حجره ایی دیگر برای حمایت از کالای ایرانی اینبار در قالب هنرهای نمایشی/ حجره قیمه خان | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

حجره ایی دیگر برای حمایت از کالای ایرانی اینبار در قالب هنرهای نمایشی/ حجره قیمه خان

  • شنبه 21 مهر 1397 12:05
  • شناسه 34106
حجره ایی دیگر برای حمایت از کالای ایرانی اینبار در قالب هنرهای نمایشی/ حجره قیمه خان

شبکه تلویزیونی ایران کالا به عنوان تنها شبکه اختصاصی حامی تولید ملی و کالای ایرانی در رسانه ملی، به منظور دستیابی به اهداف و ماموریت‎های تعیین شده و دستیابی به سطحی قابل قبولی از مخاطب، برنامه‎های متنوعی را در قالب‎‏های مستند، ترکیبی، نمایشی و پویانمایی در دست تولید دارد که برنامه نمایشی و تاک شوی «حجره قیمه خان» یکی از آنها است.

بدرستي مشخص نيست كه نمايش عروسكي از كشفيات چه كشوري است  اما آنچه مسلم است شرق خاستگاه نمايش عروسكي است و همواره در آن اينگونه نمايش ها برای مشاهد مردم عادي به روی صحنه می رفت که  ايران ، هند و چين از اين دست كشورها بودند و هستند .

 

پس از سقوط امپرطوري رم ، به تئاتر عروسكي ضربه مهلكي وارد آمد . عروسك بازان در كشورهاي مختلف سرگردان شدند و بصورت گروهاي بسيار و دوره گرد فعاليتهاي خود را ادامه دادند و احتمالا فقط به كمك هوش سرشار خود توانستند ادامه حيات بدهند و بدين طريق تئاتر عروسكي را از نابودي نجات دادند و چنين است كه نمايش عروسكي تا زمان ما راه يافته است چرا كه نمايش عروسكي در هر زمان با تواضع و پذيرفتن معياري جديد توانست با زمان هماهنگ شود و از طريق خصوصيات و عناصر خاص نمايش خود ، آنچه را در هر زمان در حال وقوع و تكوين بود ، منعكس کند .

اما...

شاید استفاده از هنرهای نمایشی برای بیان فرهنگ و تمدنها در سراسر جهان امری عادی باشد اما استفاده خاص از آن در مسایل اقتصادی و علمی نشانه اوج ذوق و هنر و هوشمندی صاحب اثر است.

بکارگیری و خلق شخصیتهای هنری و ارایه مطالب و فرمول های اقتصادی در قالب این هنر و قرار گیری طیف وسیعی از مخاطب ( از کودکان گرفته تا بزرگسالان ) دقتی بیش از پیش را می طلبد که در این میان  شبکه ایران کالا با ارایه برنامه جدیدی با عنوان «حجره قیمه خان» به تهیه کنندگی محمد صالحیان ، قصد دارد از این وسیله به نحو احسن استفاده کند.

شبکه تلویزیونی ایران کالا به عنوان تنها شبکه اختصاصی حامی تولید ملی و کالای ایرانی در رسانه ملی، به منظور دستیابی به اهداف و ماموریت‎های تعیین شده و دستیابی به سطحی قابل قبولی از مخاطب، برنامه‎های متنوعی را در قالب‎‏ مستند، ترکیبی، نمایشی و پویانمایی در دست تولید دارد که برنامه نمایشی و تاک شوی «حجره قیمه خان» یکی از آنها است.

این برنامه باحضور یک شخصیت عروسکی بنام قیمه خان اجرا می‏شود که هر قسمت داستانی مستقل با موضوع حمایت از کالای ایرانی دارد  و هنرمندان مطرحی به عنوان بازیگر در آن حضور دارند.

همچنین در هر قسمت یک چهره مطرح به عنوان میهمان در برنامه حضور یافته و به بیان شرح حال خود و پاسخ به سوالات مطرح شده می‎پردازد.

نشست خبری معرفی این برنامه در روز یکشنبه 22 مهرماه 97 در سالن لجستیک نمایشگاه بین‎المللی تهران با حضور عوامل برنامه برگزار خواهد شد.

در این برنامه نمایشی  امیر سلطان احمدی به عنوان صدا پیشه و  محمد آکشده و علی افشاری در قالب عروسک گردان به ایفای نقش می پردازند.

 تهیه کننده این برنامه محمد صالحیان و نویسنده و کارگردانی این اثر را  مسعود خاکباز به عهده دارد.

بازیگران این برنامه شامل : مجید شهریاری (برادر قیمه خان)، لاله صبوری (خواهرزاده)، آذین رئوف (دختر)، رامین ناصر نصیر (شاگرد)، مهیار مجیب (برادر همان شاگرد)، رضا عظیمی (آرایشگر)، مصطفی انوش (راننده تاکسی)، امید قربانی (مامور) و  پریسا رضایی فر (دختر گل فروش) است.

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «خبر ویژه»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها