره با اداره تصفیه نسبت به ادامه فعالیت امور کارخانه اقدام لیکن اداره تصفیه با طرح دعوی به طرفیت بانک با فسخ قرارداد بانک  کارخانه را  به اجاره اشخاص غیرواگذار می کند.
 
با این اقدام اداره تصفیه ، عملا بانک هیچگونه اختیاری نسبت به کارخانه، فعالیت و اشتغال آن نداشته و ندارد.
لازم به توضیح است در راستای صدور حکم ورشکستگی کارخانه اقدامات قانونی بانکی جهت وصول مطالبات خود از زمان صدور حکم ورشکستگی متوقف و تاکنون کارخانه مذکور به بانک منتقل نشده است.
 
اداره امور کارخانه از سال 89 و بعد از حکم‌ورشکستگی در اختیار اداره تصفیه در ورشکستگی بوده است و بانک در این مدت با مذاکرات و تشکیل جلسات مکرر با مسئولین اداره تصفیه وبا حضور مقامات استانی برخی از مطالبات بستانکاران شرکت مذکور  را علی رغم عدم مالکیت بانک نسبت به شرکت پرداخت نموده است ،  لیکن اداره تصفیه و ورشکستگی با اجاره کارخانه تا کنون از مزایده یا واگذاری کارخانه خودداری کرده و نه تنها مطالبات این بانک  تعیین تکلیف نشده بلکه عملا با این اقدامات  ماشین آلات در حال مستهلک شدن  و کارخانه با ظرفیت پایین فعالیت میکند.
 
یادآور می شود که بانک در سنوات گذشته نهایت همکاری با مسئولین استان و اداره تصفیه جهت جلوگیری از تعطیلی کارخانه را معمول داشته است.
لازم به ذکراست بانک تجارت به منظور تعیین تکلیف وضعیت کارخانه مکاتبات و پیگیری های زیادی با قوه قضاییه و نهاد های ذی ربط انجام داده که تاکنون منتج به نتیجه نشده است.
 
در خاتمه مجددا تاکید می شود که سالهاست کارخانه سبلان پارچه تحت اختیار اداره تصفیه و ورشکستگی قرار دارد و بانک قانونا حق هیچگونه ورود و دخالت در اجاره ، اشتغال و فعالیتهای کارخانه را نداشته و ندارد و مطالبات بانک هم به دلیل عدم تعیین تکلیف کارخانه توسط اداره تصفیه همچنان معوق و لاوصول باقی مانده اس
واظهارات مدیر سابق کارخانه در خصوص عدم‌پاسخگویی یا برخوردهای غیر حرفه ای و ۰۰۰ بانک ، در سالهای اخیر صحت نداشته و مشارالیه در این سالها به دلیل عدم اختیار بانک در کارخانه هیچ مراجعه ای به مدیریت بانک نداشته است .
همچنین بانک تجارت آمادگی دارد با وجود اینکه کارخانه سبلان پارچه در اختیار اداره تصفیه است نسبت به انجام همکاری و مساعدت های  لازم برای از سرگیری فعالیت کامل سبلان پارچه در سال جهش تولید اقدام نماید.
انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «خبر تاپ»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها