سقف ذخیره‌ کارت‌های هوشمند سوخت تغییری نمی‌کند | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

سقف ذخیره‌ کارت‌های هوشمند سوخت تغییری نمی‌کند

  • دوشنبه 23 تیر 1399 13:01
  • شناسه 44136
سقف ذخیره‌ کارت‌های هوشمند سوخت تغییری نمی‌کند

سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفت: سقف ذخیره بنزین کارت‌های هوشمند سوخت که پیش از این از ۶ ماه به ۹ ماه افزایش یافته بود، ثابت می‌ماند.


 خانم فاطمه کاهی  افزود: سقف ذخیره بنزین کارت‌های هوشمند سوخت تا پیش از این ۳۶۰ لیتر بود که در فروردین‌ماه به دلیل شرایط ویژه کشور ناشی از شیوع ویروس کرونا به ۵۴۰ لیتر افزایش یافت، اما این عدد تغییر نمی‌کند. 
وی با تکذیب شایعات منتشر شده مبنی بر از بین رفتن سهمیه سوخت باقی مانده در کارت سوخت ها از ابتدای مرداد افزود: سهمیه سوخت باقی مانده در کارت سوخت ها تا سقف 540 لیتر در کارت باقی می ماند و به هیچ وجه از بین نخواهد رفت. اما اگر فردی ازابتدای اجرای طرح سهمیه بندی تا کنون از سهمیه سوخت خود استفاده نکرده باشد و 540 لیتر سهمیه کامل اختصاص یافته در کارت سوختش موجود باشد به دلیل پرشدن سقف سهمیه قابل ذخیره در کارت های سوخت، امکان دریافت سهمیه جدید را ندارد.
 کاهی با تاکید بر اینکه دریافت نکردن سهمیه جدید به معنی از بین رفتن بنزین ذخیره شده در کارت سوخت نیست گفت: از ابتدای مردادماه در صورت استفاده نکردن از سهمیه ذخیره‌شده در کارت سوخت و پرشدن سقف 540 لیتر، اگرچه  امکان واریز سهمیه ماه جدید برای این مالکان وجود ندارد اما ذخیره بنزین آنها محفوظ خواهد ماند. 
سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی  تأکید کرد: سقف مدت زمان ذخیره سهمیه بنزین در کارت‌های هوشمند سوخت ۹ ماه خواهد بود که این رقم برای خودروهای سواری ۵۴۰ لیتر و برای موتور سیکلت‌ها ۲۲۵ لیتر است.

مطالب بیشتر از «خبر ویژه»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها