حمایت از کالای ایرانی به سبک زندگی ایرانی/ حجره قیمه خان قدم به شبکه نسیم و ایران کالا نهاد | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

حمایت از کالای ایرانی به سبک زندگی ایرانی/ حجره قیمه خان قدم به شبکه نسیم و ایران کالا نهاد

  • دوشنبه 23 مهر 1397 13:34
  • شناسه 34215
حمایت از کالای ایرانی به سبک زندگی ایرانی/ حجره قیمه خان قدم به شبکه نسیم و ایران کالا نهاد

حجره قیمه خان، برنامه ترکیبی است که هم نمایشی و هم تاک‌شو به شمار می‌رود و هدف اصلی از تولید چنین اثری حمایت از کالای ایرانی است.

تلاشی دیگر از شبکه ایران کالا برای حمایت هرچه بیشتر از تولید ملی / «قیمه خان» : حمایت از کالای ایرانی به سبک زندگی ایرانی

به گزارش سایت شبکه ایران کالا ، محمد صالحیان  ، تهیه‌کننده برنامه «حجره قیمه خان» گفت: تمام تلاشمان این است که در برنامه‌مان از کالاهای ایرانی حمایت کنیم و توجه ویژه‌ای به سبک زندگی ایرانی داشته باشیم.

مسعود خاکباز نویسنده و کارگردان این برنامه نمایشی گفت: حجره قیمه خان، برنامه ترکیبی است که هم نمایشی و هم تاک‌شو به شمار می‌رود و هدف اصلی از تولید چنین اثری حمایت از کالای ایرانی است و ما در یکی از آیتم‌هایمان مهمان هنرمند و یا ورزشکاری داریم که وارد این حجره می‌شوند و درباره کالای ایرانی و فعالیت‌های خودشان صحبت می‌کنند.

بگفته وی ، در داستان این برنامه قیمه خان برادری به نام مجید و خواهر زاده‌ای به نام طلعت و شاگردی به نام فومن دارد که نقش هرکدام از آنها را یکی از بازیگران این برنامه بازی می‌کنند.

خاکباز کارگردان حجره قیمه خان هم با اشاره به شباهت این عروسک به جناب خان نیز گفت: به خاطر سن و سال بالایی که داشت نمی‌توانستیم هر نامی را برایش انتخاب کنیم و واژه خان را در ادامه اسمش قرار دادیم و ربطی به جناب خان ندارد. چند اسم انتخاب کردیم و این نامگذاری ما را محدود می‌کرد تا اینکه گفتیم اسمی انتخاب کنیم که هم طنز باشد و هم کسی را ناراحت نکند که در نهایت به قیمه خان رسیدیم.
وی در ادامه با اشاره به هدف این برنامه افزود: ما تمام تلاشمان را در راستای هدف برنامه می‌کنیم و مخاطبین باید به ما فرصت بدهند. اولویت اولمان جذب مخاطب بود و بعد اینکه اهدافمان را به مخاطب بگوییم.
خاکباز افزود: طبق طرح اولیه‌ای که داشتیم قرار بود ۲۰ نفر از مردم در این لوکیشن و همراه ما باشند اما به دلیل کمبود فضایی که در اختیارمان قرار دادند، این امر محقق نشد.
وی درباره پخش این برنامه از شبکه ایران کالا و نسیم نیز گفت: تا الان پخش محدودی داشتیم که در اصل آزمایشی بوده و هنوز پخش اصلی شروع نشده است و سازمان و سایر شبکه‌ها باید کمک کنند تا این کار به خوبی دیده شود و تا الان ۲۰ قسمت دوم این کار را ضبط کردیم و در پخش جدید قیمه خان علاوه بر شبکه ایران کالا از شبکه نسیم هم پخش خواهد شد.

مسعود خاکباز درباره انتخاب فضای سنتی در لوکیشن برنامه نمایشی قیمه خان گفت: چنین فضاهایی در کارهای تولیدی سازمان نبود و ما می خواستیم فضای جدیدی را تجربه کنیم.

خاکباز با اشاره به رِنج سنی مخاطبان حجره قیمه خان افزود: فضای ما سنتی است و سعی کردیم همه قشر به خصوص جوان‌ها را جذب این کار کنیم‌. برخلاف اینکه ممکن است بگویند طرح اولیه سفارشی بوده باید بگویم طرح اولیه توسط گروه ما به شبکه ارائه شد.

احمد آکشته یکی از عروسک‌گردان های این برنامه تلویزیونی نیز در این نشست گفت: قیمه خان دو عروسک‌گردان دارد یکی فک و یکی دست‌هایش را بازی می‌دهد. من بازی دهنده دهان عروسک و آقای افشاری دست‌هایش را به عهده دارد.

پور عیسی مدیر این برنامه تلویزیونی در بخش دیگری از این نشست خبری گفت: زمانیکه ما این کار را شروع کردیم شبکه ایران کالا تازه تاسیس بود و مشکلات خود را داشت و مشکل بودجه و فضا داشتیم و طراحی که شده بود با نتیجه‌ای که مشاهده می‌کنید  تفاوت داشت. ما دو عروسک طراحی کرده بودیم که به دلیل کمبود فضا یکی از آنها حذف شد.
وی افزود: بعد از پخش ۱۱ قسمت اول و آسیب شناسی ، توانستیم راهمان را پیدا کنیم و در ادامه شبکه نسیم تقاضا داشت که حجره قیمه خان را پخش کند و برهمین اساس بعد از ماه صفر از این شبکه هم پخش می شود.
پور عیسی در ادامه بیان داشت: سبک زندگی ایرانی یکی از بحث‌های اصلی ما در تولید این کار است و امیدوارم بتوانیم به خوبی در این بخش ظاهر شده باشیم.