مدیر شبکه ایران کالا تاکید کرد: محصولات تولید داخل را با شرط داشتن استانداردهای لازم، رایگان تبلیغ می کنیم | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

مدیر شبکه ایران کالا تاکید کرد: محصولات تولید داخل را با شرط داشتن استانداردهای لازم، رایگان تبلیغ می کنیم

  • سه شنبه 15 اسفند 1396 13:50
  • شناسه 15572
مدیر شبکه ایران کالا تاکید کرد: محصولات تولید داخل را با شرط داشتن استانداردهای لازم، رایگان تبلیغ می کنیم

اردشیر زابلی زاده در گفتگو با شبکه یک سیما داشتن استانداردهای جهانی را شرط اصلی برای تبلیغ رایگان محصولات ایرانی در شبکه ایران کالا اعلام کرد.

دکتر اردشیر زابلی زاده پیش از ظهر امروز با حضور در برنامه خانواده شبکه یک سیما اهداف راه اندازی شبکه ایران کالا را تشریح کرد.

  ایران کالا شبکه ای در چارچوب اقتصاد مقاومتی با رویکرد تبلیغ کالاست

مدیر شبکه ایران کالا در پاسخ به سئوال مجری برنامه خانواده شبکه یک سیما مبنی چگونگی انتخابش برای مدیریت شبکه گفت: اولین دغدغه دکتر علی عسگری رئیس محترم رسانه ملی پس از گرفتن حکمشان از رهبر معظم انقلاب، بحث اقتصاد مقاومتی بود. به همین منظور تصمیم گرفته شد در کنار همه برنامه های صدا و سیما که به مقوله اقتصاد مقاومتی می پردازند، یک شبکه اختصاصی در این باره ایجاد شود. در واقع راه اندازی شبکه ایران کالا، ایده رئیس سازمان بود؛ با این نگاه که از تولید کننده ملی یعنی کسانی که در عرصه صنایع کوچک و متوسط مشغول کار هستند، حمایت کند. به هرحال صاحبان صنایع کوچک همانند صنایع بزرگ سرمایه زیادی برای امر تبلیغات تلویزیونی ندارند. به همین خاطر ایجاد یک رسانه برای تبلیغات ارزان بخش های کوچک و متوسط ضروری بود. بنابراین شبکه ایران کالا در چارچوب اقتصاد مقاومتی با رویکرد تبلیغ کالا، خدمات، خدمات گردشگری، خدمات مهندسی، خدمات پزشکی و شرکت های دانش بنیان را به مخاطبان معرفی می کند.

نقشه راه توسعه، رونق صنایع کوچک و متوسط است

زابلی زاده افزود: همانگونه که مستحضرید، راه توسعه در کشورهای پیشرفته، رونق و توسعه بنگاه های کوچک و متوسط اقتصادی است.  طبیعی است که در ایران هم خیلی از بنگاه ها و صنایع کوچک در فضای خانوادگی یا فضاهای کوچکتر شکل گرفته باشند و باید مورد حمایت رسانه ای قرار گیرند تا بتوانند جان دوباره ای بگیرند.

زابلی زاده در شبکه یک

معرفی نقاط گردشگری مغفول در دستور کار شبکه ایران کالاست

وی با اشاره به پخش برنامه هایی با موضوع گردشگری ادامه داد: نام شبکه ای که ایجاد شده ایران کالاست اما قرار نیست صرفا درباره کالا برنامه سازی کند. این شبکه قرار است به محصول بپردازد. حال ممکن است این محصول، فرهنگی باشد با خدمات گردشگری. کشورمان نقاط دیدنی زیادی دارد که تا کنون معرفی نشده است و ایران کالا می تواند خدمات گردشگری در این خصوص را معرفی کند. هر چند که شبکه های رادیویی و تلویزیونی صداوسیما برنامه های زیادی در حوزه گردشگری دارند اما بنا بر نظر رئیس رسانه ملی، گردشگری نیز در دستور کار این شبکه قرار دارد. 

محصولاتی را تبلیغ می کنیم که استانداردهای لازم را کسب کرده باشند

مدرس ارتباطات دانشگاه صدا و سیما در پاسخ به سئوال مجری برنامه درباره چگونگی نهادینه کردن فرهنگ خرید کالای ایرانی و نحوه اقناع و ترغیب مخاطبان گفت: شبکه ایران کالا با هدف رونق بازار کار، حمایت از صنایع کوچک، ظرفیت سازی و تحول آفرینی در فضای کسب و کار، حمایت از سرمایه و کار، توسعه اشتغال و ارتقاء کیفیت کالا راه اندازی شده. اگر بخواهیم میزان رغبت مصرف کننده ایرانی برای خرید محصولات داخلی را افزایش دهیم باید کیفیت کالاهای ایرانی را نیز افزایش دهیم. یکی از مقررات و استانداردهای اصلی این شبکه اینست که صرفا محصولاتی را تبلیغ کند که استانداردهای لازم و حتی جهانی را کسب کرده باشند. 

زابلی زاده در شبکه یک

ایران کالا در حال راه اندازی شد که رسانه ملی کمبود بودجه دارد

وی با اشاره به مضیقه های مالی صداوسیما خاطر نشان کرد: شبکه ایران کالا شبکه پرهزینه ای است. این شبکه در حالی راه اندازی شده که صدا و سیما با کمبود بودجه مواجه است اما با این وجود، ساخت برنامه و تیزر رایگان برای صنایع کوچک و متوسط را در دستور کار خود قرار داده تا این بخش حیات دوباره ای به دست آورد.

مدیر شبکه ایران کالا در انتهای برنامه به قالب های متنوع برنامه سازی اشاره کرد و گفت: شبکه ایران کالا در همه قالب ها تولید برنامه دارد و به گونه ای برنامه ریزی کرده ایم که در برنامه های نمایشی، مستند و پویانمایی رویکرد تبلیغ کالای ایرانی مشاهده شود.

انتهای پیام/

 

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «خبر ویژه»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها