روایتی از کارگران زحمتکش و کارخانه دار استثمارگر + تیزر | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

روایتی از کارگران زحمتکش و کارخانه دار استثمارگر + تیزر

  • پنجشنبه 08 آبان 1399 13:08
  • شناسه 46730
روایتی از کارگران زحمتکش و کارخانه دار استثمارگر + تیزر

فیلم سینمایی «ملک خاتون» جمعه 9 آبان ماه، ساعت 15 از شبکه ایران کالا پخش می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا ملک خاتون» پنجمین فیلم بلند سینمایی حسن محمدزاده در مقام کارگردان است. این فیلم که متاثر از فضای دهه شصت بوده و محصول سال 1369 است، درباره صاحب یک کارخانه نخ‌ریسی است که مردم محلی و روستایی رو استثمار می‌کند. هما روستا، جمشید مشایخی، خسرو دستگیر، سعید عباسی و مهرانه مهین ترابی در این فیلم سینمایی نقش های محوری را مقابل دوربین فضل اله فعال نوری انجام داده‌اند. فرهاد فخرالدینی موسیقی متن این فیلم را ساخته و روح اله امامی این اثر را تدوین کرده است.

خلاصه داستان: 

ملک خاتون به علت مرگ شوهرش پس از پانزده سال سکونت در شهر به روستای زادگاهش برمی گردد. با ورود به روستا و مرور بر خاطرات گذشته، تصمیم می گیرد کارگاه رنگرزی پدرش را که در سال های دور توسط خان تخریب شده، بازسازی کند.

در ابتدا کسی حاضر به همکاری با وی نمی شود. در پی کنایه های خاتون به اهالی روستا ابتدا الله کرم پیر روستا به کمک وی می آید. قلیچ یکی از اهالی روستا که مباشر کارخانه پنبه نیز هست، شرح بازگشت خاتون و راه‌انداز کارگاه رنگرزی را با طالب (رئیس کارخانه پنبه) در میان می گذارد.

طالب از قلیچ می خواهد که به خاتون پیشنهاد کند در کارخانه او مشغول به کار شود، اما خاتون نمی پذیرد. پس از چند روز کارگاه رنگرزی خاتون به کمک الله کرم و دخترش جیران همراه با چند تن از اهالی روستا به کار می افتد.

قلیچ و سهند (پسر خاتون) که تا این لحظه در کمک به خاتون تردید داشته اند، به کمک وی می آیند. طالب و عواملش به خاطر همکاری قلیچ و سهند با خاتون، آنها را کتک می زنند. قلیچ و سهند زخم خورده از عوامل طالب با یک وانت حامل پنبه نزد خاتون می آیند. طالب و عواملش هم برای پس گرفتن پنبه ها به روستا می آیند. اما مردم روستا همراه خاتون گرداگرد آنها به مقابله می ایستند.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «خبر تاپ»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها