تبعات شیوع کرونا در هنر هفتم | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

تبعات شیوع کرونا در هنر هفتم

  • شنبه 21 تیر 1399 15:53
  • شناسه 44109
تبعات شیوع کرونا در هنر هفتم

اکران آنلاین یا بازگشایی سینماها با رعایت پروتکل‌های بهداشتی

جاپلقی تهیه کننده سینما در گفتگو با شبکه ایران کالا گفت: شوع بیماری کرونا ضربات مهلکی را به بدنه سینما خصوصا به بازیگران وارد کرد.
جاپلقی افزود: هر چقدر زمان تولید افزایش پیدا کند هزینه تولید نیز افزایش خواهد یافت و شیوع کرونا موجب طولانی شدن روند ساخت فیلم‌ها و سریال‌ها شده است که هزینه‌های گذافی به تهیه کنندگان تحمیل کرده است.
جلالی بازیگر سینما گفت: با توجه به شیوع کرونا در شرایط کنونی چاره‎ای جز اکران آنلاین وجود ندارد.
جلالی با گلایه از انتخاب بازیگران با سفارش سرمایه گذار گفت: تهیه کنندگان می‌توانند دستمزد سنگین بازیگرانی که انگشت شمار هم هستند کنترل کنند.
جلالی با بیان اینکه در برخی موارد تهیه کنندگان در انتخاب بازیگر دخیل هستند ادامه داد: بازیگران توانای زیادی در کشور وجود دارد که متاسفانه از آن‌ها کمتر استفاده می‌شود.
جاپلقی در واکنش به این‌که تهیه کنندگاه بازیگران را انتخاب می‌کنند گفت: در بسیاری از موارد سرمایه‌گذار تهیه‌کننده را مجبور به استفاده از یک بازیگر خواص می‌کند بنابراین دست تهیه کننده بسته می‌شود.
جاپلقی تهیه کننده سینما ادامه داد: قطعا بازیگران با دست مزد بالا برای تهیه‌کننده صرفه اقتصادی ندارد.
جلالی بازیگر سینما در ادامه گفت: متاسفانه قانون تدوین شده‌ای برای دستمزد بازیگران نداریم و مجلس باید نسبت به وضع قوانین مناسب در این حوزه اقدام کند
جلالی در پایان با اشاره به این موضوع که کمیسیون فرهنگی می تواند با ایجاد صندوق حمایتی از هنرمندان حمایت کند گفت: جای خالی یک سندیکای واحد برای حمایت و پشتیبانی از کلیه عوامل دخیل در سینما کاملا احساس می‌شود.
جپ در تمام عرصه ها پروتکل داشتیم ولی با شیوع کرونا بلافاصله سینماها و اکران فیلم ها را تعطیل کردند
جلالی : معیشت و بیمه هنرمندان دو چالش اصلی هنرمندان است
 

مطالب بیشتر از «خبر ویژه»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها